Jump to content

Јесмо ли ми уопште браћа, браћо?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Духовно, Кратосе. Мислим да физички није могуће (још). А када бисмо били духовно уједињени, физичко уједињење би било тек (не)потребна формалост. Најбољи примјер је Херцег-босна, која "на папиру" не постоји, али "на терену" постоји и текако и по свему је (осим на паиру) више дио Хрватске него БиХ.

Pa i RS je više deo Srbije nego Bosne.Duhovno.To što postoje neki LDP-ovci kojima je autošovinizam izvor identiteta je marginalna pojava.Ni celzijus nisu prešli.

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само још нешто, па вас не бих више смарао са овим.
Ево неко одговори на Зоранов коментар који је све ово покренуо и написа углавном исто што и Кратос и Верум, па видите по броју лајкова/не лајкова како прође...
 

Zoran 04. februar 2016. 07:59 #3899403

E to će u buduće biti Bakirov problem. Hteli su samostalnu državu, u nadi da će im bez Srba biti bolje. Eno im sad braća, pa neka pišu istoriju Bosne. Mi sa tim nemamo ništa. Šta su hteli, dobili su.

  • @Zoran 04. februar 2016. 10:46 #3899757

    U članku pojam BiH se upotrebljava kao ime države u kojoj se nalazi i entitet Republika Srpska. U RS žive i muslimani i za cijeli BiH je zvanična jedna Islamska vjerska zajednica u BiH. Zbog toga ovo nije Bakirov problem nego problem svih stanovnika BiH, pa i Srba iz Republike Srpske.

На жалост, доказ да све што сам рекао стоји...

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Pa i RS je više deo Srbije nego Bosne.Duhovno.

Па ја се и надам да је тако. Обострано.

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda nisam pohvatao temu, ali se plasim da ljubav nije obostrana. Ljudi iz RS gledaju na Srbiju kao na majku, a ovde ima mnogo ljudi koji kazu - samo nam treba jos ta omca oko vrata, u vidu Srba iz RS.

Sto je i legitimno, samo Srbi iz RS treba da shvate da nisu bas zeljeni u nekoj eventualnoj drzavnoj zajednici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Goku,

 

Тебра, ваљда си досад приметио да вероватно не постоји народ са већим бројем подела на "нас" и "њих" од Срба. Срби, Србијанци, другосрбијанци, Шиптари (не Албанци), војвођанери, усташе (не Хрвати), русофили, еврофанатици, сељаци (не земљорадници), урбани, провинцијалци, Босанци...и богзна још колико свега тога има. Србин је Србин само кад му добро иде, чим нешто загусти увек су ту "они други" да му буду криви за све.

 

А иначе, не обраћај много пажњу шта ко пише по нету. Ту се људи најчешће празне јер им се може да пишу шта и како хоће под маском анонимности (намерне тролове да и не помињемо), тако да не треба никад то узимати за озбиљно.

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БиХ ретко ко и да шљиви, нити им БиХ представља као неку државу којој су лојални
 

Па тако ти је отприлике и у западном дијелу.

Опет, да су ствари нормалне на овим просторима, као што нису, мени би било сасвим нормално бити лојалан (дејтонској) држави БиХ, са своја два међународно призната ентитета; али неки духовни и национални идентитет наравно да би био неодвојиво повезан са Србијом.

Али ствари нису нормалне, па су Срби из БиХ, непожељни како у (Бакировој) БиХ, тако и на жалост у Србији.
Зато Срба данас има све мање на просторима гдје су настајале прве Српске државе (а многи би се изненадили да то није Београд), а све мање их је и у самој Србији. Тужно што неки мисле да то није систем спојених посуда.

  • Волим 1

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...