Jump to content

ПРОГОН СПЦ у Црној Гори

Оцени ову тему


Препоручена порука

Гвозденовић: Црква на Румији биће уклоњена

Црква коју је на планини Румији поставила Митрополија црногорско-приморска биће уклоњена, рекао је црногорски министар за уређење простора Бранимир Гвозденовић. Митрополит Амфилохије поручио да ће црква опстати, упркос томе што је многи "неодољиво мрзе".

Постављена слика

Постављање цркве на Румији

Црногорски министар за уређење простора и животне средине Бранимир Гвозденовић најавио је да ће црква Митрополије црногорско-приморске на планини Румији бити уклоњена, у складу са решењем које је то министарство донело.

Гвозденовић је подгоричком дневнику "Вијести" рекао да држава мора "доследно спроводити закон", али није прецизирао када ће се то догодити.

"Држава мора доследно спроводити законе. Но, нико не треба да жмури пред чињеницом да објекат о коме говоримо и укупна ситуација у вези са његовим постављањем и уклањањем има своју специфичност", навео је министар.

Гвозденовић је додао да "неће дозволити да се било коме да лажни алиби за проузроковање нових трубуленција у црногорском друштву".

"Зреле државе исказују максималан степен стрпљења у оваквим ситуацијама, али то не треба тумачити као неодлучност државних органа", навео је црногорски министар.

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије поручио је прошлог викенда у Бару, да ће метална црква на Румији опстати на том месту, и поред тога што је многи "неодољиво мрзе".

Амфилохије, који је служио литургију у барском Саборном храму светог Јована Владимира, истакао је да је црква на Румији подигнута "са великом љубављу".

"Зато је и толика мржња према томе храму. Погледајте, до данас, та мржња не утољава", рекао је митрополит.

Метална црква на Румији, изнад Бара, постављена је пре четири године хеликоптером Војске Србије и Црне Горе и до данас, упркос многобројних захтева представника дела власти и канонски непризнате Црногорске православне цркве, она није уклоњена.

ИЗВОР

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...
  • Гости
Guest Оливера

НОВА СЕРИЈА НАПАДА НА ЦЕТИЊСКУ БОГОСЛОВИЈУ

Објављено од стране Светигора на 19. март 2010.

ЦЕТИЊЕ, 19. марта (Светигора прес) – У последњих неколико вечери извршена је нова серија напада на ђаке Богословије Светог Петра Цетињског на, као и на управну зграду ове црквено-школске установе на Цетињу.

Постављена слика

Засад непознати починиоци су синоћ и вечерас камењен гађали ђаке Богословије испред улаза у богословски интернат, а вечерас и двије вечери у претходних неколико дана су камењем ломили стакла на прозорима управне зграде Богословије.

Ректор Богословије протојереј Гојко Перовић рекао нам је да међу ученицима нема повријеђених, као и да су сви случајеви пријављени полицији.

Управна зграда школе и ђачки интернат налазе се на различитим локацијама у граду, тако да је очигледно да се ради о унапријед организованој серији напада.

Испред управне зграде Богословије вечерас смо, непосредно након каменовања, затекли службенике полиције како врше увиђај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Оливера

Овај догађај је повезан и са немилим медијским догађајем недавног убиства и самоубиства јавних личности у Београду. Оставимо тај догађај по страни, али расколник Дедејић је јуче извршио опело на сахрани.

Читајући коментаре, видела сам да неупућени српски народ пљује по свештенству СПЦ.

Како се расколник само дрзнуо? Сигурна сам да овај напад има везе са тим.

Штета је вишеструка. Али ако загледате по форумима, врло мало људи зна да је у питању расколник, тако да све увреде падају углавном на СПЦ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај догађај је повезан и са немилим медијским догађајем недавног убиства и самоубиства јавних личности у Београду. Оставимо тај догађај по страни, али расколник Дедејић је јуче извршио опело на сахрани.

Читајући коментаре, видела сам да неупућени српски народ пљује по свештенству СПЦ.

Како се расколник само дрзнуо? Сигурна сам да овај напад има везе са тим.

Штета је вишеструка. Али ако загледате по форумима, врло мало људи зна да је у питању расколник, тако да све увреде падају углавном на СПЦ.

    Јадно и кукавно!

    Искористити овакву  трагедију, и патњу пометених родитеља, да би се задао ударац СПЦ,

    могу само болесни умови.

    Уз  то  и напад  на  незаштићену  Богословију, како се само осећају  родитељи и породице

    тих ђака.

    Методе распопа Мираша Дедеића и његовог клана,се заиста не разликују  од комшија са Космета.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://dnevnik.hr/showbizz/glazba/foto-sahranjen-ubojica-ksenije-pajcin.html

http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/38367/Sahranjen-Filip-Kapisoda

Самоубице би требале да се сахрањују ван гробаља.

Које ли је тек проклество има овај јадни самоубица,када му "опело" врше ови сатанослужитељи.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Оливера

Желим да посматрам ову ствар ван трагедије, тј. да не размишљам о томе. Било који свештеник (не мислим на распопа) сачекао би званичну информацију. Овај догађај распопу је послужио за личну промоцију, али десило де још горе...каменовање Богословије.

Е сад, ако је већ радио шта је хтео, може му се, па хајд и камење онда!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Желим да посматрам ову ствар ван трагедије, тј. да не размишљам о томе. Било који свештеник (не мислим на распопа) сачекао би званичну информацију. Овај догађај распопу је послужио за личну промоцију, али десило де још горе...каменовање Богословије.

Е сад, ако је већ радио шта је хтео, може му се, па хајд и камење онда!

Да,то је све тачно. Него, ја мислим да је нешто много горе од каменовања Богословије - одлазак у вечне муке  и проклество горепоменутог убице/самоубице. Јер је ипак једна Личност битнија од материјалних ствари.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Желим да посматрам ову ствар ван трагедије, тј. да не размишљам о томе. Било који свештеник (не мислим на распопа) сачекао би званичну информацију. Овај догађај распопу је послужио за личну промоцију, али десило де још горе...каменовање Богословије.

Е сад, ако је већ радио шта је хтео, може му се, па хајд и камење онда!

Да,то је све тачно. Него, ја мислим да је нешто много горе од каменовања Богословије - одлазак у вечне муке  и проклество горепоменутог убице/самоубице. Јер је ипак једна Личност битнија од материјалних ствари.

    Зато и кажемо да је у питању трагедија, а и акт каменовања је трагедија, јер у некој

    згради материјалној , живи људи  изучавају  реч Бога Живога.И онда буду кукавно

    каменовани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Оливера

Могу само да претпоставим да овај напад може имати два разлога (у главама тих несрећника):

1. Мржња испољена кроз каменовање.

2. Ви сте овде непожељни.

Напад је организован, Цетиње је мало место. Не видим ниједан разлог да у најскорије време починиоци буду ухваћени и приведени правди због угрожавања живота других. Ако има воље, наравно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све се закувава за Васкрс...има да буде жестоких сукоба,као и сваке године,уосталом.  0202_238

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...