Jump to content

Ципрас: Народ одлучан, узима судбину у своје руке!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kojesta. Cista laz. Predlozi su dati, ali im se ne svidjaju. I stalno im se ponavlja oporezivanje bogatasa, pismeno i usmeno, ali se prave gluvi.

A pride sve pare koje su dobili "grci" su u stvari dobile evropske banke koje posluju u grckoj a obican narod bi trebao da placa njihovo vadjenje iz bulev...

E malo ce da ga izvinu gospoda bankari i plate sami svoje dugove ...

Bravo opet za Grke, nepobedive srpske prijatelje ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve, bre, novije predloge da im daju? Sve je vec receno i napisano, ali im se nije svidjalo. Tacnije, novi prepis jos manje ce im se svidjati, bice jos ostriji.Ti gledas video zapise, ja direktno na streeming TV, sa prevodom na grcki direktno.

 

Грчка је гласала против договора са кредиторима, према томе Грци треба да понуде нове предлоге како даље. Шта је све речено и написано? Гласало се против планова штедње, како хоћете и желите даље? Ако хоћете оштрије, то је ваш избор.  Кажем да постоје видео записи, јер сада директно на стрееминг Тв нема директнонг преноса нечег што је већ било.

 

Самит ЕУ свих 28 земаља чланица у недељу ће да одлучи да ли ће бити новог плана спасавања за Грчку. То је закључено на самиту у уторак увече у Бриселу, где су се састали да разговарају о томе како да поступе након грчког референдума где је велика већина одбацила понуду кредитора још новца у замену за грчке реформе и штедње. Немачка канцеларка Ангела Меркел, изјавила је након самита да су земље еуро спремне за још један програм помоћи за Грчку, ако  са Грчке стране буде нових и довољно добрих предлога најкасније до четвртка.  Доналд Туск је изјавио да је недеља последња шанса да се нађе решење за грчку дужничку кризу и да "ако то не успе, то је крај преговора са свим могућим последицама укључујући у најгорем случују сценаријо где сви губе" алудирајући на излаз Грчке из евра. Шеф ЕЦБ је на самиту лидера еврозоне  рекао да ће учинити све што је неопходно да грчке банке, које су сада затворене више од недељу дана испиливају на површину до ЕУ самита у недељу.

 

Дакле драга моја, ја те информишем шта пишу западни медији, прецизније разни и од значаја финансијски портали!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Florenntina, sad kako stoje stvari Grcka po pravilima EU ne moze da se obrati drugde za novcanu pomoc, ali ako nas isteraju iz evrozone vise nismo obavezni u tome. Rusija i Kina su se vec izjasnile da ce nam dati novcanu pomoc. Sad, ako je NATO bas briga za to, nece nista uraditi da to pokusaju da sprece.

 

To opet zvuci lepo ali kao sto znas "nema besplatnog rucka". Ako bi oni dali novac, trazili bi nesto zauzvrat narocito s obzirom da znaju da su u tom slucaju jedina opcija, mozes zamisliti kakvu pregovaracku moc bi imali?! Dakle svodi se na dilemu biti u duznickom ropstvu Zapada ili Rusije i Kine... 

 

Medjutim, to nije sustina. Sustina je kako napraviti, narodski receno, sistem koji ce da funkcionise tj. da pravi vise novca nego sto trosi a to ne moze bez korenitih promena, smanjena nekih beneficija, korupcije, drzavne administracije, bespotrebnih regulativa, organa...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bivši eurokomesar za širenje EU i politiku susjedstva Štefan Füle (od 2010 do 2014) kaže da ono

što se dešava sad u Grčkoj graniči s humanitarnom krizom a do nekog dogovora će se morati doći:

http://video.aktualne.cz/dvtv/fule-situace-v-recku-zacina-hranicit-s-humanitarni-krizi/r~72868814258611e59db2002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tefan_F%C3%BCle

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako mislite da Parlament nije telo koje treba da odlucuje vec da treba da im se daju odluke samo na uvid i pricanje " uz kaficu", onda sve to nema nikakve veze sa demokratijom nego su svi samo lutke.

 

Pa Evropski parlament i nema nekog uticaja u citavoj toj evropskoj politici. Sve glavne odluke donose komisija i savet, parlament je tu eto onako. Doduse ima nekoj uticaja ali to je malo. 

Stavise, ni sami gradjani clanica EU ne izlaze puno na izbore za taj parlament, vec smatraju da bi njihovi predstavnici i politicari koje su oni doveli na vlasti u svoj zemlji da raspravljaju tamo u komisiji i savetu za interese svojih zemalja, a ne ovako, sto govori da gradjane evropskih drzava zabole za EU, svako tu gleda svoj interes, a ne opsti evropski interes (jer je Parlament stvoren radi toga).  Eto primer si ti koja se brines za interese Grcke, a ne za interese citave EU. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo obema da odgovorim zajedno. Grcki predlozi na 47 strana su im podneti, predlozi kako da stvarno moze Grcka da izadje iz krize. Drvili su svoja trazenja, nastavili da diktiraju svoje zahteve na koji nacin i kakvim merama oni hoce da se Grcka "izvuce" iz krize, nastavljali su da se bezobrazno mesaju u unutrasnje postupke Helenske Republike pokusavajuci da. nature svoja " resenja" i tada je Premijer Aleksis Cipras jednostavno otisao rekavsi im da ce njegov narod da odluci. Danas je bio u Evropskom Parlamentu i pratili smo na streeming TV direktno sta su pricali. Ako mislite da Parlament nije telo koje treba da odlucuje vec da treba da im se daju odluke samo na uvid i pricanje " uz kaficu", onda sve to nema nikakve veze sa demokratijom nego su svi samo lutke. Grcka nije lutka, nije vazal, pa ako vam se ne svidja to ponavljam, mozete da nam pljunete pod prozor zajedno sa "vlastima" kojima ocigledno volite da se ulagujete.

 

Ауу сестро којим властима се додворам и да ти пљујем под прозор, није мени тако ако не гласам за Вучића да нећу добити свој зарађен новац или да се бојим подржати неке ставове Грчке или Русије, да ће ме због мишљења прогонити финансијски, дефинитивно, па кад су биле оне поплаве директно сам на националној телевизији  рекла да је њихова помоћ Србији прекасна, и то баш поентирала на сам крај емисије, тачно се зна крај у секунду, тв водитељ  сав поцрвенео у лице стиже само да каже "па главно је да је стигла", а ти цело време овде говориш како вам диктирају своје захтеве, па реци већ једном који су твоји захтеви, ако мени одговарају ја ћу их прихватити,  могу и ја теби рећи можеш да ми пљунеш под прозор, напротив, ако се ко буде додворавао, поново ћете се ви додворавати за више кредита, тако да ће ваше OXI остати у сенци. Дај Боже да грешим.

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brinem se ja i za interese i drugih naroda, ali samo za " obicne" " proste" ljude, ne za bogatase. Upravo je u tome stvar i ti "obicni" ljudi su u Grckoj odbili tlacenje. Odbice i u drugim drzavama, podici ce glavu, Deja Vu.

 

Да се бринеш за интересе других народа за "обичне и просте људе", мораш имати мало више новца, а не само лајкова!

Иначе се узалуд бринеш. Свакако добра мисао је у смислу духовности важна по тебе, али дефинитивно не спречава кризу и сиромаштво.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kratka istorija grčkih bankrota: počeli već 377 godine prije naše ere!

Grčka kao jedna od najstarijih civilizovanih zemalja ima takodjer vrlo

staru i bogatu tradiciju bankrota. Inače bankrotuje u dosta pravilnim

vremenskim intervalima. Bankroti su privilegija civilizovanih država.

http://www.investujeme.cz/kratka-historie-reckych-bankrotu-zacaly-uz-377-let-pred-nasim-letopoctem/

 

Grci su u modernoj istoriji, ili za posljednjih 200 godina zbankrotovali već pet puta (zato se kod nas kaže - narodna izreka: bankrotirao sam ko Grčka). Medjutim. još i prije toga Grčka često nije vraćala dugove. Već 377 godine prije naše ere si 13 gradova država (polisa) posudilo iz fonda defijskog hrama (tadašnji MMF je to bio), no, većina dužnika posudjeni novac nije vratila a hram si je potom morao otpisati 80% tog duga. Radilo se o prvom bankrotu u istoriji - Grci imaju u tom prvenstvo.

 

Grčka zbankrotovala već davno, kaže

grčki preduzetnik. Sad ima novu šansu.

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-reckym-podnikatelem-d3x-/zahranicni.aspx?c=A150706_123140_zahranicni_zt

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kratka istorija grčkih bankrota: počeli već 377 godine prije naše ere!

Grčka kao jedna od najstarijih civilizovanih zemalja ima takodjer vrlo

staru i bogatu istoriju bankrota. Inače bankrotuje u dosta pravilnim

vremenskim intervalima. Bankroti su privilegija civilizovanih država.

http://www.investujeme.cz/kratka-historie-reckych-bankrotu-zacaly-uz-377-let-pred-nasim-letopoctem/

 

Grci su u modernoj istoriji, ili za posljednjih 200 godina zbankrotovali pet puta (zato se kod nas kaže - narodna izreka: bankrotirao sam ko Grčka). Medjutim. već prije toga Grčka često nije vraćala dugove. Već 377 godine prije naše ere si 13 gradova država (polisa) posudiloé iz fonda defijskog hrama (tadašnji MMF je to bio), no, većina dužnika posudjen novac nije vratila a hram si je morao otpisati 80% tog duga. Radilo se o prvom bankrotu u istoriji - Grci imaju u tom prvenstvo.

 

Grčka zbankrotovala već davno, kaže

grčki preduzetnik. Sad ima novu šansu.

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-reckym-podnikatelem-d3x-/zahranicni.aspx?c=A150706_123140_zahranicni_zt

 

Znaci bice da je ipak mentalitet. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada ce danski poreski obveznici da placaju grcke penzije ... Sta ces lepse, da im nije grka ne bi imali ime za Evropu , i trebaju da im placaju za autorska prava ...

 

Твоја писања су само "контрирање" и површно деловање, очигледно је да ти недостаје један  @форумаш са Поука. Дакле, јасно ти је да Данска никада неће плаћати грчке пензије,

ради на томе да не плаћа ни своје. Врло интересантно да мрзиш земљу у којој живиш. Зашто би Србија плаћала грцима пензије или Италија - Србима? Нису Срби или Грци неспособни

да сами зараде своје пензије. Данци нису будале баш као што ни ми нисмо.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci bice da je ipak mentalitet. 

 

I više od toga, Grci su bankrot i izmislili! Izmedju svih ostalih korisnih i vrijedenih stvari kojim su zadužili cijelo čovječanstvo takodjer su ga zadužili tim izumom bankrota tj. procedure i tehnike bankrota. Kad više nemaš novca da vraćaš te svoje dugove jer si potrošio SVE onda jednostavno zbankrotuješ i kreneš ponovo a taj svoj dug nikad poslije nikom ni ne vratiš. Proglasi se otpisanim i ide se dalje, do novog bankrota. Ta tehnika se inače može ponavljati i primjenjivati u proizvoljno velikim i čestim vremenskim intervalima, prema potrebama dužnika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego citao sam na nekim mestima kazu ljudi da je razlog sto su severni narodi tipa Englezi, Svabe i ostali skloniji kapitalizmu zato sto im je mentalitet takav da je nastao u surovim uslovima tipa hladno, udari zimi sneg do kolena, mora da se cepaju drva, a leti mora da se radi za zimu pa kao oni zato imaju razvijenu radnu etiku, zna se kako Svaba radi. 

 

Tako ovi juznjaci kao Grci, Spanci, Italijani ne rade mnogo jer nemaju ostre zime pa ne moraju da cepaju drva, a leti ne mogu da rade jer su velike vrucine pa sede u hladu i razglabaju. Eto zato nastade filosofija u Grckoj, kaze u dokolici jer su heleni sedeli pod maslinkama i od dosade poceli da umuju, kao kad se kod nas Srbende okupe pred prodavnicom, piju pivo i raspravljaju o Seselju i politici. 

Eto tako neki ljudi pricali, da to zavisi od mentaliteta a mentalitet od okolnosti, prirodne sredine, klime i mnogih drugih faktora. 

 

Sta vi mislite? 

Mene ovako vise interesuju dublji uzroci citave grcke krize, ovim se sada ne bavim jer prvo da resim uzroke pa cemo videti ko treba da vozi traktor a ko da otvara kapiju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego citao sam na nekim mestima kazu ljudi da je razlog sto su severni narodu tipa Englezi, Svabe i ostali skloniji kapitalizmu zato sto im je mentalitet takav da je nastao u surovim uslovima tipa hladno, udari zimi sneg do kolena, mora da se cepaju drva, a leti moraju da se radi za zimu pa kao oni zato imaju razvijenu radnu etiku, zna se kako Svaba radi. 

 

Tako ovi juznjaci kao Grci, Spanci, Italijani ne rade mnogo jer nemaju ostre zime pa ne moraju da cepaju drva, a leti ne mogu da rade jer su velike vrucine pa sede u hladu i razglabaju. Eto zato nastade filosofija u Grckoj, kaze u dokolici jer su heleni sedele pod maslinkama i od dosade poceli da umuju, kao kad se kod nas Srbende okupe pred prodavnicom, piju pivo i raspravljaju o Seselju i politici. 

Eto tako neki ljudi pricali, da to zavisi od mentaliteta a mentalitet od okolnosti, prirodne sredine, klime i mnogih drugih faktora. 

 

Sta vi mislite? 

Mene ovako vise interesuju uzroci citave grcke krize, ovim se sada ne bavim jer prvo da resim uzroke pa cemo videti ko treba da vozi traktor a ko da otvara kapiju. 

 

Слажем се са тобом, али не у потпуности, Срби се најчешће окупе пред продавницом или у кафани и пију пиво када је земља окупирана, пред социјалне немире и велике ратове!

 

Уз прелепу песму "Аве Србија" желим вам пријатну ноћ!

Текст: Јован Дучић

Твоје име носимо на заставама

Ти живиш у бесном поносу у нама

Твој Свети Крст понели смо с нама

И никада те неће покрити тама...

Још си уз нас,Света Мајко коју муче

Сви су твоји огњи у мачева севу

Још увек изнад нас,твоје реке дно

Хучу ветри у нашој освети и гневу

Рефрен:

У болу и слави,да будемо први

Боре се орао и змија

Јер ми смо деца твоје Крви

АВЕ СРБИЈА(Аве!)

Гледао сам злотворе у страху где беже

Јер талмуд им је проклео душе

И ја знам,Ти си вечна

И никад неће моћи да те сруше

Рефрен:

У болу и слави,да будемо први

Боре се орао и змија

Јер ми смо деца твоје Крви

АВЕ СРБИЈА(Аве Србија!)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...