Jump to content

ОДГОВОРИО ЗА „ХЕРОИН“: Игуман Рафаило величанствено одговорио медијима! (ВИДЕО)


Препоручена порука

1 minute ago, Тања1 рече

Пакосни људи, гордост, осуђивање и оговарања!

Поче и ти да проповедаш у том стилу, само још и ђавоиманост да убациш :)))

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, RYLAH рече

Поче и ти да проповедаш у том стилу, само још и ђавоиманост да убациш :)))

Ова тема има 25 страница и неки људи поседују само неспособност да схвате да не мисле сви као они. Знате.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Тања1 рече

Ова тема има 25 страница и неки људи поседују само не способност да схвате да не мисле сви као они.

Али зато нема потребе да вређамо оне са којима се не слажемо у било чему, па и у мишљењу око метода деловања и пропаведања једног монаха из Митрополије (значи, не мишљење о њему, његовој личности, или његовим људским квалитетима, него његовом јавном деловању). Твој последњи пост ме је подсетио на оно што он стално ради - све са чим се не слаже или шта не разуме у старту прогласи ђавоиманим или завером неке друге врсте и тиме уклони сваку могућност да можда он греши.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ta metoda manipulisanja ima odličnu efektivnost u narodima plamenskog mentaliteta.

Sve štenika poštuješ zato što ima mantiju, još ako je monah onda je za sve u pravu. On kreira realnost besedama, ako mu se usprotiviš u mišljenju odmah si vaki , naki a pemenski ljudi beže od etikete kao djavo od krsta.

Ne znam zašto toliko halite o. Rafaila, za r se ne bojite da se ne pogordi, spotičete ga :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24 minutes ago, Тања1 рече

Његово невербално општење - поза и став, покрети, његова гестикулација, је веома природна. Рaзличито тумачимо.
Има нешто што не разумем. Зашто има људи који имају потребу да негативно говоре о другим људима?
Проклето љубоморни што имају живот проповедника и ван четири зида манастира, или шта?

 

Овај конкретно којег си цитирала је на првом месту-добар човек, одличан вероучитељ и диван свештеник и проповедник....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, RYLAH рече

Али зато нема потребе да вређамо оне са којима се не слажемо у било чему, па и у мишљењу око метода деловања и пропаведања једног монаха из Митрополије (значи, не мишљење о њему, његовој личности, или његовим људским квалитетима, него његовом јавном деловању). Твој последњи пост ме је подсетио на оно што он стално ради - све са чим се не слаже или шта не разуме у старту прогласи ђавоиманим или завером неке друге врсте и тиме уклони сваку могућност да можда он греши.

Не знам да ли си у праву.  Оно што ме чини тужном је да и ти то чиниш. Сигурно се сматраш неком врстог бога за оца Рафаила и мене. :) Знам да свет не виси увек тако за свакога, али можда имаш малих проблема са разумевањем  да тако не мора да виде сви други.

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Милан Ракић рече

Овај конкретно којег си цитирала је на првом месту-добар човек, одличан вероучитељ и диван свештеник и проповедник....

Онда веће разочарење.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Тања1 рече

Онда веће разочарење.

Са твоје разине свакако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Милан Ракић рече

Са твоје разине свакако.

Вероватно,  Јер га лично не познајем. Мој коментар се односио на коментар на теми. И на тој разини.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, verum est in beer рече

Мене чини тужним да си још ту, а толико сам се молио за тебе када си искрено желела да нас напустиш. Знам да  је искушење било велико.

Не знам о чему причаш (сам са собом) и није тема.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 minutes ago, Дејан рече

Ne znam zašto toliko halite o. Rafaila, za r se ne bojite da se ne pogordi, spotičete ga :)

Ја сам га само једном и први пут похвалила и овђе и оћасте очи да ми ископате :)

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

29 minutes ago, Тања1 рече

Његово невербално општење - поза и став, покрети, његова гестикулација, је веома природна. Рaзличито тумачимо.
Има нешто што не разумем. Зашто има људи који имају потребу да негативно говоре о другим људима?
Проклето љубоморни што имају живот проповедника и ван четири зида манастира, или шта?

 

Интересантно је то како људи долазе до неких закључака.

Нисам разумела да овде неко има потребу да говори негативно о неким људима,нити да је неко  проклето љубоморан на нечију медијску пажњу.Расправљало се о јавном наступу, о наглашеном медијском интересовању за нечије беседе,али више из жеље за сензационализмом,него заиста жеље да поделе нешто што би било на корист читаоцима,јер се баве црквеним темама на погрешан начин и своде га нпр.на тему-шта никако не смете да радите на неке празнике,односно шта је пожељно да радите.

Оно што је мене заинтересовало у вези са тим јесте јавни наступ.Јасно је већ дуже време да одређене новине објављују делове или исечке беседа,и можда би онај који беседи,држи предавање и сл.требало да има на уму ко су слушаоци,односно читаоци.Зато је помињање хероина изазвало толику медијску пажњу,очигледно да тражење метафоричне поруке  је исувише компликовано и мање пожељно од промовисања идеје да се можда о.Рафаило разуме у квалитет хероина и стање на тржишту,када је реч о медијском интересовању за нечије беседе.

Исецање делова нечијег говора,занемаривање контекста,може да произведе сасвим другачије поруке.

Оно што мислим да не стоји је став у вези са људима који иду на море,Међутим,у једној другој беседи помињано је искључиво облачење оних који долазе у манастир на Литургију.

Чудно је да неки размишљају да ако се не слажеш са сваком речи или нечијим ставом,да га не поштујеш.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, Тања1 рече

Ја сам га само једном и први пут похвалила и овђе и оћасте очи да ми ископате :)

 

Ne kopamo oči, razmenjujemo mišljenja, ne budi neosnovano ugrožena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

Поче и ти да проповедаш у том стилу, само још и ђавоиманост да убациш :)))

... Ne znam da li se neko seca , ali i za Jovana Krstitelja su govorili da je djavoiman ... 

A Otac Rafailo je tako blag ... u odnosu na Jovana koji kaze - Porodi aspidini ... a to je bilo ... pa pre nove ere ... 

Sada je situacija mnogo gora nego tada ... Tada su ljudi pomisljali u srcima ... zato sto nisu mogli da kometarisu ... 

Za nedelju dana je usekovanje ... Pa sozercavam ... Ne spamujem temu ... M-M...

 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...