Jump to content

ЛИТИЈА ЗА ЗАБРАНУ АБОРТУСА - БЛАГОВЕСТИ 07.04.2016, За светост материнства, лепоту рађања и радост живота


Препоручена порука

A pravne zafrkancihe?

Svaki spontani pobacaj jw ubistvo iz nehata u najavi.

Bez obzira da li je prirodni pobacaj ili ne policija bi majku svakako morala da propyati kroz ispitivanha i forenziku kako bi se utvrdile okolnosti pobacaja i ispitala odgovornost majke.

Ako se utvrdi da je majka igrala čačak kolo na svadbi u 3 mesecu trudnoce, morala bi da odgovara za ubistvo te nerodjene osobe koja ima gradjanski status...

 

Па родитељи (оба) јесу дужни да се брину о детету. Ако нећеш дете, решење је веома једноставно - немој да га правиш. Ако си га направио, онда си преузео одговорност.

 

Мислим, шта ми сад ту расправљамо о томе "кад постаје личност" и да ли сме да се "прекине" или не? Аман човече - већ имаш избор. Сасвим очигледан и јасан. Ако нећеш децу, немој да их правиш. Ту имаш сва могућа права и нико не може ништа да ти наметне. Ал` после нема кајања, што каже наш народ.

 

Правне зафрканције су техничко питање и ја се слажем са собом да је "непрактично" и неизводљиво да ми сад гонимо неодговорну мајку која то направи. Али је лоша особа у сваком случају.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 211
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@@Aquilius Cratus,

 

Smisao toga je bio da cak i da si u pravu, opet mozda ne bi mogao nista da uradis tek tako.

Ali ajde, mozda nisam ni trebao, samo se zbunjujemo.

 

Nisam to rekao. Ukazao sam na to da svako moze za sebe da tvrdi da je u pravu i da automatski iskljuci drugoga (sto se stalno desava) i sto si ti uradio sa mojim delom kada sam pomenuo argument da pokaze da je embrion i rani fetus neka vrsta licnosti.

 

Znaci, nije mozak, nego neuroni. To meni i dalje nista ne znaci. Jel zbog toga sto uz pomocu neurona ce biti svesti, ili tako nesto?

Ljudsko bice je ceo paket i ne mozes pecati specificne kvalitete ljudskih bica, pa da pravis distinkciju da u jednom trenutku to ljudsko bice je nista, kao cigla, a u drgom trenutku, to isto ljudsko bice, je odjednom osoba i mora da ima pravo na zivot.

Licnost je nesto sustinsko za ljudska bica i time mora neophodno da bude licnost, cak i ako nema nurone u tom datom trenutku, isto kao sto je sposobnost bavljenja matematikom nesto sustinsko za ljudksa bica, pa samim tim i novorodjencadi koja ne mogu da se bave u tom datom trentuku, i dalje poseduju tu sposobnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али је лоша особа у сваком случају.

Uu, cekaj malo. Ja ne pricam o slucajevima ocigledno neodgovornih majki, tu nema dileme.

Pobacaj moze da se desi iz razloga nepoznatih majci. Mozda je neinformisana, mozda ne zna sta sme a sta ne sme da konzumira u trudnoci.

Al svakako joj preti ubistvo iz nehata.

Ako ti se samoubica baci pod auto, svakako ces,da odgovaras za ubistvo iz nehata a kamoli ovo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, pitanje s religijskog aspekta.

Ako su embrioni licnosti, to valjda znaci da nakon smrti naseljavaju carstvo nebesko.

E sad, jel ga naseljavaju kao embrioni ili kao odrasli ljudi u koje bi odrasli da nisu pobaceni?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Завршено тренирање прве српске политичке неуронске мреже

Извор: Б92, 14. 3. 2022.

 

2q8nkpd.jpg

 

Београд - Стручњаци са Електротехничког факултета у Београду објавили су да је, након скоро 9 месеци, алгоритам за тренирање прве српске политичке неуронске мреже четврте генрације коначно конвергирао. У сарадњи са љубазним саговорницима са ЕТФ-а, Б92 ексклузивно својим читаоцима доноси графички приказ утрениране мреже.

 

fvz6eg.png

 

Ускоро опширније...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uu, cekaj malo. Ja ne pricam o slucajevima ocigledno neodgovornih majki, tu nema dileme.

Pobacaj moze da se desi iz razloga nepoznatih majci. Mozda je neinformisana, mozda ne zna sta sme a sta ne sme da konzumira u trudnoci.

Al svakako joj preti ubistvo iz nehata.

Ako ti se samoubica baci pod auto, svakako ces,da odgovaras za ubistvo iz nehata a kamoli ovo...

 

Па има на ту тему свашта... На пример, родитељи који касније не воде довољно рачуна о деци па се разболе или, не дај Боже, изгубе живот због - лоше исхране, нехигијене, недовољне физичке активности, не познавања правила саобраћаја итд. Шта ћемо са њима? И они су одговорни и криви за нечију болест или чак смрт.

 

Али ту је вероватно веома тешко и немогуће доказати кривицу, осим у екстремним случајевима... Још је теже у случају трудноће. Проблем је практичне природе, али не мења принцип.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, pitanje s religijskog aspekta.

Ako su embrioni licnosti, to valjda znaci da nakon smrti naseljavaju carstvo nebesko.

E sad, jel ga naseljavaju kao embrioni ili kao odrasli ljudi u koje bi odrasli da nisu pobaceni?

 

Видећемо, стрпи се још мало. ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој тата је послодавац нпр. и запослио је једну жену. После 20 дана (одмах) она иде на трудничко боловање и он јој месецима плаћа ни за штазато што су таква правила (а она их је злоупотребила у своју корист). 

 

Da ne odemo previše u off - ovo je bio primer organizovanja litije za neki politički cilj sa kojim se ostali vernici (ovde sasvim očigledno) ne bi složili.

 

Verovao ili ne, slažem se da je trudničko bolovanje prečesto prevara i zloupotreba u kojoj učestvuju i lekari i trudnice.

 

Лоша ти је аналогија. Третираш Шредингерову мачку као да је у питању класична вероватноћа.  

 

Išla sam na pop-kulturnu referencu kao ilustraciju više no na tačnu analogiju - odavno Šredinger pripada meme svetu u svim mogućim i nemogućim kontekstima, ne samo kvantnoj fizici.

 

Naravno, u pravu si. :) 

 

Pa i van ima mozda vece sanse da izgubi zivot, pa i dalje ima prava. Tako da to nema veze sa tim. Embrion bioloski niji isti kao telo majke, ali ni oca, potpuno drugacija jedinka i osoba. Stim sto ovo osoba zavisi sto kaze Akvi od toga da li su razvijeni neuroni ili nisu.

 

Ne govorim o principu, nego o praktičnim implikacijama i konkretnim efektima. Nešto od ovoga je pomenuo cloudking. Ako u zakon upišemo ideju da je oplođena jajna ćelija građanin koji ima prava na zaštitu, kako ćemo to primeniti kada se većina oplođenih jajnih ćelija ne implantiraju, a za neke od tih neuspelih implantacija je "odgovorna" majka - recimo, zato što konzumira proizvode od soje, koji smanjuju verovatnoću implantacije? Nakon implantacije, trećina embriona u prvom trimestru završi život spontanim pobačajem - u uslovima ilegalnog abortusa, svaki gubitak trudnoće je potencijalni zločin koji se mora istražiti. Da li je preterano ili nedovoljno kretanje, dizanje teških stvari na poslu ili starijeg deteta kod kuće, nešto što je popila ili pojela ili cigareta koju je popušila možda bio uspešno obavljen abortus? Ako mislite da preterujem, neke od ovih stvari se zaista dešavaju ženama tamo gde je u zakone upisano ovakvo tumačenje - čak i kada je abortus legalan. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma nije frka, nego mnogo kategoricnih tvrdnji za ljude koji generalno nemaju pojma o stvarima koje propovedaju

 

А, па нећемо тако. Писао сам само оно што могу да објасним. О томе можемо да разговарамо. Кад си ме питао нешто што "немам појма" рекао сам да не знам и да ћемо видети. Или нећемо, зависи.

 

Кад потрошиш ставке из "Атеистичког приручника за разговор са хришћанима", можемо да наставимо. ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne govorim o principu, nego o praktičnim implikacijama i konkretnim efektima. Nešto od ovoga je pomenuo cloudking. Ako u zakon upišemo ideju da je oplođena jajna ćelija građanin koji ima prava na zaštitu, kako ćemo to primeniti kada se većina oplođenih jajnih ćelija ne implantiraju, a za neke od tih neuspelih implantacija je "odgovorna" majka - recimo, zato što konzumira proizvode od soje, koji smanjuju verovatnoću implantacije? Nakon implantacije, trećina embriona u prvom trimestru završi život spontanim pobačajem - u uslovima ilegalnog abortusa, svaki gubitak trudnoće je potencijalni zločin koji se mora istražiti. Da li je preterano ili nedovoljno kretanje, dizanje teških stvari na poslu ili starijeg deteta kod kuće, nešto što je popila ili pojela ili cigareta koju je popušila možda bio uspešno obavljen abortus? Ako mislite da preterujem, neke od ovih stvari se zaista dešavaju ženama tamo gde je u zakone upisano ovakvo tumačenje - čak i kada je abortus legalan. 

 

Svejedno sta se desilo takve stvari kako kazes bas treba ispitati, a i mislim da se moze odrediti sta je spontani, sta namerni pobacaj. Ako gledamo za ovo preko 4 nedelje, dakle te pobacaje bilo koje vrste, a te op. jajne celije vec ne bih dirao iako ne volim ni te ranije abortuse, ali ako je za dobobit covecanstva onda sta da se radi, u suprotnom bih pomerio granicu i na njih i zabranio sve abortuse. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, па нећемо тако. Писао сам само оно што могу да објасним. О томе можемо да разговарамо. Кад си ме питао нешто што "немам појма" рекао сам да не знам и да ћемо видети. Или нећемо, зависи.

Кад потрошиш ставке из "Атеистичког приручника за разговор са хришћанима", можемо да наставимо. ;)

Nemoj si na kraj srca... To sam ja, cloudking!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Grizzly Adams,

 

Da li ti kao libertarijanac isto podržavaš uvođenje zakona po kojima bi država kažnjavala razna ponašanja žena u fertilnom periodu života koja bi mogla da ugroze implantaciju oplođene jajne ćelije i/ili izazovu pobačaj? 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svejedno sta se desilo takve stvari kako kazes bas treba ispitati, a i mislim da se moze odrediti sta je spontani, sta namerni pobacaj.

O cemu vi pricate ? :pop: Abortus je svesna radnja , dobrovoljni prekid trudnoce . Spontani pobacaj je nesto sasvim drugo .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...