Jump to content

Da li je opasno citati magijske i okultne knjige?

Оцени ову тему


Kirito

Препоручена порука

...који/а га је излечио/ла хипнозом. :)))

 

 

Е видиш случајно /или не / налетео код верника психијатра, који му није понудио сеансе већ мању дозу слабијих лекова за смирење и који га је упутио на једног познатог духовника.А наравно духовник објаснио  порекло тикова и страхова  и сходно томе преписао православну терапију.Молитва, пост , исповест, причешће, умерено читање не толико тврде монашке литературе.И шут карта  књигама о хипнози.И да видиш помогло.....  :)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kakvo je misljenje vas clanova o ovome?

 

sabbath_iphone_wallpaper_black_by_gaebea

 

Izaberite jednu kartu u prvoj grupi, nećete je nikad vidjet u toj drugoj, falit će uvijek ta. Isprobao sam to.

Taj si video možete puštat stalno do kola bezbroj puta i uvijek izabrat drugu karttu, uvijek će samo ona falit.

Nije mi jasno kako to radi kad je taj video uvijek taj isti a koliko je raznih gledaoca na You Tube koji to gledaju

ali funkcioniše to. Pravi nas budalama, ahahahaha. Osjećam se ko hipnotisana kokoš, iluzionista neki valjda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo isprobao sam po treći put, svaki put ta karta koju izaberem fali uvijek samo tačno ona u toj drugoj grupi. Svašta!

No, to je cvokarna i pakarna teža. Zna li iko od vas o čemu se to tu radi. Kakav je to ustvari trik? Iluzionistički, magija?

Ovdje je taj video:

https://www.pouke.org/forum/topic/42618-da-li-je-opasno-citati-magijske-i-okultne-knjige/?p=1429064

 

 

ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zlatoust se ne bi složio sa tobom, što se zdravlja tiče.

http://crkvaub.rs/crkva/novosti/item/3297-protiv-lecenja-kod-vracara-sveti-jovan-zlatousti-drugi-deo/3297-protiv-lecenja-kod-vracara-sveti-jovan-zlatousti-drugi-deo

 

A za sve ostalo, sigurno imaju vlast.

Dovoljno bi bilo da mi prenesu pravu informaciju u pravo vreme, na primer za igre na sreću, za trgovinu na berzi...

 

Nisi ti to dobro razumeo. Nikad oni nemaju vlast nad prirodom, prosto im se dopusta da uticu na ljude onda kad im ljudi sami, iz tragicnog neznanja ili nezdrave radoznalosti (ili cega vec), dozvole pristup sebi.

 

Necastivi nemaju stvarnu vlast nad prirodom, niti ce ikad da je imaju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Šta je ovo Muramaso? Ti se razumiješ u te kejkle fizikalne, o čemu se to tu sad radi?

Hajd i to što pogodi koja je ali kako je to na videu napravio da uvijek fali tačno ta karta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta je ovo Muramaso? Ti se razumiješ u te kejkle fizikalne, o čemu se to tu sad radi?

Hajd i to što pogodi koja je ali kako je to na videu napravio da uvijek fali tačno ta karta?

 

Ah, već sam ukapirao, po drugi put nijedna nije ista kao iz prve grupe,

možeš mislit na koju hoćeš, nijedna od njih se ne nalazi u drugoj grupi.

 

No, to je krasna volovinka.

 

To sam prvo i pomislio da te karte uopšte nisu iste ali istovremeno sam pomislio

da neće valjda to prikazivat kao nekakvu iluziju ili trik kad se to da tako lako provjerit.

To bi bio baš bez veze trik. No, kako vidite sve se mora lično provjeravat i prebrojavat.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pročitao sam "Knjigu Zakona" i "Magiku" od Kroulija, pročitao sam sve o vampirizmu i o ritualima Hermana Čilei-a i Eržebet Batori, dva puta sam prisustvovao prizivanju Hekate i...

И кад кинеш не трепнеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Idem,postim i pricescujem se.Ne bas svaki post i ne bas redovno,ali idem.

 

Sada sam bas nasao temu o ovome na nekom hrvatskom forumu za ovo pa cu da vidim.

https://themajka.com/viewtopic.php?f=37&t=1426

Moj ti je savet da porazgovaraš sa parohijskim sveštenikom, razgovor uživo je uvek bolji od virtuelnog, posavetovaće te.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Аха... сада ми је синула идеја одакле за радикалне исламисте 72 девице у џенету, чиста обмана  :)))

 

За верујуће је литургијски живот оно што може донети благодат а оваква литература у најмању руку само краде драгоцене моменте живота.

 

 

Da, tačno. Jedina stvar koja mi se svidja u islamu je odnos prema vješticama (sve ih potamanit, slično ko inkvizicija).

Ali ovdje je to očigledno tim što su bile smatrane nelojalnom konkurencijom islamu. Arapi su strašno mnogo magijski založeni i orijentisani. Magija i sujevjerje u arapskoj kulturi ima i dan danas važno mjesto i veliku ulogu. Dosta vidjet samo te silne hodže i bule po Bosni što namještaju i skidaju sihire i kojekakve zapise što su u suštini ezoterijske i magijske praktike. S islamom to ide ruku pod ruku pa su to od njih preuzeli i ti iz Bosne sve u jednom paketu: Kuran, islam, sihiri, zapisi, vradžbine i gatanja. Oficijalni islam se od svega tog distancira i osudjuje to al u narodu se to vrlo široko praktikuje i u Bosni i svuda drugdje po svijetu uključujući i zemlje nastanka islama. Ustvari je to takav svakodnevni "low-church" islamic folklore, praksa običnih neobrazovanih i sujevjernih ljudi na terenu, lokalni polusektaški polujeretički islam. Upoznao sam se s tim detajno u Bosni dok sam živio tamo.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_demons_in_the_Ars_Goetia

https://en.wikipedia.org/wiki/Lesser_Key_of_Solomon

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj ti je savet da porazgovaraš sa parohijskim sveštenikom, razgovor uživo je uvek bolji od virtuelnog, posavetovaće te.

 

Malo mi glupo da sa svestenikom ulazim u polemiku i objasnjavam mu tacno sta je neka okultna knjiga :/

 

Nego procitao sam sa ovog hrvatskog foruma iskustva nekog lika koji se sa tim zezao i mislim da je bolje izbegavati ovakva stiva.Tako da ipak bolje da ne citam.

Ne deluje mi lik kao neki vernik,ali evo sta napisa:

 

 

Moje mišljenje je da to petoknjižje, a Goetiu posebno, ne bi trebalo uzimat u ruke. Mislim, u redu je prolistat i informirat se, ali određeni (čitaj veliki) rizik svakako postoji.

Ja imam Goetiu u sklopu kompilacije tekstova od 17te godine, i uvijek kad bi mi bila na uzglavlju imao bi noćne more. Samo čitanje gore navedenih knjiga, pogotovo u kakvom prijemčivom stanju, tipa napušenosti i slično teoretski bi mogli stvorit probleme.

I up. (up je usput, umjesto btw), postoji razlika između opsjednutosti i psihičkih problema.

Malo sam istraživao i mislim da najveći broj opsjednutosti ne dolazi od one 72ice, nego od sitnijih i manje moćnih entiteta.

To što sam istraživao mi samo daje malo bolju perspektivu od ljudi koji znanje o tome temelje na holywoodu ili lokalnoj tradiciji, no ne smatram se nikakvim autoritetom na tom polju, niti želim da me tako drugi dožive. Ali jedno je sigurno, gore navedene knjige su teško, moćno i mraćno štivo, a na svijetu ima toliko lijepih stvari, tako da svima toplo preporučam da se klone legementona općenito.

 

 

Prvo moramo razlikovat demonopoklonstvo od opsjednutosti. Ljudi kojise igraju sa lemegentonom ne moraju nužno biti sotonisti, kabala često koketira sa tih pet knjiga, dok opsjednutost može doći doslovno slučajno, kao što ugaziš u pasiju kakicu, tako ti se može

desit i to. Analogno tome, gdje ima više pasa veće su i šanse. Opsjednutost možeš pokupit kod vračara, kojekakvih magova, urokom, a po onome što sam zadnje skužio izgleda ćak i kod hipnotizera. Zanimljivo je da se na onoj PIP kameri, kameri koja snima auru, može prepoznati

čovjeka koji je bio hipnotiziran, ne bi o tome dalje jer velika digresija visi nad topicom.

Dalje, kabalisti, okultisti i slični... upotrebljavaju goetiju. Elifas Levi, čovjek koji je za okultizam isto šta i Hendrix za rokenroul,iznosi svoje iskustvo sa prizivanjem jednog od glavnih egipatskih čarobnjaka, prizvao ga je u trokut i čarobnjak ga je dodirnuo po ruci. Levi danima nije mogao pomaknuti ruku, a misli nije uspio posložiti i mjesecima poslije.

Mislim da se uz pravu zaštitu i adekvatno znanje i može nositi s time, no ni tad nije jednostavno.Moja omiljena priča o invokacijama je upravo Crowlleyeva. On je, mislim 1927, otišao sasvojim pobočnikom Svedenbergom (ili sl.) u Marokansku pustinju da bi prizvaojednog od demona. I prizvao ga je. E sad Crowley je imao veliko znanje i moć, no ipak je umro dvadesetgodina kasnije kao heroinski ovisnik. Osobno mislim da su te dvije činjenice povezan, isto kao što mislim da veliki broj đankija u gradu (vidim da si iz ST), nosi na sebi kakav crni entitet.

Crowleyse otisnuo u taj poduhvat između ostaloga da dosegne tri gornja sefirota drveta života. U OTO praksi i praksama naslonjenim na kabalu stupnjevi napredovanja prate sefire tog drva, i da bi se došlo do tri najgornja ( geburah gedulah i keter - tj kraljevstvo, slava i moć) potrebno je preći preko tajnog sefira zvanog Daat ili Daas, a jedna od metoda je upravo invokacija. Uf, ispričavam se malo sam, čini mi se zakomplicirao... 

Dalje,isto tako mislim da većina opsjednutosti nije od one 72jice, nego od hijerarhijski nižih entiteta, pa čak i umrlih zlih ljudi.

I sad dolazimo do Crkve. Crkva im veze sa demonima jer joj je to između ostalog i posao. Samo crkva ima tu VIP furku, pa nitko o tome niti priča, a čini mise niti zna. Na rimskom teološkom fakultetu imaju, navodno, dva sata demonologije.

Na području RH trenutno nema ovlaštenih egzorcista, nego ovi što istjeruju, rade to na svoju ruku. S druge strane, većina pravoslavnih popova, i mislim svaki imam može vršiti egzorcizam, bez da ikog išta pita.

Mislim da nisamo bjasnio baš puno, ali da se opća slika može nazrijeti.

Nadam se da si, kao i drugi zadovoljan objašnjenjima.

Pozdrav.

 

Ne znam ko mi je pomenuo da dragocene momente zivota ne bacam na ovakvu literaturu.Ono brate sta bi tek rekao za to sto pikam igre i gledam serije i filmove vecinom slobodnog vremena :D :S

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, tačno. Jedina stvar koja mi se svidja u islamu je odnos prema vješticama (sve ih potamanit, slično ko inkvizicija).

Ali ovdje je to očigledno tim što su bile smatrane nelojalnom konkurencijom islamu. Arapi su strašno mnogo magijski založeni i orijentisani. Magija i sujevjerje u arapskoj kulturi ima i dan danas važno mjesto i veliku ulogu. Dosta vidjet samo te silne hodže i bule po Bosni što namještaju i skidaju sihire i kojekakve zapise što su u suštini ezoterijske i magijske praktike. S islamom to ide ruku pod ruku pa su to od njih preuzeli i ti iz Bosne sve u jednom paketu: Kuran, islam, sihiri, zapisi, vradžbine i gatanja. Oficijalni islam se od svega tog distancira i osudjuje to al u narodu se to vrlo široko praktikuje i u Bosni i svuda drugdje po svijetu uključujući i zemlje nastanka islama. Ustvari je to takav svakodnevni "low-church" islamic folklore, praksa običnih ljudi na terenu, lokalni islam.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_demons_in_the_Ars_Goetia

https://en.wikipedia.org/wiki/Lesser_Key_of_Solomon

 

Goetia je jeverejska magija koliko sam razumeo.Mada opet Arapi su dosta toga prepisali od Jevreja :/

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Goetia je jeverejska magija koliko sam razumeo.Mada opet Arapi su dosta toga prepisali od Jevreja :/

 

Naravno, i ne samo od Jevreja, od arijanskih hrišćana, ikonoklasta, od jezida,

zaratustrijanaca, od svakog koga su stigli, islam je "biggest compilation ever".

Muhamed je bio obeznamen sa svim tada prisutnim konfesijama prednje Azije.

Kuran je velika kompilacija svega i svačega postavljena na judeohrišćanskom temelju

i vrlo tendeciozno i utilitarističko politički "prepričanom" sa mnogo ostalih sitnijih detalja

iz tih okolnih maloazijskih religija i predanja. A imao je informacije i o hinduzimu i o budizmu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako su se mnogi zeznuli i sa sahom i sa matematikom i sa muzikom i video igrama, omadjijali su sami sebe simbolima tih oblasti ali ne zato sto su ti simboli od djavola nego zato sto nisu savladali svoju strast koja ih je terala da sve svoje zivotne energije fokusiraju samo na tu oblast a rezultat toga je skoro uvek ludilo, veceg ili manjeg stepena.

 

Dobro to, nego sta da radimo u slucaju

?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...