Jump to content

Да ли су јуродиви светитељи заиста били луди или су се претварали?

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

meni je pretvaranje isto sto i laganje. Dakle, nikako se nisu mogli pretvarati da su nesto sto nisu.  Ali mislim da su zakoracili  blize Hristu odbacujuci norme a kako bi svojim zivotom svedocil iistinu. 

Nesto kao pankeri koji odbacuju drustvene norme pa drugima izgledaju blesavo. 

 

Nisu morali ništa odbacivat, samo su se više približili Božijim normama i standardima a tim se udaljili od naših normi i standarda pa to okolo stojećim posmatračima izgleda kao da su nešto "odbacili", stiče se samo takav vanjski utisak, tako ih mi doživljavamo. No u Božijim očima izgledaju normalno, normalnije nego većina nas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A moze i tako da se kaze. Svodi se na isto, nama...oni su u nekoj realnijoj realnosti, iskrenijoj, nesto kao direktan prenos iz njihove duse...pa sad, to bas nije...normalno, za nas.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бити Србин то је духовно стање вечите јуродивости.

 

Сви Словени имају ову црту јуродивства, али код Срба је то константа.

 

Германски народи и Латински и други практични и прагматични, нас стога сматрају нижом расом, ленчугама, неефикасним, итд, као уосталом и Цигане. Једино од тих практичних народа нас Јевреји по том јуродивом питању уважавају јербо и они имају тај потенцијал.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мого би посебну тему о српском јуродивству.

 

Код нас кад је неко нормалан сви се питају шта му је.

Ома закључују ил је педер ил нешто с њим није у реду.

 

Код нас бити нормалан није нормално стање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не хвалимо се ми тиме што нисмо нормални. Напротив, сваки дан кукамо како само ненормални. Али ненормално кукамо. Толико да ту нашу кукњаву нико нормалан више не може слушати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево на пример наш премијер.

Он је сад по свим западним стандардима нормалан.

Приватио се протестантске етике и технике и ево зобу га у Давос( једини из региона он).

Иде тамо вамо, сад га цео свет разуме и он разуме цео свет.

Ето отворише му се вештаствене очи.

А ове друге... хм, ако је и имао потенцијал за њих, неће их више отворити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ми?

Ми удри дрвље и камење на тог нашег премијера.

Што?

Па зато што нисмо нормални.

Ето зашто.

А до јуче смо кукали: Е да нам је један такав, да нас води у прогрес, да нас цео свет разуме, да пријатељујемо са свима, ово оно...

 

И таман нам Бог даде то што смо тражили а ми вичемо: Вучићу педеру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бити Србин то је духовно стање вечите јуродивости.

 

Сви Словени имају ову црту јуродивства, али код Срба је то константа.

 

izgleda, a važi to svuda:

https://goo.gl/C7jMsw

https://www.youtube.com/results?search_query=Serbski+rejwanski+dreamteam

šta tek reći za Ruse.

https://goo.gl/4bJRFa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Цркву идемо из ината.

Иако смо православни по пореклу, предању, и ајд донекле и опредељењу.

Ми у Цркву идемо само из ината. Оно кад нико не сме е ја баш хоћу.

Кад комунисти бране е ајд чик нек ми забране.

500 година смо терали инат Турцима, на крају и њима људима дојадило па су се повукли.

То је било једнако тешка окупација и за окупиране и за окупатора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ма какви Руси!

Они су бледа копија Срба по питању јуродивства.

Код њих кад се појави тако неки они га одма прогласе за свеца или великог писца.

 

Код нас је такав сваки од бебе до бабе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма какви Руси!

Они су бледа копија Срба по питању јуродивства.

Код њих кад се појави тако неки они га одма прогласе за свеца или великог писца.

 

Код нас је такав сваки од бебе до бабе.

 

ma s nama svima Slovenima nije baš nešto sve u redu,

na primjer ovaj Ludi Ota (Otakar K.) odavde od nas,iz Češkog Tješina, 

pokazivao sam vam ga prije nekoliko godina a sad nedavno sam ga na temu:

https://www.pouke.org/forum/topic/41777-mало-шале-на-рачун-форумаша-гифови-поскочице-по/?p=1392862

o forumašima, šale na račun forumaša dao ponovo i tom prilikom

ustanovio da ga sad cijeli svijet kopira. Toga se mogao sjetit samo neko

od nas Slovena, nekakav Rus, Srbin ili u ovom slučaju je to bio Moravan.

https://goo.gl/8O5ZRq

Ovdje je sad gomila videa nadobudnih pubertalnih

mladenaca odasvud iz cijelog svijeta što ga kopiraju:

https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%A1ilen%C3%BD+ota

http://www.studentpoint.cz/236-starsi-clanky/2152-sileny-ota-nase-internetova-hvezda/#.VqQR7WFuPrc

http://cs.urbandictionary.com/define.php?term=%C5%A0%C3%ADlen%C3%BD+Ota

 

Ovo je original, prvi taj video a na njemu je on još dok je išao u školu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зајрон већ сам реко то за све Словене. Али ти сад оћеш да докажеш да си већи јуродивац од Срба.

А не мораш.

 

Јер ти си на овом форуму највећи јуродивац.

 

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зајрон већ сам реко то за све Словене. Али ти сад оћеш да докажеш да си већи јуродивац од Срба.

А не мораш.

 

Јер ти си на овом форуму највећи јуродивац.

 

:))

 

Pa ja ništa ne poredim, samo potvrdjujem, dokumentujem

što si ti izjavio i napisao ali bez nekih jakih dokaza je to bilo.

Ko bi ti vjerovao na časnu pionirsku, pionira više nema,

a ti si istina bio pionir ali to je bilo davno, više se to ne pika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ja ništa ne poredim, samo potvrdjujem, dokumentujem

što si ti izjavio i napisao ali bez nekih jakih dokaza je to bilo.

Ko bi ti vjerovao na časnu pionirsku, pionira više nema,

a ti si istina bio pionir ali to je bilo davno, više se to ne pika.

Е сад, па нећемо да се вређамо.

Немој да си на крај срцета.

На крају нисам ти ја ништа лоше рекао.

Дапаче и гушче рекох ти нешто позитивно. Ти си нама бре овде као Аспириникс ( Панорамикс) из цртаћа Астерик и Обеликс. Вазда нешто радиш а ми појма немам шта, а мислимо да ни ти појма немаш шта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...