Jump to content

Dr ANDREJ FAJGELJ: Uče dečake da ljube drugare


Препоручена порука

Ne slazem se... Mislim da vi "unutra" ne radite nista po tom pitanju a "vrhu" cak i odgovara takvo stanje...

 

Дођи онда "унутра", повећај нам бројно стање и види и сам... Овако споља, лако је туђим... глогиње млатити. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 438
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ne slazem se... Mislim da vi "unutra" ne radite nista po tom pitanju a "vrhu" cak i odgovara takvo stanje...

 

Ako cemo iskreno pricati, iskljucivosti i netolerancija nije ni izum SPC niti je neka njena specificnost u odnosu na zajednice izvan crkve.

Jednostavno, iskljucivost i netolerancija  se uvukla u sve pore naseg drustva i nije uopste ogranicena na homoseksualce. Ako provedes par dana sa nekim starcem ili sa nekim ko je nezaposlen ili nekim ko je razveden ili nekim ko je u  braku malo duze a nema decu, ili nekim ko je bolestan vrlo brzo ces videti da se svi ti ljudi osecaju na neki nacin odbaceno, frustrirano i pomalo uplaseno u smislu da se trude da se "sklone sa puta" bilo kom primitivcu kome bi ta njihova "slabost" bila dobar povod za verbalno, psihicko ili cak i fizicko zlostavljanje.

 

Zasto je to tako? Ja mislim da je problem u nedostatku dobrog edukativnog sistema koji ce decu od vrtica uciti kako moraju da postuju tudju razlictost ali i istovremeno da zastite svoju slobodu da budu razliciti. Evo kako se to npr. ovde radi... Mojoj kcerkici od 2 godine u vrticu su citali ovu knjigu https://www.youtube.com/watch?v=W_DuCUK_YC4. Potom su sledile knjige o emocijama, rasprave/ucenje o tome kako se one mogu izrazavati na prihvatljiv nacin itd itd. I naravno da covek koji odrasta na taj nacin od detinjstva postane tolerantan prema razlicitostima i nema posle problema s tim. Takodje, u redovnu nastavu su ukljucena i deca sa posebnim potrebama. Npr. u vrticu je jedna devojcica koja je slepa i onda uciteljica svima objasni kako ona ne moze da vidi i zamoli ostalu decu da joj pomognu i kazu koje je nesto boje dok uciteljica prica pricu itd itd. Posle se na izlasku svi koji zele rukuju s njom i kazu svoje ime kako bi ona mogla na neki nacin da ih upozna itd itd... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako cemo iskreno pricati, iskljucivosti i netolerancija nije ni izum SPC niti je neka njena specificnost u odnosu na zajednice izvan crkve.

Jednostavno, iskljucivost i netolerancija se uvukla u sve pore naseg drustva i nije uopste ogranicena na homoseksualce. Ako provedes par dana sa nekim starcem ili sa nekim ko je nezaposlen ili nekim ko je razveden ili nekim ko je u braku malo duze a nema decu, ili nekim ko je bolestan vrlo brzo ces videti da se svi ti ljudi osecaju na neki nacin odbaceno, frustrirano i pomalo uplaseno u smislu da se trude da se "sklone sa puta" bilo kom primitivcu kome bi ta njihova "slabost" bila dobar povod za verbalno, psihicko ili cak i fizicko zlostavljanje.

Zasto je to tako? Ja mislim da je problem u nedostatku dobrog edukativnog sistema koji ce decu od vrtica uciti kako moraju da postuju tudju razlictost ali i istovremeno da zastite svoju slobodu da budu razliciti. Evo kako se to npr. ovde radi... Mojoj kcerkici od 2 godine u vrticu su citali ovu knjigu

. Potom su sledile knjige o emocijama, rasprave/ucenje o tome kako se one mogu izrazavati na prihvatljiv nacin itd itd. I naravno da covek koji odrasta na taj nacin od detinjstva postane tolerantan prema razlicitostima i nema posle problema s tim. Takodje, u redovnu nastavu su ukljucena i deca sa posebnim potrebama. Npr. u vrticu je jedna devojcica koja je slepa i onda uciteljica svima objasni kako ona ne moze da vidi i zamoli ostalu decu da joj pomognu i kazu koje je nesto boje dok uciteljica prica pricu itd itd. Posle se na izlasku svi koji zele rukuju s njom i kazu svoje ime kako bi ona mogla na neki nacin da ih upozna itd itd...

Tako je.

A evo sta se desi kad i mi probamo decu od malena da poducavamo toleranciji... Ovi puljivi* paranoicari odma poskacu od straha da ce svi da postanemo pederi, drustvo da se raspadne a civilizacija urusi...

*- juznjacka rec za kukavicu

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Клауд би требало да буде модератор, ако не и администратор... он је лист на дрвету живота за исцељење православља

понекад пожелим да га испрашим по осталим форумашима као Петар Пан Звончицу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Klauda za admina... da sam sebi odobrava poruke...  ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Равноправност,поштовање  и толеранција ,коју овде сви спомињете као да је свето писмо,немају никакве везе са хришћанским односом према човеку и греху...

Ти апостолати либерално-демократског друштва,засновани на некаквом етичком помању живота , а пре свега засновани на ултра секулрано-безбожничкој идеологији,покушавају да уреде свет без Бога,што је за сваког верујућег човека апсолутно неприхватљиво!

Све је то празно,хладно,безлично, законски регулисано,едукативно наметнуто још од малих ногу,сви се ту као нешто воле,а љубави нема...

 

Сдруге стране свака злоуптреба вере у сврху бесомучног осуђивања,класичне мржње и нетолеранције према различитости,јесте друга крајност,која са истинском вером,нема никакаве везе...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Равноправност,поштовање  и толеранција ,коју овде сви спомињете као да је свето писмо,немају никакве везе са хришћанским односом према човеку и греху...

Ти апостолати либерално-демократског друштва,засновани на некаквом етичком помању живота , а пре свега засновани на ултра секулрано-безбожничкој идеологији,покушавају да уреде свет без Бога,што је за сваког верујућег човека апсолутно неприхватљиво!

Све је то празно,хладно,безлично, законски регулисано,едукативно наметнуто још од малих ногу,сви се ту као нешто воле,а љубави нема...

 

Сдруге стране свака злоуптреба вере у сврху бесомучног осуђивања,класичне мржње и нетолеранције према различитости,јесте друга крајност,која са истинском вером,нема никакаве везе...

 

A đe se kaže da svijet treba uređivati sa Bogom?Zar Carstvo nije od ovoga svijeta?

Ti hoćeš ili neku vrstu šerijata ili neki mesijanistički koncept koji imaju jevreji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Равноправност,поштовање  и толеранција ,коју овде сви спомињете као да је свето писмо,немају никакве везе са хришћанским односом према човеку и греху...

Ти апостолати либерално-демократског друштва,засновани на некаквом етичком помању живота , а пре свега засновани на ултра секулрано-безбожничкој идеологији,покушавају да уреде свет без Бога,што је за сваког верујућег човека апсолутно неприхватљиво!

Све је то празно,хладно,безлично, законски регулисано,едукативно наметнуто још од малих ногу,сви се ту као нешто воле,а љубави нема...

 

Сдруге стране свака злоуптреба вере у сврху бесомучног осуђивања,класичне мржње и нетолеранције према различитости,јесте друга крајност,која са истинском вером,нема никакаве везе...

:krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Klauda za admina... da sam sebi odobrava poruke... ;)

Da nisam vernik, zbog nekih bih postala ateista. 0703_read  ...

A onda bi se zla sestra Arsenija osvetila svim snobovima i neznalicama...ali posto osecam da Bog postoji,ja ne mogu da uradim nista sto nije u saglasnosti sa tom istinom ...osim da i dalje verujem da ce pravda biti zadovoljena i mimo moje volje... Vreme ce pokazati.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Равноправност,поштовање  и толеранција ,коју овде сви спомињете као да је свето писмо,немају никакве везе са хришћанским односом према човеку и греху...

Ти апостолати либерално-демократског друштва,засновани на некаквом етичком помању живота , а пре свега засновани на ултра секулрано-безбожничкој идеологији,покушавају да уреде свет без Бога,што је за сваког верујућег човека апсолутно неприхватљиво!

Све је то празно,хладно,безлично, законски регулисано,едукативно наметнуто још од малих ногу,сви се ту као нешто воле,а љубави нема...

 

Сдруге стране свака злоуптреба вере у сврху бесомучног осуђивања,класичне мржње и нетолеранције према различитости,јесте друга крајност,која са истинском вером,нема никакаве везе...

 

 - Хуманистичко хришћанство је у ствари најодлучнији протест и устанак против Богочовека Христа и свих еванђелских, богочовечанских вредности и мерила. Истина, и у овоме провејава омиљена тежња европског човека, да све сведе на човека као на основну вредност и основно мерило. А иза свега тога стоји један идол: Menschliches Allzumenschliches.

 

 - Свака тежња и покушај да се хришћанство изједначи, "глајхшалтује" са духом времена, са пролазним покретима и режимима извесних периода историјских, одузима хришћанству ону специфичну вредност, која га и чини јединственом богочовечанском религијом у свету. У светосавској философији друштва правило је изнад свих правила ово: не прилагођавати Богочовека Христа духу времена, него дух времена прилагођавати духу Христове вечности, Христове боговечности.

 

- свети Јустин Нови

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A đe se kaže da svijet treba uređivati sa Bogom?Zar Carstvo nije od ovoga svijeta?

Ti hoćeš ili neku vrstu šerijata ili neki mesijanistički koncept koji imaju jevreji.

Не лупетај, наш хришћански живот не може без Бога,а царство градимо већ у овом свету...

Мада мислим да си погрешно схватио,ја нисам причао о уређењу државе,него о нашем однсоу према свету и животу уопште, седи доле аскету,јединица ко врата...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:krstix:

Где си либералу млади,још мало па се нећеш ни крстити,као што сам ти прореко... 0405_feel

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...