Jump to content

Не могу да будем део света где жене не желе децу, а мушкарци не желе породицу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Иначе, овде на форуму сам сазнао, од психолога, да код жена постоји нешто што се зове ,,penis envy"   :smeh1:

 

To je smisilio Frojd.

 

Na to je Karen Horni smislila "uterus envy".

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slazem se Iki, kultura osudjivanja je kod nas postala realnost. Meni je samo cudno kako neki muskrac prije kritike oredjenog zenskog izgleda, oblacenja ili ponasanja ne pomisli na svoju majku, sestru itd., po cemu su one bolje i da li su uopste bolje od bilo koje druge zene i da li bi on volio da neko njegovu majku ili sretru na taj nacin komentarise, zbog toga bi svaki muskrac trebao biti mudar i dobar jer bez toga ne moze biti ni kulturan:-))))

 

Тако је! Од мајке - жене смо се сви родили. Како је уопште могуће да човек не поштује жену? Значи да не поштује ни себе. 

У хришћанству је највећа међу свим светитељима управо - жена, мајка!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је! Од мајке - жене смо се сви родили. Како је уопште могуће да човек не поштује жену? Значи да не поштује ни себе. 

У хришћанству је највећа међу свим светитељима управо - жена, мајка!

To je to, zato treba biti pazljiv:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve i svasta Iki, a to je filozofija nauke, ali najvise kako biti sto njezniji i pazljiv prema zenskom polu i pokusati to prenjeti na druge muskarce:-)Ja sam ti muska liberalna feministkinja, hehehe:-)))

 

Можда претерујем, ти ме демантуј, али ово ми је звучало као да причаш са дебилом, а не самном :/ 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je smisilio Frojd.

 

Na to je Karen Horni smislila "uterus envy".

A jos se preziva Horni :)) hit

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда претерујем, ти ме демантуј, али ово ми је звучало као да причаш са дебилом, а не самном :/

Demantujem te, ne znam kako si shvatio, za tebe mislim da si kulturan momak i da su ti pogledi na ova pitanja dosta slicni sa mojim:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Demantujem te, ne znam kako si shvatio, za tebe mislim da si kulturan momak i da su ti pogledi na ova pitanja dosta slicni sa mojim:-)

 

Samo što ono gore nema veze s kulturom, već sa obrazovanjem :)

 

Znači ti potajno misliš da si obrazovaniji od mene, c, c, c :) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo što ono gore nema veze s kulturom, već sa obrazovanjem :)

 

Znači ti potajno misliš da si obrazovaniji od mene, c, c, c :)

A na to si mislio, Hajekova knjiga u kojoj on objasnjava razliku izmedju fizike koja se bavi jednostavnim fenomenima i ekonomije, pa i biologije koje se bave kompleksnim, odnosno zasto metod fizike ne moze biti primjenljiv na drustvene nauke,ne znam da li te zanima filozofija nauke. Ako ces iskreno smatram te bistrom i pametnom osobom:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A na to si mislio, Hajekova knjiga u kojoj on objasnjava razliku izmedju fizike koja se bavi jednostavnim fenomenima i ekonomije, pa i biologije koje se bave kompleksnim, odnosno zasto metod fizike ne moze biti primjenljiv na drustvene nauke,ne znam da li te zanima filozofija nauke. Ako ces iskreno smatram te bistrom i pametnom osobom:-)

 

Ееее, тако! :smeh1: Чеееекај, мало, а образованом? Ц, ц, ц :) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro, Kordun nije reprezentativan uzorak :D

Ma i Kordun se dosta folira preko foruma, vjerovatno od djevojke ne smije da pisne, pa mu pisanje ovde dodje kao izduvni ventil:-)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ееее, тако! :smeh1: Чеееекај, мало, а образованом? Ц, ц, ц :)

Ne ne mislim da sam obrazovaniji, ne znam ni sta mialis pod obrazovanjem:-)Ja se tu slazem sa recenicom Marka Tvena:" Nisam nikada dozvolio da se moje skolovanje mesa sa mojim obrazovanjem":-)))
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne ne mislim da sam obrazovaniji, ne znam ni sta mialis pod obrazovanjem:-)Ja se tu slazem sa recenicom Marka Tvena:" Nisam nikada dozvolio da se moje skolovanje mesa sa mojim obrazovanjem":-)))

Ronaldo a šta si ti po struci?

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...