Jump to content

Особљу НАТО-а у Србији имунитет и ослобађање од пореза

Оцени ову тему


Пг

Препоручена порука

Zasto je problem sto je NATO osoblje dobilo imunitet i oslobadjanje od carina i poreza? To isto se garantuje svim sluzbenicima ambasada. Ako je prvo problem, onda treba zatvoriti sve ambsade i prekinuti diplomatske odnose sa svim zemljama. 

 

За Србију је огроман проблем било какво војно приближавање НАТО или Русији. Чим смо ово потписали добили смо негативну реакцију из Русије, а исто би било и да је учињен неки уступак Русији.

 

Ми смо бедна и пропала земља и ником не можемо бити важан савезник нити можемо, што многи и даље мисле, изигравати неки „мост“ између Истока и Запада. У оваквим причама можемо само да прођемо као терен за разрачунавање великих сила. Попут Сирије нпр.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па Сирија није у Нато. Да јесте не би им се ово дешавало.

 

S obzirom da to radi NATO (tj. USA), njihovi arapski saveznici u Persijskom zalivu i Turska, onda si u pravu. :)

 

Kad bi oni prestali da insistiraju da Asad po svaku cenu mora da ide, cela stvar bi prestala za 5 dana...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Србију је огроман проблем било какво војно приближавање НАТО или Русији. Чим смо ово потписали добили смо негативну реакцију из Русије, а исто би било и да је учињен неки уступак Русији.

 

Ми смо бедна и пропала земља и ником не можемо бити важан савезник нити можемо, што многи и даље мисле, изигравати неки „мост“ између Истока и Запада. У оваквим причама можемо само да прођемо као терен за разрачунавање великих сила. Попут Сирије нпр.

 

Pa sad kada sjedi na dve stolice, te nesto kao toboz balansira izmedju zapada i istoka, te malo su dobri sa zapadom, malo su dobri s Rusijom, Srbija moze da ima samo stete. Nazalost Srbija nije negdje zabacena kao Island, ili Norveska, i nalazi se bas na mjestu kroz koga je Rusija vazda pokusavala da se probije na mediteran, ali nikad zapravo nije znacajnije ostvarila geostratsko prisustvo i moc na ovim prostorima. Dok s druge strane zapadne sile imaju znatno prisustvo i moc na ovim prostorima, i sasvim je jasno kome se Srbija treba opredjeliti. Kao sto napisah, Srbija moze biti neutralna u smislu da ne bude clan NATO-a ali nekakav vid saradnje mora da postoji da bi od toga imala koristi, ili ako ista drugo da ne bi opet se ponovile nesrecne devedesete.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto je problem sto je NATO osoblje dobilo imunitet i oslobadjanje od carina i poreza? To isto se garantuje svim sluzbenicima ambasada. Ako je prvo problem, onda treba zatvoriti sve ambsade i prekinuti diplomatske odnose sa svim zemljama. 

Zato što ta goveda mogu da ubiju bilo koga na teritoriji Srbije i da ne odgovaraju kao što je bilo u Makedoniji.

Nego da pitam ja šta je problem da i Rusi imaju isti takav status u Centru za vanredne situacije u Nišu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sad kada sjedi na dve stolice, te nesto kao toboz balansira izmedju zapada i istoka, te malo su dobri sa zapadom, malo su dobri s Rusijom, Srbija moze da ima samo stete. Nazalost Srbija nije negdje zabacena kao Island, ili Norveska, i nalazi se bas na mjestu kroz koga je Rusija vazda pokusavala da se probije na mediteran, ali nikad zapravo nije znacajnije ostvarila geostratsko prisustvo i moc na ovim prostorima. Dok s druge strane zapadne sile imaju znatno prisustvo i moc na ovim prostorima, i sasvim je jasno kome se Srbija treba opredjeliti. Kao sto napisah, Srbija moze biti neutralna u smislu da ne bude clan NATO-a ali nekakav vid saradnje mora da postoji da bi od toga imala koristi, ili ako ista drugo da ne bi opet se ponovile nesrecne devedesete.

A to znači da treba da uvedemo sankcije Rusiji protivno svojim ekonomskih interesima.Da neće možda europljani da nam nadokande taj gubitak?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А мож ли да их замолимо да разјуре ове битанге из владе и скупштине кад су већ ту?

Teško,oni su ih tu i doveli. ;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego da pitam ja šta je problem da i Rusi imaju isti takav status u Centru za vanredne situacije u Nišu?

 

Ја немам ништа против.

 

Али имам против да председник државе своју одлуку да пар десетина цивила, или колико их већ има у том центру, добију овлашћења која су дата војном савезу чије државе чланице броје преко 900 милиона становника, представља као нашу неутралност и велики успех постигнут у прављењу "баланса" споразуму са НАТО (његове речи).

 

Али Тома не би био Тома када не би мислио да су сви око њега амебе и да може да им се обраћа на том нивоу.

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја немам ништа против.

 

Али имам против да председник државе своју одлуку да пар десетина цивила, или колико их већ има у том центру, добију овлашћења која су дата војном савезу чије државе чланице броје преко 900 милиона становника, представља као нашу неутралност и велики успех постигнут у прављењу "баланса" споразуму са НАТО (његове речи).

 

Али Тома не би био Тома када не би мислио да су сви око њега амебе и да може да им се обраћа на том нивоу.

 

:)

U pravu si brate treba to dati celokupnom vojnom Rusije i zemalja centralne Azije pa da politika vojne neutralnosti bude potpuna.Jedna rusko-kineska vojna baza recimo u Vojvodini kao pandam bonstilu na KM. :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pravu si brate treba to dati celokupnom vojnom Rusije i zemalja centralne Azije pa da politika vojne neutralnosti bude potpuna.Jedna rusko-kineska vojna baza recimo u Vojvodini kao pandam bonstilu na KM.

 

Екстра, таман им остане овај простор између да се рокају ако се нешто закува.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što ta goveda mogu da ubiju bilo koga na teritoriji Srbije i da ne odgovaraju kao što je bilo u Makedoniji.

Nego da pitam ja šta je problem da i Rusi imaju isti takav status u Centru za vanredne situacije u Nišu?

 

Pa to moze bilo koji strani sluzbenik ambasade. Nista NATO tu nije dobio specijalno. 

 

Pa nije problem, ali onda ne treba nista potpistivati s NATO. Cak sta vise Srbija treba da okrene ledja zapadu. Stanovistvo je vecinski neprijateljski raspolozeno i prema EU integracijama i prema NATO. Treba otvoreno reci Kremlju da se Srbija stavlja na raspolaganje Rusiji. I naravno trpiti sve posljedice, kao one iz devedestih. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to moze bilo koji strani sluzbenik ambasade. Nista NATO tu nije dobio specijalno. 

 

Pa nije problem, ali onda ne treba nista potpistivati s NATO. Cak sta vise Srbija treba da okrene ledja zapadu. Stanovistvo je vecinski neprijateljski raspolozeno i prema EU integracijama i prema NATO. Treba otvoreno reci Kremlju da se Srbija stavlja na raspolaganje Rusiji. I naravno trpiti sve posljedice, kao one iz devedestih. 

Ambasador i vojni savez koji ti je pobio 3000 građana oteo deo teritorije i porušio zemlju nije isto.Danas trpimo posledice 15 godina žive saradnje sa natofašističkom bagrom i nikada nam nije bilo bolje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Екстра, таман им остане овај простор између да се рокају ако се нешто закува.

Ne sme NATO na Ruse dudari nikad.Oni su čke za takav vojni poduhvat.Oni Udare po boraniji,nama.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...