Jump to content

Неко тео дубије руског патрију, или можда и није?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

460381_kiril-foto-epa_f.jpg
Патријарх Кирил (Фото: Блиц)
Несрећа, Божија опомена или покушај атентата на патријарха Кирила?

Москва – Лет патријарха московског и целе Русије Кирила за Антарктик умало се није трагично завршио када је пукао први заштитни слој предњег стакла авиона на висини од 9.000 метара, што је могло да доведе до декомпресије кабине.

„Предње стакло се састоји из два слоја, а први слој који трпи највећи притисак се разлетео у парам парчад. Пилот је прокоментарисао да је у питану веома опасна ситуација, те да је неопходно хитно се вратити како би се заменио авион. Ја сам се наравно сложио и предложио да лети на висини од 4.000 метара како би у случају декомпресије сви у авиону остали живи“, испричао је патријарх неколико дана након несреће.

„Када је дошло до несреће, налазили смо се на висини од 9.000 метара. У случају декомпресије, на таквој висини би имали мало шансе да стигнемо до копна“, рекао је патријарх Кирил.

Он је додао да није могао да откаже своју посету Антарктику, упркос томе што је лет био веома ризичан.

Спутник.рс

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дешава се. Замор материјала, одржавање летелице, редовни и повремени прегледи. Ништа необично, а постоје и маске за кисеоник :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дешава се. Замор материјала, одржавање летелице, редовни и повремени прегледи. Ништа необично, а постоје и маске за кисеоник :)

 

Како тако ниси говорио за Гашића?!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па ти сад потписуј са папом нека документа свидо

Upozorenje ozgo zbog svejeresi ekumenizma. :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је!

Očekujem jedan jači zemljotres i cunami na Kritu prilkom ovog novog sabora. :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како тако ниси говорио за Гашића?!!

Не знам шта ти није потаман, али ово ти је врло безобразан коментар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ствар је у двоструким аршинима Ракићу. Просто ми је излетео кометар, јер се ово исто могло рећи и за пад хеликоптера.

 

Ajde ne gložte se suvišno, to je plexiglas a ne pravo staklo. Česi su staklarska i kristalova velesila tako o stakluu nešto znaju. A oni su uvijek govorili, stilizujem se do teme kako je u nardonom i tradicionalnom duhu pojmljena: plastici (akrilatovo staklo, plexiglas, plexisklo) i gumi (prezervativima, kondomima) se ne može vjerovat. Ako ne vjerujete pogledajte šta su mladenci česki otestovali s tom plastikom i kako je to prošlo, Česi su inače stručnjaci i za plasriku, optičke leće je izumisloio Čeh Otto Wichterle pa zato za tu razliku izmedju stakla prirodnog i sintetičkog odflično znaju.

VIDEO TEST IZDRŽlJIVOSTI - ZAMOR MATERIJALA:

https://goo.gl/lCwfux

A to nije ni prvi a ni posljednji takav slučaj, a ni u Aeroflotu:

Airbus A320 ruské společnosti Aeroflot na lince Irkutsk-Moskva musel předčasně a nouzově přistát v Novosibirsku na západní Sibiři. Na palubě bylo 122 lidí.     

Zdroj:

http://zpravy.idnes.cz/dalsi-dva-airbusy-hlasily-potize-horelo-v-kokpitu-a-prasklo-sklo-px9-/zahranicni.aspx?c=A090611_071400_zahranicni_stf

http://technet.idnes.cz/nebojte-se-letat-ani-praskle-sklo-letadlo-k-zemi-neposle-pj6-/tec_technika.aspx?c=A090611_135955_tec_technika_kuz

http://pardubice.idnes.cz/v-chocni-postavili-gripeny-ddn-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150420_2156747_pardubice-zpravy_jah

https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Wichterle

https://cs.wikipedia.org/wiki/Otto_Wichterle

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ствар је у двоструким аршинима Ракићу. Просто ми је излетео кометар, јер се ово исто могло рећи и за пад хеликоптера.

 

Zeljko vrlo cesto me oduseve tvoji komentari, ali u nekim trenucima poput ovog zapitam se ko ti je hakovao profil.

 

1. Helikopter i avion nisu isto, toliko i ja znam :) niti slecu isto niti su im potrebni isti uslovi. Prizemljiti jedno i drugo su vestine i uslovi vrlo razliciti.

2. U slucaju gosn patrijarha, dakle oni su se a) spustili na nizu visinu po sopstveonj slobodnoj volji i proceni b) sami uopste odlucivali i promisljali o sopstvenoj bezbednosti i bezbednosti putnika

U slucaju helikoptera o bezbednosti je uprkos stanju u realnom vremenu odlucivao neko drugi, ko je imao druge prioritete, sve i da su dobronamerni, ali nije strucan i sposoban niti se nalazi u datoj situaciji da odlucuje. Jedno je biti ministar vojni, i kao takav na celu komande cega sve ne, a drugo je potpuno oduzeti autonomiju odluka onima koji se nalaze u trenutnoj zivotnoj opasnosti i sve to poradi marketinga.

Isto bi bilo kada bi recimo se vozio neki mitropolit, pa se desilo to sto se desilo, pa patrijarh naredio da nastave let na visini kojoj vec i da slete gde je dogovoreno jer ih tamo ceka patrijarh da bi se s njima slikao. 

Ili da je mitropolit taj i taj vozio neko bolesno dete kojem je patrijarh bio kum na krstenju i vodio ga negde na operaciju od koje mu je zavisio zivot, a onda patrijarh iz udobne fotelje aerodromskog foajea i vip loze odlucivao o sudbini nekog ko je na visini u ugrozavajucoj situaciji.

 

I ok, kontam zelju za senzacijom i provokacijom odredjenih paracrkvenih grupa, ali brate poredis babe i zabe i vredjas ljude koji su dali zivot i jednu bebu koja je mogla biti ziva i spasena da su pustili obucene i sposobne ljude da rade svoj posao. To je vise nego degutantno.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Helikopter i avion nisu isto, toliko i ja znam :) niti slecu isto niti su im potrebni isti uslovi. Prizemljiti jedno i drugo su vestine i uslovi vrlo razliciti.

 

To si u pravu, vrtulník je o moc lepší než letadlo a vladike mogu

s vrtulníkem sletjet do svake crkve i manastira a s létadlem ne.

Vrtulník vs. letadlo: Cessna a Robinson R22.

 

:dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zeljko vrlo cesto me oduseve tvoji komentari, ali u nekim trenucima poput ovog zapitam se ko ti je hakovao profil.

 

1. Helikopter i avion nisu isto, toliko i ja znam :) niti slecu isto niti su im potrebni isti uslovi. Prizemljiti jedno i drugo su vestine i uslovi vrlo razliciti.

2. U slucaju gosn patrijarha, dakle oni su se a) spustili na nizu visinu po sopstveonj slobodnoj volji i proceni b) sami uopste odlucivali i promisljali o sopstvenoj bezbednosti i bezbednosti putnika

U slucaju helikoptera o bezbednosti je uprkos stanju u realnom vremenu odlucivao neko drugi, ko je imao druge prioritete, sve i da su dobronamerni, ali nije strucan i sposoban niti se nalazi u datoj situaciji da odlucuje. Jedno je biti ministar vojni, i kao takav na celu komande cega sve ne, a drugo je potpuno oduzeti autonomiju odluka onima koji se nalaze u trenutnoj zivotnoj opasnosti i sve to poradi marketinga.

Isto bi bilo kada bi recimo se vozio neki mitropolit, pa se desilo to sto se desilo, pa patrijarh naredio da nastave let na visini kojoj vec i da slete gde je dogovoreno jer ih tamo ceka patrijarh da bi se s njima slikao. 

Ili da je mitropolit taj i taj vozio neko bolesno dete kojem je patrijarh bio kum na krstenju i vodio ga negde na operaciju od koje mu je zavisio zivot, a onda patrijarh iz udobne fotelje aerodromskog foajea i vip loze odlucivao o sudbini nekog ko je na visini u ugrozavajucoj situaciji.

 

I ok, kontam zelju za senzacijom i provokacijom odredjenih paracrkvenih grupa, ali brate poredis babe i zabe i vredjas ljude koji su dali zivot i jednu bebu koja je mogla biti ziva i spasena da su pustili obucene i sposobne ljude da rade svoj posao. To je vise nego degutantno.

 

Одличан одговор.

Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...