Jump to content

Da li je opasno citati magijske i okultne knjige?

Оцени ову тему


Kirito

Препоручена порука

Magija je stara koliko i religija. Vrlo je mala razlika. 

 

Magija je potpuno ljudski izum i prenosi se sa kolena na koleno.

 

Danas magovi imaju i po nekoliko fakulteta, a sama magija je već ukorenjena u službi svetovnih vladara. Maga koriste skoro sve vlasti i svi režimi bez obzira na ideologiju verovanje ili neverovanje jer to prosto ne mora da ide jedno sa drugim, jer magija je tu radi manipulacije i koristolublja. Magija je uvek u skladu sa zakonom i nećete naći nikada nijednu vešticu a da nije potpuno civilizovana i da ne poznaje svoje zakonske mogućnosti. :) 

 

Možda nije štetno čitati magijsku literaturu ali obratite pažnju na zamke i znajte da je to ljudski izum.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo čitanje gore navedenih knjiga, pogotovo u kakvom prijemčivom stanju, tipa napušenosti i slično teoretski bi mogli stvorit probleme. I up. (up je usput, umjesto btw), postoji razlika između opsjednutosti i psihičkih problema.

By expertise and experience, тачније по мишљењу мање познатог аутора УП. се искључиво употребљава као српска верзија латинске скраћенице PS. и ту би изразио одређену сумњу у веродостојнос' навода, док би се у осталом сложио с frendićima (može pusa), мада не'м појма ни о чем' ту рецитују, ал' ми звучи убедљиво, нарочио ово: "Samo čitanje gore navedenih knjiga, pogotovo u kakvom prijemčivom stanju, tipa napušenosti i slično teoretski bi mogli stvorit probleme".

Не могу ту сад а да не помис'им, ил' да се у себи не упитам, више 'нако реторички, ил' реторски...  Тц, тц, тц, тцрни cloudkingже, как'а тебе наћера невоља?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego procitao sam sa ovog hrvatskog foruma iskustva nekog lika koji se sa tim zezao i mislim da je bolje izbegavati ovakva stiva.Tako da ipak bolje da ne citam. Ne deluje mi lik kao neki vernik,ali evo sta napisa:

 

U sustini moze da se protumaci vise kao nekakvi tripovi i podsvesne reakcije, jer recimo to sto ti navodis kao odredjeni strah koji se javlja dok citas moze izazvati nesto u podsvesti zbog cega ces imati nocne more kakav je ovaj lik imao. Desavalo se meni. Uglavnom te reakcije dolaze iz onog dela koji nastoji da te spreci u tome da to citas jer je to na neki nacin zabranjeno , a koji ti je ubacen spolja i to od samog pravoslavlja. 

 

Slicno se moze desavati u skoro svim sferama zivota, ne samo tu tipa ako ne ustanes na desnu nogu imaces los dan, pa tako krsenje te ''norme'' dovodi do toga da stvarno imas los dan. Banalan primer  ali ima ih svuda, od krsenja bilo kakvih normi i rituala, cak i u javnoj sferi, recimo ako ukrades nesto u prodavnici mozes isto imati nocne more i tripovati svasta.

 

Znaci radi se o podsvesnim pojavama skroz nevezanim za demone i tome slicno.

 

Ako te interesuje cisto onako informativno, nece ti se nista desiti citajuci to, mada ce ti se mozda javljati ove reakcije zbog straha (nocne more, osecaj nekakve krivice...), tako da ako ne zelis to mozes da batalis. Bedu neces nikakvu navuci. Ako se zagrejes za to, kao kad se nalozis na neku igru, pa krenes dublje da se bavis time, onda se zaustavi

 

Ovo ostalo sto je pisao necu da komentarisem jer mislim da nije potrebno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene je samo informativno interesovalo ovo.U sustini kao zanimacija i nista vise.Deja Vu imas poentu.

 

 

Избор увек постоји :)

 

Radim 12 sati.I ocekujes da posle posla radim nesto produktivno.Mislim mogu...neko vreme,ali posle toga jedno vreme,barem jedno dan-dva moram da ispustim ventile.Tada ne radim nista sto zahteva bilo kakvo umno i fizicko naprezanje :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci radi se o podsvesnim pojavama skroz nevezanim za demone i tome slicno

 

Kada ljudi opisuju dejstvo demona, jesu li to opisi onoga što im se dogadja ili je to ljudska fantazija i izmišljotina prve vrste? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

данас популарни ти штандови, као на вашарима.

има једно типско место

узмеш неочари једне друге треће стоте и промениш видокруг и не приметиш да си погрешио

 

ево,нудила микомшиница да ме упозна са неким ко зна неког и тај ће за 20 еура да ме спаси и скине урок, јер сви имају неки урок

 

седим ја тако,и не знам шта да кажем доброј жени која жели да ми помогне, самоиницијативно закључила да мени треба помоћ

а она зна неког ко зна неког да зна нешто

 

загледам се ја у свој буђелар и запитам има ли цену живот мој, кад  ја видим сасвим другачије

и шта да кажем

и рекох

ко верује у то имаће и урок на себи

усадиће у себе ту мисао

а ја не могу да упознајем те неке који знају неке што знају нешто :)

 

ја Живим јер имам Пут свој

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znate, nije magija samo ono što većina ima priliku da vidi a to je neki krst u ruci i flašica vode sa belim lukom.

 

Nekad je mag u stanju da te drži doživotno ali srećom tu privilegiju imaju samo bogati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada ljudi opisuju dejstvo demona, jesu li to opisi onoga što im se dogadja ili je to ljudska fantazija i izmišljotina prve vrste?

Moze biti i jedno i drugo. Pritom ovo sto si citirao nisam mislio na fantazije i izmisljotine, nego na podsvesne reakcije koje dovode do recimo kosmara koji nisu fantazije.

Dakle na ljude mogu bas delovati demoni, a mogu i tripovati da na njih deluju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam koliko opasno bi moglo biti citanje knjiga okultnog sadrzaja, mozda moze uticati na coveka jednako kao i citanje knjiga o dejstvu demona na hriscanina. Ne moze se stradati od citanja....ali moze od primenjivanja procitanog. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze biti i jedno i drugo. Pritom ovo sto si citirao nisam mislio na fantazije i izmisljotine, nego na podsvesne reakcije koje dovode do recimo kosmara koji nisu fantazije.

Dakle na ljude mogu bas delovati demoni, a mogu i tripovati da na njih deluju.

Hoćeš da kažeš da su aktivnosti u košmarima realnost, ili...?

 

 

...mada, ni ova poslednja rečenica nije mi jasna. Možeš li objasniti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoćeš da kažeš da su aktivnosti u košmarima realnost, ili...?

 

Ne mora sve sto nije realnost biti fantazija i izmisljotina, nego snovi nisu kao kad ti krenes sada da mastas kako lezis na plazi na Maldivima, nego predstavljaju slike koje salje nesvesni deo ljudskog uma, a koje su cesto uzrokovale stvari iz spoljasnosti (ili tvojim recima iz realnosti). Npr. ovaj slucaj, citas okultne knjige legnes da spavas i krenes da sanjas neke demone, monstrume, gozile, azdaje i sta ti znam. Azdaje i gozile realno ne postoje, ali ta slika je dosla iz tvog nesvesnog dela zbog citanja okultnih knjiga i to zbog straha koji je nastao tim citanjem. Obicno je to strah i krivica zbog krsenja zapovesti da se ne smeju citati jereticke knjige, a koje su duboko usadjene u ljudski um i nesvesno (podsvesno) da tu ostaju dugo vremena, pa tako svako krsenje te zapovesti radja trzaje i takve slike koje kao da upozoravaju da se to ne sme citati.

 

Nadam se da ti je jasno :D

 

.mada, ni ova poslednja rečenica nije mi jasna. Možeš li objasniti?

 

Malo sam ruzno i napisao ono VSB-u, posto sam sa telefona kucao jutros. Onako kako je upitao moze imati dva znacenja

 

1) Jesu li demoni i njihova dejstva izmisljotine  ili su stvarni?

 

Odgovor: Stvarni su.

 

2) Jesu li neke pojave koje ljudi opisuju proizvod dejstva demona ili su tripovi ljudi?

 

Odgovor: Moze biti i jedno i drugo i to kao a) individualni osecaj - kada neko opisuje neki svoj dozivljaj da li tako sto cuje glasove, korake, vidja po sobi senke, oseca da ga nesto gusi u grudima i sta ti znam kako to vec izgleda svasta sam ranije citao. Ovo moze biti i dejstvo demona i obican trip. 

b) egzorczimi - dovedu duhovniku nekog za koga misle da je djavoiman, ali on moze to biti, a i ne mora jer je mozda mentalno bolestan ili je ''nestasno dete'' (slucajevi kakvi su postojali, znaci dovede majka dete u manastir kaze moje dete djavoimano, postalo je nestasno i slicne ljudske budalastine koje iako su smesne mogu biti opasne ako se ima posla sa mentalno obolelim osobama koje umesto da se lece kod psihijatra, dovode su cesto kod neiskusnih i samoprozvanih duhovnika koji jos vise stete naprave). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...