Jump to content

Тероризам: узроци, последице и има ли лека


Препоручена порука

Ovaj tekst koji sam izdvojio govori kako se mogu resiti neki manje teroristicki problemi. U sustini, ovo resenje za ISIS ne vazi po autoru. 

 

Мало је тешко схватити текст озбиљно јер, како сам разумео, полази од претпоставке да администрација С.А.Д. која под собом има највећу шпијунску и војну силу у историји не зна шта је тзв. Исламска држава коју је створила и коју сада месецима погрешно „напада“ из незнања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са Кордуном што је рекао - да се Французи, Амери, па ево и Руси нису петљали тамо где им није место свега овога не би било. Бар не "међународно". Вероватно би се они тамо међусобно рокали, ал` њихова ствар. Асад, Садам и компанија би их раскупусали за три дана и нико не би ни чуо за њих.

 

Eeee, sta nas uci istorija... Briga njih i za lokalno i za medjunarodno. Samo interes da ostvare, a svet moze slobodno da propadne

Link to comment
Подели на овим сајтовима

medjutim to zapadnjackoj politici nije nikakvo opravdanje i ne pere im krv sa ruku, jel se bar slazes sa mnom da je zapad glavni krivac za ovu islamsku drzavu?

 

Ne slazem potpuno. Islamska drzava potice od ludih ideja. SAD jeste cackao mecku u p.... ali bilo kakva situacija je mogla da ih probudi.

 

Sovjeti su u Avganistanu probudili mudzahedine, pa i dan danas Rusi imaju problema sa teroristima zbog toga, mada i generalno Rusi imaju mozda vece probleme sa njima nego Ameri, samo mediji poklanjaju vise paznje Amerima i Evropi. Istorijski gledano Rusija je imala sukobe sa islamom kao i mi. 

 

Вероватно би се они тамо међусобно рокали, ал` њихова ствар.

 

Znaci who cares za ove nevine ljude sto stradaju po Africi i Bliskom Istoku, to je njihova stvar, gledaj svoja posla?

 

velika nepravda

 

Sta pod ovim podrazumevas?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало је тешко схватити текст озбиљно јер, како сам разумео, полази од претпоставке да администрација С.А.Д. која под собом има највећу шпијунску и војну силу у историји не зна шта је тзв. Исламска држава коју је створила и коју сада месецима погрешно „напада“ из незнања.

 

Pa poziva se na govor Obame i nacine na koji se SAD odnosi prema njima. E sad mozda jesi u pravu, da ameri nisu glupi i znaju sa kim imaju posla i da trebaju drugacije strategije da pokrenu. Zato nema govora o slanju trupa tamo, ali koliko znamo neke ozbiljnije akcije sem vazdusnih udara nema. I pomaganju susednim drzavama da one srede iste. Mozda se nesto planira sve ovo vreme, videcemo. 

 

Uostalom pise u tekstu da koliko god Ameri vojno bili mocni, mogu da naidju na nedostatke i ogranicenja na tom terenu. Ako pogledas oni u Iraku nista nisu uradili, samo jos vecu stetu napravili, koliko god bili mocni Irak nisu stabilizovali. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci who cares za ove nevine ljude sto stradaju po Africi i Bliskom Istoku, to je njihova stvar, gledaj svoja posla?

 

Наравно да их жалим, али војна сила није решење. Нико не може да очекује да ми жртвујемо своју децу кад год нека два племена на другом крају света крену да се убијају. Жао ми је, ми смо исто невини људи да би нам неко тамо секао главе.

 

Ја сам за то да се помаже избеглицама, рањенима, хуманитарно и слично.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниво узбуне у Бриселу подигнут на највиши ниво, затворен је метро, грађанима се препоручује да избегавају места на којима се окупља већи број људи, а амбасада САД позвала своје грађане тамо да не излазе из кућа због озбиљне претње могућег терористичког напада:  Линк

 

Блокиран део Лондона јер је примећен украдени комби са белгијским таблицама за који се сумња да има везе са терористима:  Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne slazem potpuno. Islamska drzava potice od ludih ideja. SAD jeste cackao mecku u p.... ali bilo kakva situacija je mogla da ih probudi.

sad pricas bez veze, SAD je srusila drzavni poredak koji je do tada postojao u vise zemalja na bliskom istoku koje nisu imale problema sa terorizmom, zapravo uspjesno su ga suzbijale,te lude ideje kako ih ti zoves.

SAD i njene zapadne saveznice su omogucile da se puste sa lanca te lude ideje,kad god SAD pocnu da spasavaju nevine po bliskom istoku pojavi se neka nova teroristicka organizacija, sad imamo cak teroristicku drzavu 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svaka ona nepravda bila stvarna ili izmisljena koja nagoni ljude da se vataju oruzja i bore za svoja prava, znaci mora biti nesto vrlo krupno da bi okupio kriticnu masu

Sto ne ukljucuje raspinjanje (cak i dece) u 21 veku, mucenje, silovanja, raznosenje sebe i drugih i ostalo. Nema izgovora za zverstvo.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto ne ukljucuje raspinjanje (cak i dece) u 21 veku, mucenje, silovanja, raznosenje sebe i drugih i ostalo. Nema izgovora za zverstvo.

Џу-џи

Imas zvjerstva i kod regularnih organizacija, znas i sama, a kod teroristickih pogotovo jer su ilegalne i stoga nema ni jedne administracije koja ce da ih kontrolise sem sami sebe po svojim pravilima, ja sam samo rekao kakve okolnosti trebaju biti da bi nastala klasicna  teroristicka organizacija, ona trazi svoj legitimitet u onom sto sam navodio, na nesto mora da se oslanja, nece se oslanjati na vazduh... nemoj da me pogresno razumijes da ja nesto branim teroriste, na kraju krajeva zelim reci stanite ljudi , nisu samo teroristi krivi kao posljedica, valjda je krivo i ono sto je uzrok...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да их жалим, али војна сила није решење. Нико не може да очекује да ми жртвујемо своју децу кад год нека два племена на другом крају света крену да се убијају. Жао ми је, ми смо исто невини људи да би нам неко тамо секао главе.

 

Ја сам за то да се помаже избеглицама, рањенима, хуманитарно и слично.

 

Sve je to lepo, ali da li se mogu ignorisati zlocini tih manijaka? Ovde nije u pitanju samo sukob dva plemena, nego u tom sukobu stradaju nevini ljudi. 

 

Kao kad bi rekao: Nasilje policije nije resenje da se spreci ubistvo, kradja, silovanje. 

 

Znaci ne mozemo samo pustiti da manijaci divljaju po arapskim pustinjama jer eto vojna sila nije resenje, kao sto ne moze pustiti da lopovi divljaju unaokolo jer eto nasilje nije resenje. 

 

Ali ne branim ja Ameriku kao sto to naizgled cini. Oni recimo vojnom silom jesu smirili Japan i Koreju, ali slicne stretegije prema mudzama kao da ne rade. Znaci treba promeniti strategiju i najbolje resenje bi bilo formirati neku vrstu svetske policije. Oni UN peacmaker-i ne znam da su icemu doprineli, oni nemaju jadni vojni budzet ko crna gora. Zasto onda drzave sveta ne bi proporcionalno davale vojnike i opremu UN-u koji bi kao policija resavao sukobe u svetu? Naravno to je vec malo idealisticko, ali ako ne volite NATO i SAD onda je ovo jako potrebno. Ni ja ih ne volim, jer mislim da se vode svojim interesima. Nekad iz toga izadje nesto dobro, a nekad haos. 

 

E sad jedini problem jeste ono kontrverzno ''kolateralna steta''. Meni je moralno neprihvatljivo da dronovi gadjaju selo od 1000 ljudi u kom se sakrilo 20 dzihadista. 

 

 

 

koje nisu imale problema sa terorizmom

 

A ja ti kazem da su tu stabilnost Asad i Gadafi mogli izgubiti zbog npr. pada cene nafte ili ekonomske krize ili ogromne suse koja bi pogodila zemlju. Predvidjaju da ce Bliski Istok biti sve topliji, jedan od razlog sto izbeglice beze iz Sirije je susa koja je pogodila tu zemlju. 

 

Uostalom Arapsko prolece su izazvala uglavnom losa stanja u zemlji. U Libiji je i dalje diskutabilno, ali Gadafi nije bio sjajan lik uopste jer je davao privilegije uglavnom svom plemenu. 

Takva losa stanja islamisti koriste, kao u Maliju. I takve pojave se javljaju skoro svuda gde su losa stanja. Nacisti dosli na vlast zbog loseg stanja u Nemackoj, boljsevici dosli na vlast zbog loseg stanja u Rusiji. Koliko god neko glorifikovao Romanove, u to vreme se zaista lose zivelo. To ne znaci da su boljsevici doneli dobro, to znaci samo da losa stanja u drzavi mogu da odvedu u jos gora stanja. 

 

Uzroci pojave teroristickih grupa su kompleksni. To nije samo intervencija neke globalne sile, vec ima tu jos mnogo toga. Da ljudi vole Asada ne bi se bunili protiv njega. Da su ljudi voleli Slobu ne bi izasli 5. oktobra. Ali jezgro toga su bez ikakve dileme ludacke islamisticke ideje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je to lepo, ali da li se mogu ignorisati zlocini tih manijaka? Ovde nije u pitanju samo sukob dva plemena, nego u tom sukobu stradaju nevini ljudi. 

 

Kao kad bi rekao: Nasilje policije nije resenje da se spreci ubistvo, kradja, silovanje. 

 

Znaci ne mozemo samo pustiti da manijaci divljaju po arapskim pustinjama jer eto vojna sila nije resenje, kao sto ne moze pustiti da lopovi divljaju unaokolo jer eto nasilje nije resenje. 

 

Ali ne branim ja Ameriku kao sto to naizgled cini. Oni recimo vojnom silom jesu smirili Japan i Koreju, ali slicne stretegije prema mudzama kao da ne rade. Znaci treba promeniti strategiju i najbolje resenje bi bilo formirati neku vrstu svetske policije. Oni UN peacmaker-i ne znam da su icemu doprineli, oni nemaju jadni vojni budzet ko crna gora. Zasto onda drzave sveta ne bi proporcionalno davale vojnike i opremu UN-u koji bi kao policija resavao sukobe u svetu? Naravno to je vec malo idealisticko, ali ako ne volite NATO i SAD onda je ovo jako potrebno. Ni ja ih ne volim, jer mislim da se vode svojim interesima. Nekad iz toga izadje nesto dobro, a nekad haos. 

 

E sad jedini problem jeste ono kontrverzno ''kolateralna steta''. Meni je moralno neprihvatljivo da dronovi gadjaju selo od 1000 ljudi u kom se sakrilo 20 dzihadista. 

 

 

 

 

A ja ti kazem da su tu stabilnost Asad i Gadafi mogli izgubiti zbog npr. pada cene nafte ili ekonomske krize ili ogromne suse koja bi pogodila zemlju. Predvidjaju da ce Bliski Istok biti sve topliji, jedan od razlog sto izbeglice beze iz Sirije je susa koja je pogodila tu zemlju. 

 

Uostalom Arapsko prolece su izazvala uglavnom losa stanja u zemlji. U Libiji je i dalje diskutabilno, ali Gadafi nije bio sjajan lik uopste jer je davao privilegije uglavnom svom plemenu. 

Takva losa stanja islamisti koriste, kao u Maliju. I takve pojave se javljaju skoro svuda gde su losa stanja. Nacisti dosli na vlast zbog loseg stanja u Nemackoj, boljsevici dosli na vlast zbog loseg stanja u Rusiji. Koliko god neko glorifikovao Romanove, u to vreme se zaista lose zivelo. To ne znaci da su boljsevici doneli dobro, to znaci samo da losa stanja u drzavi mogu da odvedu u jos gora stanja. 

 

Uzroci pojave teroristickih grupa su kompleksni. To nije samo intervencija neke globalne sile, vec ima tu jos mnogo toga. Da ljudi vole Asada ne bi se bunili protiv njega. Da su ljudi voleli Slobu ne bi izasli 5. oktobra. Ali jezgro toga su bez ikakve dileme ludacke islamisticke ideje. 

ja ako tebe dobro kontam to ovako nekako izgleda kad ja sebi prevedem ovo sto si ti pisao, ako ja ubijem nekog dedu, nije to lijepo od mene ali svejdno bi deda umro kroz par godina od upale dzigerice, a mogo je i upasti u bunar na glavu pa slomiti vrat jer je plitka voda bila....

ja cu tebi da kazem nisu hajduci isli u sumu jer je bila susa u srbiji, isli su nekim drugim povodom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене скоро да не чуди, ништа везано за тероризам, и мање више сви предпоствљамо  да је истина да Риба смрди од главе.

Али оно што ме чуди, што сам давно прочитала када се десио Волстрит и рушење Кула близнакиња, што би ме насмејало да није жалосно

али морам признати ипак ме је насмејало, а то је да амер. народ који је присуствовао рушењу кула, за потврду ипак је морао да оде кући, укључи тв,

 и чује ту вест као потврду од СНН. :D Можда за неку другу тему, али прокоментарисах.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...