Jump to content

Улаз у Саборну цркву кошта 1 евро? Нова антицрквена пропаганда?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Идеја за администрацију:

 

Сталним члановима - атеистима на форуму наплаћивати пола евра по поруци

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нека буду среќни што им се дозвољава да улазе у храм... Шта ќе туристи по цркве? Цркве нису граѓене да се тамо шетају туристе, него да се богомолци у њих моле.

И мало је 1 еуро, могли су да наплаќују бар 2,5 еура! 

A šta ako je to prilika da se susretnu sa Vaskrslim?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Turizam se svugdje naplaćuje, vjerski život i liturgija ne. Tako je to kod nas u Pragu. Svuda u svijetu mnoge katedrale imaju neku formu ulaznice koja važi samo mimo vrijeme liturgijskih obreda uključujući sat pred njima i za njima tj. i sat vremena prije i poslije tih obreda, Mise, vjenčanja, pogreba, krštenja itd.. Inače kod nas se u Svatovitsku katedralu ulaz naplaćuje 9 eura/250Kč ali svako ko na vratima proglasi da je vjernik, to je dovoljno, ne mora biti ni katolik, može biti i pravoslavac i protestant i da se ide tamo pokloniti Bogu i kostima čeških vladara ima ulaz besplatno. Dovoljno je na ulazu usmeno to reći: Vjernik sam i idem se poklonit kostima ili ostacima čeških svetitelja i vladara. Takva je odluka praškog Kaptola.

http://zpravy.idnes.cz/verte-v-boha-a-do-chramu-svateho-vita-muzete-zdarma-jinak-za-250-kc-psx-/domaci.aspx?c=A100802_143341_domaci_mku

 

p12_vaclav_11a.jpg

 

Pravoslavni klirik se klanja moštima svetog kneza Vaclava, pred grobom sv. Vaclava u Svatovitskoj katederali Pragu

http://www.pomortzeff.com/eng/features/2013/orthodox/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ал само атеисти. То мора бити јасно прецизирано у правилима форума. И не само то, него кад неко аминује атеистин пост и то се наплаћује атеистима, бар пола евра. Па после нека размишљају шта и како пишу.

 

A ne ne, svima, zna biti gorih pisanja ovde od pisanja ateista.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ал само атеисти. То мора бити јасно прецизирано у правилима форума. И не само то, него кад неко аминује атеистин пост и то се наплаћује атеистима, бар пола евра. Па после нека размишљају шта и како пишу.

А не, не, лакше је ново направити, него прекрајати старо, сходно томе...за  чланове осталих конфесија 2.5 евра по клику 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta ako je to prilika da se susretnu sa Vaskrslim?

Ако за то плати само један евро, онда га тај сусрет супер јефтино коштао,него да из неке муке,невоље или болести спозна Васкрслог...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма разумем ја тебе ал ово читају и атеисти брате мораш бити мало конкретнији да не кажем очитији.

Možda se nekom dopadne ikonopis, bogosluženje, bilo kakav sadržaj koji crkva nudi i to ga podstakne da razmišlja o veri i možda vremenom postane vernik :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta ako umesto toga, besplatno ode u OTO ili kod Laveja i dobije sigurno telesno isceljenje, poslovni uspeh i sve sto je zeleo, pa vise ne pozeli da udje i vi nikada ne dobijete evro? :p

Не боји се стадо мало...неће оно пропасти без твог еврића :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...