Jump to content

100 000 потписа за расписивање референдума против уласка у НАТО

Оцени ову тему


Препоручена порука

Јесу, и они и Румуни ( О Хрватима да не причам, усташе су ишле на Стљинград да кољу, па су их тамо Руси десетковали).

Једино се режим Недића супротставио захтеву Немаца да се формирају одреди за источни фронт и то по цену стрељања владе.

Званично им Бугари нису објавили рат (В. Британији и САД-у јесу). За Бугарску војску на Источном фронту нисам сигуран. Ако имаш неки податак о томе, добаци. Румуни, Хрвати, Мађари, Италијани, Финци јесу а било је и пуно доборовољаца из Европе (Шпанија, Француска, Норвешка...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja takodje zato sto bi on odmah potpisao kapitulaciju.

 

Неће, њему је, као и Милошевићу, најбитније да остане на власти по сваку цену. Такви људи су увек спремни да се коцкају туђим животима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ZA I PROTIV Da li Srbija treba da uđe u NATO

Nataša Latković | 28. 02. 2016 - 19:48h

Srbija u NATO ili ne? Većinski stav građana Srbije je - ne, rane od NATO bombi još su sveže...

 
03fae5786da1b82236204095ad126ca7.jpeg
Foto: Shutterstock / RAS Srbija

Političke stranke poput Liberalno demokratske partije i Srpskog pokreta obnove zalažu se za članstvo u Alijansi, kao logičan sled evropskih integracija.

Protivnici pridruženja NATO zalažu se za referendum o tom pitanju, a tragedija naših diplomata u Libiji, koji su poginuli od američkih bombi, dodatno učvršćuje njihovu poziciju.

Zasad Srbija uspeva da balansira na svom putu vojne neutralnosti između Rusije i NATO.

Jelena Milić

Direktorka Centra za evroatlantske studije

Trebalo bi da požurimo

c83cb3a24d4b2ff01037192180e2da84.jpeg
Foto: Tanjug / RAS Srbija

Često se zaboravlja da su većina članica EU ujedno i članice NATO, a među onima koje nisu u EU su visokorazvijene, stabilne zemlje koje prednjače u korišćenju održivih izvora energije, visokih tehnologija i drugog, poput Norveške, SAD i Kanade. U Srbiji se često namerno prećutkuje koliko blisko EU i NATO sarađuju. Zemlje sa ovakvim unutrašnjopolitičkim ustrojstvom su po pravilu najstabilnije ne samo društveno, već i ekonomski jer nezavisne insitucije, podela vlasti i vladavina prava i zaštita ljudskih prava na duge staze daju najbolje okruženje za stabilan rast. Biti u društvu takvih zemalja i funkcionisati na domaćem i međunarodnom planu na ovim principima treba da bude glavni razlog zašto Srbija treba da postane punopravna članica NATO.

Imajući u vidu sve očitiju nameru Putinove Rusije, teško pogođenu padom cena energenata, visokom inflacijom, sa nepovoljnom demografijom, da destabilizuje Balkan i diskredituje evropske integracije očito je da je za Srbiju proces evropskih integracija nužan ali ne i dovoljan da bi se sprovele sve potrebne reforme, pogotovu one iz sistema bezbednosti, kadrovske i organizacione. I zato je potrebno da Srbija požuri u NATO.

Skoro nijedna zemlja sama više ne može da odgovori na složene izazove poput klimatskih promena, izbegličkih i migrantskih kretanja, terorizma nedržavnih aktera, sajber i drugih vrsta kriminala. Organizacija sporazuma o kolektivnoj bezbednosti (OSKB) kako nas neretko lažu proruske snage u Srbiji i van nje, nema ni strukturu ni kapaciteta, dakle nije alternativa, čak ni kad bismo zanemarili političke i društvene vrednosti.

Osnovna bezbednosno-odbrambena direktna korist od članstva je činjenica da će jedna od napadnutih članica biti branjena od čitavog saveza. Srbija bi za istu sumu novca koju izdvaja za bezbednost i odbranu članstvom u NATO dobila mnogo više bezbednosti. Članstvo predstavlja dobru priliku za dalje razvijanje kapaciteta namenske industrije. Za kraj još nešto o čemu se u Srbiji malo zna - najveći deo NATO članica se putem pregovora o Transatlantskom trgovinskom i investicionom sporazumu (TTIP) između SAD i EU dodatno ekonomski integriše, što će doneti stotine hiljada radnih mesta.

Nenad Popović

predsednik Srpske narodne partije

Tako je lako reći NE

f4c42b3e2d4ce7bf98e81c8802a66c56.jpg
Foto: RAS Srbija

Ne u NATO jer: NATO je izvršio agresiju na Srbiju. Tokom bombardovanja poginule su hiljade naših građana i pričinjena je šteta od oko 100 milijardi dolara. Glavni cilj agresije bilo je otimanje KiM i stvaranje lažne države Kosovo. Ulaskom u NATO Srbija bi dala legitimitet NATO agresiji i postala saučesnik u sopstvenom rasparčavanju.

Srbija ima odluku Skupštine o vojnoj neutralnosti. Ulaskom u NATO bili bismo primorani da u tuđe ime vodimo ratove protiv naroda i država s kojima nemamo konflikte. To bi nas učinilo metama potencijalnih terorističkih napada.

Srbija nema interes da se svrstava u savez koji vodi neprijateljsku politiku prema Rusiji. Rusija kontinuirano brani pozicije Srbije po pitanju KiM i Republike Srpske, kao što je nedavno odbranila interese Srbije u Savetu bezbednosti UN i Unesku.

Primer Rumunije i Bugarske, koje su preko noći postale članice NATO pod obrazloženjem da će im to doneti ekonomski rast, pokazuje da ne postoji korelacija između članstva u NATO i ekonomskog rasta jer danas ove dve države imaju jedan od najnižih standarda u Evropi. Srbija nema novca da kupuje skupo NATO naoružanje i vojnu opremu, a istovremeno da smanjuje penzije i plate lekarima, policajcima i učiteljima.

Srbija treba da razvija balansirane odnose sa svim vojnim savezima, a to znači da sa Rusijom treba uspostaviti jednak nivo vojne saradnje kao što imamo sa NATO.

Tako važnu odluku kao što je pristupanje Srbije NATO ne može da donese ni vlada ni parlament. O tome mora da se pita narod Srbije. Zato je neophodno što pre raspisati referendum o ulasku Srbije u NATO.

 

Блиц

 

 

Коментари су својеврсан референдум:

 

http://www.blic.rs/forum/za-i-protiv-da-li-srbija-treba-da-ude-u-nato,2,2628886,0,czytaj-najnowsze.html

 

90% је НЕ у НАТО!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само кажем да ако некој будали из околних држава падне на памет да зарати са Србијом, Вучић је међу последњим личностима које бих у том тренутку желео да имам на власти.

 

Ма биће на власти онај кога околности буду избациле. Ако се један покаже неадекватним, брзо ће да дође неко други. И исход рата одређују многе околности, понајмање личност неког вожда. Исто као и економију или политику неке земље. Сад да поставиш Радуловића на чело Србије, за три месеца би схватио шта је заправо држава и да не може овако како он замишља. Ко што су схватили сви пре њега, па нам се политика није ни мењала шеснаест година, сем кад околности то дозволе.

 

А можеш ли у тренутку рата да замислиш Радуловића на челу државе? Јел да да је смешно? :)))

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неће, њему је, као и Милошевићу, најбитније да остане на власти по сваку цену. Такви људи су увек спремни да се коцкају туђим животима.

Ali kako da se zameri zapadnim prijateljima i Srbija ne buda garant stabilnosti na Balkanu? Teska bi to bila odluka za njega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali kako da se zameri zapadnim prijateljima i Srbija ne buda garant stabilnosti na Balkanu? Teska bi to bila odluka za njega.

 

Ни Милошевић се није замерао док се није пољуљао изнутра. Чак их је и хвалио пре тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

И наравно нико од вас није потписао јер вам је гори Поповић од НАТО пакта?

Јел тако Србови?!

 

Zato sto je manipulator i ne dam broj licne karte i ostale podatke da mi se razvlace po netu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, to im je jedan plus. Samo dok ne pritisnu jace necim drugim, neko poglavlje zakoce i eto sankcija.

Не браним их, немам ни интереса ни афинитета. Само кажем да се политика прилагођава околностима, личност политичара ту није претерано битна ако је направљен добар државни апарат. И зато мислим да ми Русима санкије нећемо да ударимо. Исто ко што мислим да ћемо са Русима да потпишемо онај споразум о проласку и имунитету њиховог особља, јер нам је у интересу да имамо добре односе (и) са њима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један од главних аргумената, бар за мене лично за неулазак у НАТО је подразумевајући одлазак наших војника у ратове по далеким фронтовима. Тачно је да би Србија чланством у НАТО пакту добила за савезнике најјаче силе, али опет ако је цена за то слање наших војника у ратове по Азији и Африци онда не знам колико је то исплативо. Што би наши војници остављали кости по неким далеким земљама и у туђим ратовима? То исто мислим и за учествовање у ратовима на страни Руса.

Али то се ретко помиње као аргумент зато и има врло мало искрених заговорника  војне неутралности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, Жељко, није први пут да ово радиш и није ми јасно зашто то радиш, да л' тролујеш, да л' шта...

 

Сећам се кол'ко си се прегањао с људима око оних лопурда и психијатријских случајева из Треће Србије.

 

Онда си пре годину и нешто бранио Вучићевићеву тезу о државном удару и томе како је Вучићев живот у опасности јер се замерио мафији и не знам ни ја шта.

 

Данас нас зафркаваш са овим Поповићем, са једнако неутемељеном аргументацијом.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...