Jump to content

Случај умировљеног владике Василија (Качавенде)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne Vanjce, nisam mislila na,tebe, da jesam obratila bih ti se licno, govorim o klimi.

Sve je sa sa tobom slazem ALI, gde su bre bili sve ove godine svedtenici, vladike, klir...cutali i okretali glavu i gledali svoja posla.,

E pa cvrc sad, vladika Vasilije je i dalje u dostojanstvu vladike, a crkveno pravo i kanoni nam kazu -ovo je kleveta jer nije dokazano nista.

a upravo zbog filozofije -to nije moja stvar da,resim je on i dalje vladika.

Kad nisu braca svestenici, vraca vladike, djakoni,i sav klir i verni narod da se okupe zajedno i traze istinu, onda smo duzni cutati.

To je crkvena logika, jasna i glasna. Nemamo nikakvo pravo da pricamo sada, gde smo bili pre pet, deset, dvadeset godina. Ne zato sto je vladika Vasilije nevin, nego zato sto smo mi osim zakulisnih caskanja cutali.

Koji svestenik je digao glas?koji vladika?

Sad gotovo...

Al jok, da se tri srbina sloze i kad vide da neko cini zlo urade nesto konkretno osim da upere,prst i osude i sebe i tog nekog.

Meni je ova prica gadna, jer nije rezultat gadosti vladicinog ponasanja nego tuđeg cutanja.

Slicno kao za kanonizovanje popa Mace, bez obzira sto toliko broj ljudi svjedoci o njegovom zlodjelima, pa i Misa Janketic?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta solidno, pa on zivi na visokom za ove uslove zivota previsokom nivou. Ali monah koji treba da se odrekne svega moguceg.

Monasi generalno zive solidno, sto se uslova tice. Svaki ima svoju sobu, svoje kupatilo, ne brinu kako ce da plate racune, da li ce imati da jedu. Slobodni su od stvari koje nama svakodnevno jedu dzigericu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma kakav Monah , pobogu , pa on ni mantiju nije obukao ...

Arsenijice on je samo UDBU vidio koja ga je i postavila da napravi ovakav haos.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Monasi generalno zive solidno, sto se uslova tice. Svaki ima svoju sobu, svoje kupatilo, ne brinu kako ce da plate racune, da li ce imati da jedu. Slobodni su od stvari koje nama svakodnevno jedu dzigericu.

Pa to Natali mnogi odu u monahe jer isplati se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne Vanjce, nisam mislila na,tebe, da jesam obratila bih ti se licno, govorim o klimi.

Sve je sa sa tobom slazem ALI, gde su bre bili sve ove godine svedtenici, vladike, klir...cutali i okretali glavu i gledali svoja posla.,

E pa cvrc sad, vladika Vasilije je i dalje u dostojanstvu vladike, a crkveno pravo i kanoni nam kazu -ovo je kleveta jer nije dokazano nista.

a upravo zbog filozofije -to nije moja stvar da,resim je on i dalje vladika.

Kad nisu braca svestenici, vraca vladike, djakoni,i sav klir i verni narod da se okupe zajedno i traze istinu, onda smo duzni cutati.

To je crkvena logika, jasna i glasna. Nemamo nikakvo pravo da pricamo sada, gde smo bili pre pet, deset, dvadeset godina. Ne zato sto je vladika Vasilije nevin, nego zato sto smo mi osim zakulisnih caskanja cutali.

Koji svestenik je digao glas?koji vladika?

Sad gotovo...

Al jok, da se tri srbina sloze i kad vide da neko cini zlo urade nesto konkretno osim da upere,prst i osude i sebe i tog nekog.

Meni je ova prica gadna, jer nije rezultat gadosti vladicinog ponasanja nego tuđeg cutanja.

Бог зна ко је дизао глас и ко се бунио а није их било мало а што се ћутало,треба да питамо оне наше еминентне епископе којима диоптрија није дозвољавала да виде,односно да не-виде добро,да ли су снимци валидни или нису.....пих

П.С.Нема везе и да си мислила на мене,ја поносно и достојанствено стојим иза сваке своје речи написане :) не стидим се ни једне запете ни тачке,у реду је :)

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to Natali mnogi odu u monahe jer isplati se.

Pogotovo ranije, sirotinja davala decu u manastire jer su tamo zbrinuti. Sad nije tako rasprostranjeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sam i ja nesto nacula :D

Covjek nema veze sa monastvom. Ja se ne slazem u mnogo cemu sa mitropolitom Amfilohijem, ali kao molitvenik i duhovnik on je gromada, tako da njemu i vjerujem po pitanju ovog kvazivladike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covjek nema veze sa monastvom. Ja se ne slazem u mnogo cemu sa mitropolitom Amfilohijem, ali kao molitvenik i duhovnik on je gromada, tako da njemu i vjerujem po pitanju ovog kvazivladike.

Tim gore, ako su znali da je postavljen od DB - sto ga nisu penzionisali kad DB vise nije postojala ili imala uticaja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covjek nema veze sa monastvom. Ja se ne slazem u mnogo cemu sa mitropolitom Amfilohijem, ali kao molitvenik i duhovnik on je gromada, tako da njemu i vjerujem po pitanju ovog kvazivladike.

Ако је Господ трпео Јуду знајући шта ће бити,морао је вероватно и овакав човек да се истрпи јер ко зна шта би се још горе десило да се није трпео(ово је сад нежна рука којом мазим своју душу која ми крвари,јер једино тако могу да схватим и разумем)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je bruka Crkve kao i Pahomije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јасна ствар.

 

... I da zavrsimo sa tom pricom jednom za svagda .... Recima Svetoga Vladike Nikolaja ...

Док набуја Земља Србинова
Од мртвијех српскијех телеса,
И од крви српских мученика,
Ка тијесто од јакога квасца.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj duhovnik u ovoj eparhiji mi je rekao dok se nije razbolim da prima 4000 KM, a on uzima jos i najmanje, nigdje nema novca kao u ovoj eparhiji, kvazivladika je mogao sve da potkupi. Da ne navodim i imena svestenika, a mogu i marke jakni koje nose i liste tiketa koliko uplacuju, pa to je pljuvanje po ovim jadnim ljudima koji poslednjih cent odvajaju za crkvu, i sve je kriv Vasilije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... I da zavrsimo sa tom pricom jednom za svagda .... Recima Svetoga Vladike Nikolaja ...

Док набуја Земља Србинова

Од мртвијех српскијех телеса,

И од крви српских мученика,

Ка тијесто од јакога квасца.

Господе повичи!Господе спаси и помилуј!

Праштајте сви(јако болна тема).

Пријатна ноћ.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...