Jump to content

Који је савремени теолошки поглед на локацију "Небеса"?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Кад твоја терминологија превлада, тј. уђе у употребу, онда ћу је и ја поштовати.

 

Moja terminologija vec postoji u engleskom, dok je srpski sta da se radi takav, pa nastanu ove zabune. Besmisleno je dalje raspravljati, mnogo vremena i prostora je otislo sto nisam planirao. A i budi siguran da nisam jedini koji ce ti reci da teologija nije nauka. Zapravo, ovo je mozda prvi put da sa nekim raspravljam o tome, mislim da nisam nikog sreo ko je dobro obrazovan a tvrdi da je teologija nauka, obicno su to neki vernici koji slabo znaju neke stvari, ali me iznenadilo da ti kao neko ko je obrazovan uporno branis stav da je teologija nauka. 

 

Al ajd nikom nista, u zdravlje  :pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што Дејаву не може да укачи је да науке имају своје методе и аргументовано доказивање. Зато он не качи кад сам му рекао да баба Мара може да буде већи теолог по његовим схватањима од Григорија Богослова. Може, нпр. како неко овде примети да Артемије и Акакије износе своје ставове који су у расколу са Авиним, али само онај ко је научник може да их оцени. То што не могу сви да расуђују није крива наука, него необразованост или психичке мањкавости особа. Зато је теологија изузетно озбиљна наука; код Грка је била прва наука, први филозофи су се звали теолозима, а из тога су се родиле појединачне науке. Због тога је теологија мајка свих наука. И атеизам се родио из ње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja terminologija vec postoji u engleskom, dok je srpski sta da se radi takav, pa nastanu ove zabune. Besmisleno je dalje raspravljati, mnogo vremena i prostora je otislo sto nisam planirao. A i budi siguran da nisam jedini koji ce ti reci da teologija nije nauka. Zapravo, ovo je mozda prvi put da sa nekim raspravljam o tome, mislim da nisam nikog sreo ko je dobro obrazovan a tvrdi da je teologija nauka, obicno su to neki vernici koji slabo znaju neke stvari, ali me iznenadilo da ti kao neko ko je obrazovan uporno branis stav da je teologija nauka. 

 

Al ajd nikom nista, u zdravlje  :pivo:

Како твоја терминологија није српска, онда доводи у забуну људе. Опет понављам: уведи енглеску, наметни је као што и Вучић хоће Вебера... Није фрка, али јасно дефинишите ставове...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je ko zacarani krug majke mi :D 

 

Ali ajd odgovoricu na ovo posto je neosnovana optuzba:

 

Зато он не качи кад сам му рекао да баба Мара може да буде већи теолог по његовим схватањима од Григорија Богослова.

 

 

Po mojim shvatanjima baba Mara nikad nije bila, nije i nece biti veci teolog od Grigorija Bogoslova. I to sam vec jednom objasnio. Dakle ne izjednacavam misljenja ljudi, ne izjednacavam vrednosti, nisam relativista i postmodernista da to radim. Grigorije Bogoslov jeste veci teolog i master doktor teologije od baba Mare koja blage veze nema. I veci je bogoslov od od Artemije. 

 

Jel ok? I to apsolutno veze nema sa tim da teologija nije science. To sto nesto nije science ne znaci da je lose. Pivo nije science pa je dobro i sjajno. Teologija nije science pa je sjajna disciplina koja na sistematizovan i razumljiv nacin objasnjava hriscanstvo za razliku od baba Mare koja to ne radi. I ona kriticki ocenjuje sve druge teologe koji iznose neke ideje, pa kaze: E Artemije ovo sto ti tvrdis nije bas u skladu sa hriscanstvom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teologija nije science pa je sjajna disciplina koja na sistematizovan i razumljiv nacin objasnjava hriscanstvo za razliku od baba Mare koja to ne radi. I ona kriticki ocenjuje sve druge teologe koji iznose neke ideje, pa kaze: E Artemije ovo sto ti tvrdis nije bas u skladu sa hriscanstvom. 

 

Теологија је старија од хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pitanju je neko selo u Ceskoj, to Zayron bolje zna, sad bi postavio 20 linkova o devojkama iz toga sela i tome kako se islamisti sakrivaju u istom. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nebesa_(A%C5%A1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кратос

Теологија као наука нема и не треба да има претензије да докаже објекте свог истраживања. Њени аксиоми почивају на откривењу, као што и математички аксиоми се не доказују него прихватају. То је наша наука. Дати смо у биће, нашли се са тиме. Зато свет и ми можемо да функционишемо. Дакле, наша наука је ствар нађености. Нашли смо се у свету, а сада се сналази. Имаш Цркву, Библију итд. Хиљаду других религија. Само кроз расуђивање, а ми можемо да додамо, кроз Духа Светог, можеш да нађеш пут. Као да те неко баци у прашуму. Нема шансе да се снађеш. Но, мало по мало, нађеш неки пут. Али он се не налзи наслепачке; Пао си у неку рупу, ишчашио ногу. После нећеш да скочиш у рупу дубоку 6 метара. Наука ти то каже. Искуство.

То је филозофија која од Хјума води до Берклија. Изванредна. Родиће после Канта, али и Шопенхауера. Хегел ће се на све то ослонити. Због тога Хегел, као и Плутон овде, вели да је филозпофија увек иста, да је ствар мишљења једна те иста и да је једнако добро мислио Протагора као и Хајдегер... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos, Liturgija ...to je lokacija Carstva Nebeskog! "Lokacija Nebesa" nije geografska, kosmička ili ne znam koja - ličnost Hristova u srcu je Raj tj. Carstvo nebesko makar da sedite u Sahari ili u hladnim predelima Marsa! Sa Hristom Raj je svugde; bez Njega (tj. bez ljubavi jer "Bog je Ljubav") sve je pakao! Bez Njega kao "kvasca", kao "vode" žive i kao žitnog brašna ...hleb je, kao i čovek, samo prah... samo bolni utisak da si živ! Uostalom, upravo Gospod je dao odgovor na ovu temu rekavši:  "А упитан од фарисеја, када ће доћи Царство Божије, он им одговори и рече: Царство Божије не долази на видљив начин. Нити ће се рећи: Ево га овдје, или: ено га ондје; јер гле, Царство Божије унутра је у вама." (Luka 17; 20 - 21) 

Ne daje li ovaj podvučeni deo odgovor na naslovno pitanje upravo iz usta koja su jedino merodavna za sva pitanja koja tište nas ljude?! Vi ste dobri ljudi "lokacija Nebesa" ...ako ste u Hristu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos, Liturgija ...to je lokacija Carstva Nebeskog! "Lokacija Nebesa" nije geografska, kosmička ili ne znam koja - ličnost Hristova u srcu je Raj tj. Carstvo nebesko makar da sedite u Sahari ili u hladnim predelima Marsa! Sa Hristom Raj je svugde; bez Njega (tj. bez ljubavi jer "Bog je Ljubav") sve je pakao! Bez Njega kao "kvasca", kao "vode" žive i kao žitnog brašna ...hleb je, kao i čovek, samo prah... samo bolni utisak da si živ! Uostalom, upravo Gospod je dao odgovor na ovu temu rekavši:  "А упитан од фарисеја, када ће доћи Царство Божије, он им одговори и рече: Царство Божије не долази на видљив начин. Нити ће се рећи: Ево га овдје, или: ено га ондје; јер гле, Царство Божије унутра је у вама." (Luka 17; 20 - 21) 

Ne daje li ovaj podvučeni deo odgovor na naslovno pitanje upravo iz usta koja su jedino merodavna za sva pitanja koja tište nas ljude?! Vi ste dobri ljudi "lokacija Nebesa" ...ako ste u Hristu.

Moj dobri brat, od kad im ja to napisah... :)

 

Hristos posredi nas.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...