Jump to content

Шарли Ебдо се у најновијим карикатурама руга жртвама несреће руског авиона; Кремљ: Ради се о безбожништву и скрнављењу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Француски сатирични магазин Шарли Ебдо на својим страницама објавио је карикатуре о катастрофи руског авиона „ербас A321“ на Синајском полуострву, када су погинуле 224 особе.


prtljag%20razbacan.jpg


На првој карикатури су приказани путници авиона и његови остаци који лете ка главама терориста. Потпис испод ње гласи: „Руска авијација је појачала бомбардовања“.


Друга слика — лобања међу остацима авиона и телима путника која говори о опасности летова са руским нискобуџетним компанијама.


У Кремљу сматрају богохуљењем објављивање карикатура на тему катастрофе, изјавио је прес-секретар председника Русије Дмитриј Песков.    


ebdo-ruski-1.jpg


„Ми то код нас називамо простом речју — скрнављење. То нема везе са демократијом, са самоизражавањем, ни са чим — то је безбожништво“, рекао је Песков новинарима.    


Коментаришући телевизији Рен ТВ поступак француског листа, члан Савета Федерације за међународне послове Игор Морозов оценио их је као ругање на сећање на жртве несреће.


„То је богохуљење и ругање на сећање на оне који су постали жртве те несреће. То се не може дозволити неким медијима и листовима без обзира у којој форми и у којем жанру су они специјализовани“, нагласио је руски званичник.


ebdo-ruski-2.jpg


По речима Морозова, потребно је у оквиру међупарламентарних разговора израдити закон којим се забрањује ругање на овакве трагедије у медијима.


„Ругати се над несрећом која се догодила на Синају је недопустиво. Жеља Шарли Ебдо да буде оригиналан просто шокира. Тешко се сећаш трагедије која се догодила у јануару 2015. године у самом листу. Чини ми се да новинари сами провоцирају насилне акције“, изјавио је члан Савета Федерације.


(Спутник)


http://www.nspm.rs/hronika/sarli-ebdo-se-u-najnovijim-karikaturama-ruga-zrtvama-nesrece-ruskog-aviona-kremlj-radi-se-o-bezboznistvu-i-skrnavljenju.html


"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije skrnavljenje zrtava nego ruske politike.

 

Skrnavljenje zrtava je kad godinama bez prestanka i besomucno koristis Milicu Rakic u borbi protiv "trule evrope" i "dekadentnog zapada"... al to nikom ne padne na pamet da zasmeta, stavise, ohrabruje se sto veca i sto jaca eksploatacija tog dogadjaja...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Proći će kao onaj ukrajnski bloger što je objavio snimak kako se raduje ruskim žrtvama.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije skrnavljenje zrtava nego ruske politike.

 

Skrnavljenje zrtava je kad godinama bez prestanka i besomucno koristis Milicu Rakic u borbi protiv "trule evrope" i "dekadentnog zapada"... al to nikom ne padne na pamet da zasmeta, stavise, ohrabruje se sto veca i sto jaca eksploatacija tog dogadjaja...

Brate koliko ti odletiš ponekad, nisam siguran da tamo imaš stanicu a i goriva za nazad.

 

Tebe sam Bog čuva.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije skrnavljenje zrtava nego ruske politike.

 

Skrnavljenje zrtava je kad godinama bez prestanka i besomucno koristis Milicu Rakic u borbi protiv "trule evrope" i "dekadentnog zapada"... al to nikom ne padne na pamet da zasmeta, stavise, ohrabruje se sto veca i sto jaca eksploatacija tog dogadjaja...

Porediš babe i žabe.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije skrnavljenje zrtava nego ruske politike.

 

Skrnavljenje zrtava je kad godinama bez prestanka i besomucno koristis Milicu Rakic u borbi protiv "trule evrope" i "dekadentnog zapada"... al to nikom ne padne na pamet da zasmeta, stavise, ohrabruje se sto veca i sto jaca eksploatacija tog dogadjaja...

Laza Lazarević plače za tobom....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate koliko ti odletiš ponekad, nisam siguran da tamo imaš stanicu a i goriva za nazad.

 

Tebe sam Bog čuva.

Možda je dečko na nekoj terapiji?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije skrnavljenje zrtava nego ruske politike.

 

Ово је ругање жртвама. Какве везе има руска политика са падом цивилног авиона?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oна доња карикатура показује лобању уз натпис "Опасности руских low cost летова", а лобања каже "Требао сам да летим Air Cocain-ом".

 

"Air Cocain" је, колико сам успео да изгуглам, популаран назив за велику аферу која се десила раније ове године када су француски пилоти покушали да прошверцују неколико десетина килограма кокаина из Доминиканске Републике. Тако да изгледа да покушавају да опале мало 'сарказмом' и по домаћима, не само Русији.

 

Иначе, ово је максимално неукусно, дилетантски и примитивно, барем за мој укус.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тактика часописа „Шарли Ебдо“ је само привући пажњу у неком таблоидном смислу. Зато им сатира, којом су изгледа убеђени да се баве, озбиљно измиче.

Ово је у најмању руку неумесно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је ругање жртвама. Какве везе има руска политика са падом цивилног авиона?

 

Karikature su kritika ruske intervencije na bliskom istoku.

 

Avion nije pao nego je oboren. Poslednji nalazi pokazuju da je uzrok pada eksplozivna naprava u kargo delu aviona. Mozemo sa ogromnom sigurnoscu da pretpostavimo koje tu bombu postavio. A razlog za njeno postavljanje je svakako ruska intervencija po ISIS ciljevima u poslednjih mesec dana. Znajuci ISIS bice toga jos...

 

Ja se ovde jedino ne slazem sa politikom Sarli Ebdoa jer generalno nemam nista protiv vojne intervencije rusije, kao neko ko je malo boje upoznat sa radom ISIS (verovatno njabolje od svih na forumu (iz ociglednih razloga)) licno mislim da je ruska intervencija vrlo dorbrodosla i mozda cak i zakasnela malo, ali bolje ikad nego nikad.

 

Sa nacinom izrazavanja Sarli Ebdoa nemam problema. Kao sto nemam nista protiv toga da ih ljudi smatraju neukusnim.

 

 

Od dezurnih naciJonalista  i srbenada sam svakako ocekivao da blize od komsijinog dvorista ne vide nista, al se zato da se pljune preko plota dok komsija ne gleda prilika ne propusta... Znamo se, sve sto mi radimo je slatko, a kad drugi to isto rade oni su monstrumi... sve znamo, na sve smo navikli... teraj dalje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...