Jump to content

Јесмо ли ми уопште браћа, браћо?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нисам сигуран да ли ово припада некој постојећој теми или треба отворити нову, као ни гдје је поставити...
Али имао сам потребу да ово подијелим са неким. 

Понукао ме текст у новостима који говори о опасности од исламског тероризма у БиХ:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/republika_srpska/aktuelno.655.html:589341-Vehabije-u-BiH-dizu-revoluciju

Да не наводим текст, кога занима нека прочита, препоручујем. 
Елем, јасно је да је пријетња евидентна и присутна као што је јасно и ко ће бити примарна мета и ко ће ту највише страдати. Православни Срби из БиХ, јелте, чисто ако треба напоменути.

Е сад, оно што ме растужило, запањило, избацило из такта је коментар извјесног "брата" Зорана који каже:
 

Zoran 04. februar 2016. 07:59 #3899403

E to će u buduće biti Bakirov problem. Hteli su samostalnu državu, u nadi da će im bez Srba biti bolje. Eno im sad braća, pa neka pišu istoriju Bosne. Mi sa tim nemamo ništa. Šta su hteli, dobili su.

 

 

Не могу да вјерујем, боље рећи не желим, да постоје људи у Србији, да не кажем србијанци, који мисле да Српство постоји само унутар АВНОЈевских граница Републике Србије. Без покрајина. Ми преко Дрине, изгледа, за неке попут Зорана и нисмо Срби, ваљда. Изгледа да у Хрватској живе Хрвати, у БиХ босанци, у ЦГ црногорци, на Косову шиптари, у Војводини Мађари... а само у Србији Срби. И, ето тако, што ће Зоран гледати на нету како нас обучене у наранџасте затворске униформе клати неки локални ИСИЛовци, "Mi sa tim nemamo ništa". "Hteli su samostalnu državu" - нисмо Зоране, на референдуму смо ми, дрзугоразредни Срби из БиХ, илити босанци како нас ти доживљаваш, гласали против, али смо као народ били прегласани од оних који су уввезивали заставе као симбол заједничке борбе против Срба у БиХ. Али ми смо "ми" а ви, Зоране, сте "ви", који немате са тим ништа. Ништа са људима који носе иста презимена, славе исте славе... Изгледа да је наша ијекавица ипак, толика препрека да бисмо били исто.

Знам да ово пишем на православном форуму гдје 99% чланова не мисли као несретни Зоран, али погледајте број лајкова и дислајкова, добри моји људи. 15 према 1. Значи (грубо речено) на једног човјека у Србији који зна да има браћу ван граница Србије долази 15 који мисла да нема. Значи да Зоран није изоловани инцидент, него правило.

Праштајте, забољело ме. 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам сигуран да ли ово припада некој постојећој теми или треба отворити нову, као ни гдје је поставити...

Али имао сам потребу да ово подијелим са неким. 

 

Мислим да си погрешно схватио Зорана, он је рекао са су муслимани хтели самосталну државу, па ето им проблем са тим вехабијама, нека га сами решавају. Макар сам ја тако схватио.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да си погрешно схватио Зорана, он је рекао са су муслимани хтели самосталну државу, па ето им проблем са тим вехабијама, нека га сами решавају. Макар сам ја тако схватио.

I meni tako izgleda.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А-хам... А шта ћемо ми "немуслимани" из БиХ, а има нас, неких 38% православних Срба?
Ми ћемо бити поштеђени тога или...?
Неће прво ударити на нас? Не? Сами на себе, а ми ћемо да посматрамо из првог реда?

Јесу муслимани хтјели самосталну државу, ми нисмо. И борили смо се против тога. За нешто смо се изборили, за нешто нисмо. Сада је и то за шта смо се изборили у опасности.

Значи Кратосе и Веруме, то што ће нас муслимани (опет) убијати је проблем муслимана који они треба да рјешавају? Не бих рекао. То је проблем Срба. Искључиво прекодринских, очигледно.

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoran 04. februar 2016. 07:59 #3899403

E to će u buduće biti Bakirov problem. Hteli su samostalnu državu, u nadi da će im bez Srba biti bolje. Eno im sad braća, pa neka pišu istoriju Bosne. Mi sa tim nemamo ništa. Šta su hteli, dobili su.

 

https://www.facebook.com/100009180780044/videos/1546902932292385/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А-хам... А шта ћемо ми "немуслимани" из БиХ, а има нас, неких 38% православних Срба?

Ми ћемо бити поштеђени тога или...?

Неће прво ударити на нас? Не? Сами на себе, а ми ћемо да посматрамо из првог реда?

Јесу муслимани хтјели самосталну државу, ми нисмо. И борили смо се против тога. За нешто смо се изборили, за нешто нисмо. Сада је и то за шта смо се изборили у опасности.

Значи Кратосе и Веруме, то што ће нас муслимани (опет) убијати је проблем муслимана који они треба да рјешавају? Не бих рекао. То је проблем Срба. Искључиво прекодринских, очигледно.

 

Ма цео контекст има тотално другачију смисао. Човек је рекао "E to će u buduće biti Bakirov problem. Hteli su samostalnu državu, u nadi da će im bez Srba biti bolje. Eno im sad braća, pa neka pišu istoriju Bosne. Mi sa tim nemamo ništa. Šta su hteli, dobili su."

Значи човек је само о њима причао као њиховом проблему, пошто су већ почели да кукају какво су чудовиште сами створили.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne,to je problem i Srba sa ove strane Drine ako mudžosi krenu mi kao garanti dejstonskog sporazuma moramo da dejstvujemo da zaštitimo našu prekodrinsku braću i RS kao entitet.Ako da Bog da se u RS održi referendum pa da napravimo uniju,Sjedinjenje Srpske Države,SSD.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Контам ја тебе Веруме, вјеруј, али то није њихов проблем, него наш проблем. Њихов ће бити тек када нас истријебе, па онда почну својима да намећу шеријат, а вјеруј да већина босанских муслимана није материјал за то. Е тек тада ће им засметати чудовиште које су сами створили. А до тада је то чудовиште усмјерено, па не искључиво, али у највећој мјери на нас. 

А шта ће Зоран рећи за Рашку област, да не кажем за Санџак? Па наш најпознатији терориста Мевлид Јашаревић је из Санџака дошао да пуца на амбасаду у Сарајеву? Ко ће му бити крив, тј, ко је већ сада крив за вехабизам у Санџаку? То барем није (још увијек) друга држава.  

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Контам ја тебе Веруме, вјеруј, али то није њихов проблем, него наш проблем. Њихов ће бити тек када нас истријебе, па онда почну својима да намећу шеријат, а вјеруј да већина босанских муслимана није материјал за то. Е тек тада ће им засметати чудовиште које су сами створили. А до тада је то чудовиште усмјерено, па не искључиво, али у највећој мјери на нас. 

А шта ће Зоран рећи за Рашку област, да не кажем за Санџак? Па наш најпознатији терориста Мевлид Јашаревић је из Санџака дошао да пуца на амбасаду у Сарајеву? Ко ће му бити крив, тј, ко је већ сада крив за вехабизам у Санџаку? То барем није (још увијек) друга држава.  

 

Опет се не разумемо. Схватам ја тебе шта ти хоћеш да кажеш и у праву си, али овај Зоранов коментар нема везе са тиме, он само критикује муслимане, да кусају оно што су сами закували. А када се гледа глобално и у будућност, наравно да сви треба да обратимо пажњу и да могу бити велика претња и за нас остале у региону.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

он само критикује муслимане, да кусају оно што су сами закували
 

Моја поента је управо супротна: кусамо ми оно што су они закували.
Можда се Зоран и погрешно изразио (мислим да није), али хајде, реци ми молим те, али искрено, зар ти не знаш ни једну особу која расуђује управо овако како сам ја описао у уводном посту? Мислим да их има, итекако. Можда нису већина, како сам узнемиран написао, али, у најмању руку пола-пола.

 

И када би се десило неко њесра у Босни, гдје би страдали искључиво Срби, такви би опет рекли: "Е нака босанцима, сами су тражили, хтјели су се отцијепити, сами су закували". То је моја поента. 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са тобом, Goku! Хеј, људи, па има нас Срба у Босни још увијек! И док један постоји исламисти у Бих су прво наш проблем, нас Срба са ове и вас са те тамо стране Дрине! Јер, ако шта буде, они ће прво нас Србе у наранџаста одијела... А то ће Бакира прије обрадовати, него забринути. Требали би се ви тамо забринути. Ако ти гине брат, то је твој проблем, а не туђи... Ако смо браћа!?!

Чувај ме као зјеницу ока: сјеном крила својих заклони ме. ( Пс.17,8)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drina je kičma.Treba da se ujedinimo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne,to je problem i Srba sa ove strane Drine ako mudžosi krenu mi kao garanti dejstonskog sporazuma moramo da dejstvujemo da zaštitimo našu prekodrinsku braću i RS kao entitet.Ako da Bog da se u RS održi referendum pa da napravimo uniju,Sjedinjenje Srpske Države,SSD.

Ja cistom sumnjam da bi se to desilo. Mislim da je Srbija bila i garant nekog sporazuma u Krajini, pa su Hrvati bez problema odradili posao malo po malo a Srbija je mozda ostro osudila. Tako bi bilo i sad. Pogotovo sad sto smo mnogo slabiji nego onda, pogotovo vojno.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba da se ujedinim


Духовно, Кратосе. Мислим да физички није могуће (још). А када бисмо били духовно уједињени, физичко уједињење би било тек (не)потребна формалост. Најбољи примјер је Херцег-босна, која "на папиру" не постоји, али "на терену" постоји и текако и по свему је (осим на паиру) више дио Хрватске него БиХ.

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja cistom sumnjam da bi se to desilo. Mislim da je Srbija bila i garant nekog sporazuma u Krajini, pa su Hrvati bez problema odradili posao malo po malo a Srbija je mozda ostro osudila. Tako bi bilo i sad. Pogotovo sad sto smo mnogo slabiji nego onda, pogotovo vojno.

Nije bila.Garant je bio UN.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...