Jump to content

Питајте др Андреја Фајгеља

Оцени ову тему


Препоручена порука

Господине Фајгељ, замолио бих Вас да ми кажете како бисте Ви регулисали однос државе према хомосексуалности?

Такође, како бисте реаговали на евентуалну хомосексуалност Вашег детета, као родитељ?

Однос државе према хомосексуалности? На шта мислите? Друго не бих одговарао.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 121
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Однос државе према хомосексуалности? На шта мислите? Друго не бих одговарао.

Андреј

У видеу сте реаговали на испреплетаност ЛГБТ активизма и државе. Колико сам приметио, противите се "нормализацији" хомосексуалности, легализацији геј бракова и сл. Конкретно, да ли се залажете за рекриминализацију хомосексуалности и некакву "антихомосексуалну политику", како би држава требало да се постави према овом феномену? С обзиром да сте критиковали њен однос према хомосексуалности (или како ви кажете хомосексуализму) претпостављам да имате некакав концепт "правилног" или пожељног односа државе према хомосексуалности као појави. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У видеу сте реаговали на испреплетаност ЛГБТ активизма и државе. Колико сам приметио, противите се "нормализацији" хомосексуалности, легализацији геј бракова и сл. Конкретно, да ли се залажете за рекриминализацију хомосексуалности и некакву "антихомосексуалну политику", како би држава требало да се постави према овом феномену? С обзиром да сте критиковали њен однос према хомосексуалности (или како ви кажете хомосексуализму) претпостављам да имате некакав концепт "правилног" или пожељног односа државе према хомосексуалности као појави.

Само да нас пустите на миру и не хапсите.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да нас пустите на миру и не хапсите.

Андреј

Уз дужно поштовање према Вама као уваженом госту овог форума, морам да приметим да уопште немате намеру да одговорите на оно о чему сам Вас питао, али ни на оно о чему су Вас питали неки други форумаши. Није ми јасно како уопште замишљате дијалог о овој теми, под условом да га уопште желите. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У видеу сте реаговали на испреплетаност ЛГБТ активизма и државе. Колико сам приметио, противите се "нормализацији" хомосексуалности, легализацији геј бракова и сл. Конкретно, да ли се залажете за рекриминализацију хомосексуалности и некакву "антихомосексуалну политику", како би држава требало да се постави према овом феномену? С обзиром да сте критиковали њен однос према хомосексуалности (или како ви кажете хомосексуализму) претпостављам да имате некакав концепт "правилног" или пожељног односа државе према хомосексуалности као појави. 

Kao u Rusiji.Niko ti ne brani da budeš derpe u svoja četri zida il da otvoriš neki klub za svoju toplu braću i sestre al da promovišeš to kao nešto normalno ne može.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao u Rusiji.Niko ti ne brani da budeš derpe u svoja četri zida il da otvoriš neki klub za svoju toplu braću i sestre al da promovišeš to kao nešto normalno ne može.

 

Бити геј у Русији данас значи да нико не сме да зна да си геј.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко питање, не могу овом приликом да понудим потпун одговор. Укратко: многи су причали да је Трећа Србија основана у Вучићевој кухињи, ја сам на то одговарао са презиром, јер сам знао да је основана у мојој дневној соби. Онда се све десило брзо. Прво моја оставка под притисцима, па сам написао да нисмо Вучићеви људи http://andrej.fajgelj.com/treca-srbija-nije-napravljena-u-vucicevoj-kuhinji-vec-u-mojoj-dnevnoj-sobi/ па се председник странке муњевито оградио од тога. За мене је то био шок. Зашто се ограђује од тврдње да нисмо Вучићеви људи? Заказана је седница председништва, на којој је огромна већина подржала мој чланак. Пао ми је камен са срца, вратила ми се вера у људе и у демократију. Твитовао сам : дај људима информисан избор и гласаће за себе а не против себе. Други шок ме је чекао сутрадан. Изашло је фалсификовано саопштење са седнице, са потпуно другачијим закључцима. Оно о чему јесмо гласали: да нисмо Вучићеви људи - је избрисано, а додато је оно о чему нисмо гласали: да нећемо излазити из коалиција (са СНС). Ето, тада сам сазнао и још се нисам опоравио од тог сазнања. Одмах сам објавио то што наводите и повукао се. У међувремену сам се вратио на нет али не и у политику.

Андреј

 

Posle toga je predsednik stranke isključio i ostatak stranke, tj. u stranci koja se zove Treća Srbija je ostalo 10-ak ljudi najodanijih SNS-u.

90% stranke Treće Srbije sad se zove Srpska liga.

Kako gledate na Srpsku ligu?

 

Da li ona ima neku perspektivu?

Da li je i ona proSNS stranka i ako nije da li postoji mogućnost da uđe u patriotski blok s obzirom na saradnju sa SNS-om iz prethodnog perioda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз дужно поштовање према Вама као уваженом госту овог форума, морам да приметим да уопште немате намеру да одговорите на оно о чему сам Вас питао, али ни на оно о чему су Вас питали неки други форумаши. Није ми јасно како уопште замишљате дијалог о овој теми, под условом да га уопште желите. 

 

Гост по правилу овог ПДФ-а није обавезан да одговара на свако питање које му се постави.

 

Тема није замишљена као дијалог, нити као дискусија, већ само питања и одговори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гост по правилу овог ПДФ-а није обавезан да одговара на свако питање које му се постави.

 

Тема није замишљена као дијалог, нити као дискусија, већ само питања и одговори.

Нисам ни рекао да је обавезан, али би требало да се запитамо која је поента постављања питања, ако на њих неће бити давани одговори. Поготово јер је сам господин Фајгељ начео теме о хомосексуалности. Као што си видео, питања су била сасвим пристојно постављена. Господин Фајгељ ми јесте одговорио, али не и на моје питање. Штавише, поручио ми је да га "оставим на миру и не хапсим", што сматрам да није начин на који би требало да се обраћамо једни другима иначе, па тако ни на ЖРУ.  

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз дужно поштовање према Вама као уваженом госту овог форума, морам да приметим да уопште немате намеру да одговорите на оно о чему сам Вас питао, али ни на оно о чему су Вас питали неки други форумаши. Није ми јасно како уопште замишљате дијалог о овој теми, под условом да га уопште желите.

У видеу сте реаговали на испреплетаност ЛГБТ активизма и државе. Колико сам приметио, противите се "нормализацији" хомосексуалности, легализацији геј бракова и сл. Конкретно, да ли се залажете за рекриминализацију хомосексуалности и некакву "антихомосексуалну политику", како би држава требало да се постави према овом феномену? С обзиром да сте критиковали њен однос према хомосексуалности (или како ви кажете хомосексуализму) претпостављам да имате некакав концепт "правилног" или пожељног односа државе према хомосексуалности као појави.

Нисам ни рекао да је обавезан, али би требало да се запитамо која је поента постављања питања, ако на њих неће бити давани одговори. Поготово јер је сам господин Фајгељ начео теме о хомосексуалности. Као што си видео, питања су била сасвим пристојно постављена. Господин Фајгељ ми јесте одговорио, али не и на моје питање. Штавише, поручио ми је да га "оставим на миру и не хапсим", што сматрам да није начин на који би требало да се обраћамо једни другима иначе, па тако ни на ЖРУ.

Постоје четири врсте размене:

1) Питање и одговор

2) Дијалог

3) Ислеђивање

4) Ислеђивање на силу (мучењем и другим притисцима), у којем саговорник на крају мора да призна оно што се од њега тражи.

Ово што ми радимо би требало да спада у прву врсту, али ви хоћете четврту. Терате ме да "признам" да се "залажем за рекриминализацију хомосексуалности и некакву антихомосексуалну политику". Извините што не могу да вам изађем у сусрет, и што мислим својом, а не вашем главом. Желим, као што сам рекао, да нас оставите на миру и не хапсите.

Уједно да овде одговорим и другим провокаторима да нисам овде због њих и да не очекују да ћу се настављати са њима. Нпр онај што му је на сличици Пајтоновац Џон Клиз, који све време пита шта се догодило мом сину, па спинује и притиска, а у првој реченици текста пише шта се догодило. Очекујем и од других учесника да разликују врсте комуникације.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам ни рекао да је обавезан, али би требало да се запитамо која је поента постављања питања, ако на њих неће бити давани одговори. Поготово јер је сам господин Фајгељ начео теме о хомосексуалности. Као што си видео, питања су била сасвим пристојно постављена. Господин Фајгељ ми јесте одговорио, али не и на моје питање. Штавише, поручио ми је да га "оставим на миру и не хапсим", што сматрам да није начин на који би требало да се обраћамо једни другима иначе, па тако ни на ЖРУ.  

 

Када не би постојала поента овог ПДФ-а уредништво би га укинуло. Но као што си и сам сведок поента и те како постоји. Зато је твоја кукумавка безвезе.

 

Друго овај ПДФ по правилнику има своју аутономију и гости су привилеговани, јер су гости, јер су пристали да буду гости на порталу ЖРУ, могли су и да не пристану.

 

А правила кажу да гост није обавезан да одговори на свако питање, што не значи да гости уопште не одговарају на питања, већ просто имају право да не одговоре на поједина питања, нарочито ако су провокативна или задиру у приватност.

 

Дакле све је јасно и надам се да нећу поново морати да објашњавам правила.

Ако неком од форумаша смета поједини гост, просто не мора да учествује на тој теми.

 

Хвала на пажњи и довиђења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

што сматрам да није начин на који би требало да се обраћамо једни другима иначе, па тако ни на ЖРУ.

Шта би тек рекао на темама оца Зорана Ђуровића који на глупа питања саговрнику јасно стави до знања да је глуп?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта би тек рекао на темама оца Зорана Ђуровића који на глупа питања саговрнику јасно стави до знања да је глуп?


А и то служи на част и њему (и њима) и самом форуму, нема шта.
 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А и то служи на част и њему (и њима) и самом форуму, нема шта.

 

 

То брате само значи да нисмо сви исти.

А ми негујемо различитости и боримо се за права различитих да буду другачији.

Штитимо мањине и толеришемо већину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пристрасношћу се губи свака поента. То је одувек било. Постиже се циљ који си зацртао али се губи поента, лепота, ширина, па често и истина. Али то су искушења "власти" којима је очигледно веома тешко одупрети се (што не оправдава).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...