Jump to content

Ципрас: Народ одлучан, узима судбину у своје руке!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ама нису више државне, али су биле пре евро-а.

 

Па нису, ја то знам, али Барон каже:

 

Gubis iz vida jos jednu stvar, banke u Grckoj, kao i u svim drzavama rade uz licencu koju im izdaje drzava i za bankarske stedne uloge u Grckoj na primer garantuje Grcka a ne banke ...

 

Дакле открива ми топлу воду,  шта је лиценца до дозвола регулаторног тела која се даје особи или групи за отварање финансијске институције у одређеној јурисдицкији. Банке су кључни елемент привреде једне земље,  и варирају у зависности од правног система који је на снази, држави мора да докаже да има довољно новца да задовољи потребе и захтеве капиталних резерви и достави прихватљив бизнис план укључујући инвеститоре, менаџере и руководиоце...Како је регулисан банкарски сектор у Грчкој и у оквиру ЕУ ? Ето кажеш нису државне, биле су пре евра. Пријатно!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Like :)

 

Банке нису државне, за штедне улоге гарантује Грчка.

 

Банке промене име и адресу, довиђења Елена, жена које нема! :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види се и осећа, али то много не погађа и неће погодити ЕУ, барем не овај део Европе - Скандинавије.

Kриза у Грчкој је са позитивним последицама на Данску економију (јер еруо слаби, и дански производ је јефтинији да се купи, а извоз за Грчку је 0,7% укупног данског извоза, дакле безначајно), али проширили се на пример на Шпанију,слика се маркантно мења.

A šta Danska proizvodi?I zašto bi danski proizvodi bili jeftini kad evro slabi?Ako je evro oslabio u odnosu na dansku krunu onda svima iz evro zone su danski proizvodi skuplji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Банке нису државне, за штедне улоге гарантује Грчка.

 

Банке промене име и адресу, довиђења Елена, жена које нема! :)

Ima tu jos svasta da se doda.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, географски положај није занимљив. Можда и природна богатства земље, не знам.

Чини ти се, предрасуде о хладном северу, Данска производи  храну за око 15 милиона људи, три пута више од становништва Данске.

Вредан народ. Географски положај...Недостају ми планине, прошетам се до Норвешке.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta Danska proizvodi?I zašto bi danski proizvodi bili jeftini kad evro slabi?Ako je evro oslabio u odnosu na dansku krunu onda svima iz evro zone su danski proizvodi skuplji.

 

Грчка криза, ниже каматне стопе, а данска круна је такође слабија, то значи да ће данске фирме бити конкурентније, дакле грчка криза слаби евро и тако је данска роба јефтинија купити је ван Европе! Како мислиш другачије?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грчка криза, ниже каматне стопе, а данска круна је такође слабија, то значи да ће данске фирме бити конкурентније, дакле грчка криза слаби евро и тако је данска роба јефтинија купити је ван Европе! Како мислиш другачије?

Pa po toj logici onda će sve evropske firme da budu konkurentnije,sva roba proizvedena u evropi biće jeftinija a ameri se najviše raduju a njihova roba postaje skuplja i raduju se valjda što su manje konkurentni al mogu više da kupe od evropskih šabana i malih beba po pitanju bankarstva ,mešetarenja i spekulacija na finansijskom tržištu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa po toj logici onda će sve evropske firme da budu konkurentnije,sva roba proizvedena u evropi biće jeftinija a ameri se najviše raduju a njihova roba postaje skuplja i raduju se valjda što su manje konkurentni al mogu više da kupe od evropskih šabana i malih beba po pitanju bankarstva ,mešetarenja i spekulacija na finansijskom tržištu.

 

Са изборном победом опозиционе Сиризе у Грчкој отворено је за више неизвесности на европским тржиштима, док Грци не успоставе договор на месту с обзиром на дуг земље. Како ја схватам , еуро није једина ствар која пада, падају и ренте, такође неки власници кућа имаће боље могућности да реструктуирају своје кредите, евро ће вероватно бити ослабљен, али то је добро за остатак Европе укључујући Данску, тако на пример немачка роба биће јефтинија у иностранству, а то јача немачку привреду, као и Данску, не и за све у Европи. Морам се осврнути на чланак који је поставио @Deja Vu:

 

 

да је најбоље решење за Грчку отписивање дуга, тешко је замислити додатне уштеде у ситуацији где је 25 одсто без посла, ЕУ, посебно Немачка треба да памти да је добила већи опроштај дуга и помоћ Маршаловог плана после Другог светског рата, јер се научила лекција краја Првог светског , када су услови Версајског споразума уништили немачку економију и отовирли пут за нацизам!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A odakle vam to da neka valut "pada"? Kurs vsluta nije fiksan i scaki cas padaju ili rastu u odnosu na druge valute i nista id toga nije trajna kategorija i nijedna valuta ne mize da "padne" i ostane u tom "padu" trajno ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нису, ја то знам, али Барон каже:

 

Gubis iz vida jos jednu stvar, banke u Grckoj, kao i u svim drzavama rade uz licencu koju im izdaje drzava i za bankarske stedne uloge u Grckoj na primer garantuje Grcka a ne banke ...

 

Дакле открива ми топлу воду,  шта је лиценца до дозвола регулаторног тела која се даје особи или групи за отварање финансијске институције у одређеној јурисдицкији. Банке су кључни елемент привреде једне земље,  и варирају у зависности од правног система који је на снази, држави мора да докаже да има довољно новца да задовољи потребе и захтеве капиталних резерви и достави прихватљив бизнис план укључујући инвеститоре, менаџере и руководиоце...Како је регулисан банкарски сектор у Грчкој и у оквиру ЕУ ? Ето кажеш нису државне, биле су пре евра. Пријатно!

Drzavne ili privatne sasvim je sve jedno, drzava garantuje za STEDNE ULOGE stedisa a ne za kredite. A da drzava garantuje i za privatne banke mogli ste u praksi videti u SAD pre godinu-dve kada je drzava upumpala nekih 800 mld dolara u privatni bankarski sektor ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isti prevaranti kao mi. izbija sijaset primera prevara kojima su grci pribegli da nalegnu na budzetska davanja, sve na stetu svoje drzave ili fondova EU. Ili onaj primer o novcu iz EU koji je godinama stizao za odrzavanje nekakvog jezera, koje je kasnije utvrdjeno odavno presusilo itd.

Naravno ima svakako i stranog uticaja na krizu ali i domaceg nerada, bahatosti i prevara budzeta epskih razmera. Kao sto je i to ostrvo iz teksta u Blicu.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj jedan naš mladenec Řek řekl, (Grk rekao) da za Grčku sada bude najbolje rješenje

da istupi iz Eurozone a rekao je to ne na grečeskom već samo na českom, ahahahaha.

 

Janis Aliapulios, komentator

i glavni editor radija ZET kaže.

http://www.zet.cz/

 

Izlazak Grčke iz eurozone? Najbolje rješenje, tvrdi novinar.

Vystoupení Řecka z eurozóny? Nejlepší cesta, tvrdí novinář 

 

danas | Grcima se ne izlazi iz eurozone, a ni tim, koji su glasali protiv mjerama štednje, kaže Janis Aliapulios..

Istovremeno medjutim dodaje, da je prema njemu to najbolje rješenje, pomoglo bi to restartovat ekonomiku.

dnes | Řekové nechtějí odejít z eurozóny, ani ti, kteří hlasovali proti úsporným opatřením, říká Janis Aliapulios.

Zároveň ale dodává, že podle něj je to nejlepší řešení, pomohlo by to restartovat ekonomiku

 

To je taj video s njim:

http://video.aktualne.cz/dvtv/vystoupeni-recka-z-eurozony-nejlepsi-cesta-tvrdi-novinar/r~833520f224ce11e5a43f002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-17

On je upravo jedan od tih naših čeških

Grka o kojima sam vam pričao u ovoj temi:

https://www.pouke.org/forum/topic/27545-grci-i-makedonci-u-%C4%8De%C5%A1koj-republici-muzika-folklor-i-istorija/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve u svemu se svodi na to da u Grčkoj sad vlada praktično haos, Grci reaguju vrlo razdraženo i emocionalno, uprkos tome kako su se izjasnili u referendumu u stvarnosti oni ne žele istupiti iz eurozone, bagatelizuju svoj udio krivnje za nastalu situaciju i okrivljuju Zapad koji ni iz daleka nije toliko kriv za njihove dugove kako si oni to predstavljaju ali odredjeni dio krivice je ipak i na strani EU i Zapada a to upravo na samim kredirtorima jer dugo nisu kontrolisali ekonomske pokazatelje, indexe niti to da li se novac troši namjenski i u koje svrhe. To ovako skraćeno i sažeto je ono što je rekao u tom videu Janis Aliapulios, novinar, komentator i glavni redaktor/editor radija ZET. I da se na obojim stranama manipuliše informacijama, očigledno ciljevito u odredjene političke svrhe, kako na toj zapadnoj, briselskoj tako jednako i na grčkoj

http://video.aktualne.cz/dvtv/vystoupeni-recka-z-eurozony-nejlepsi-cesta-tvrdi-novinar/r~833520f224ce11e5a43f002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-17

http://www.zet.cz/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...