Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

Владика Јован није жело да изађе из своје коже.

Терао је друге да излазе из коже. 

Али то је сада његов проблем, а не епархијски.

Нишка епархија је богата добрим свештеницима. 

И има потенцијал и за митрополију. 

И ако да Бог биће. Бар тако верујем. 

Време је да се Народ окупља око Трпезе и за трпезом коју возглављује епископ. 

И да тако сабрани око једног и у Једном чекамо Јединог.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нишка је једна слатка епархија, у којој хришћани посте Петровски пост и у којој има много цркава са којих се чује слатки звук звона. волео бих да живим у нишкој епархији и радо бих удао сестру за неког попа у Ниш   :D

:))  :))  :))

Priceless... :D

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, има добре основе, тада владика нишки, а сада патријарх Иринеј је унео целог себе у епархију, толико је било духовне обнове тамо, толико се унапредило за време његовог столовања тамо, да је новом епископу потребно само да ужива и да настави тај плодоносни рад, тј све му је на готово.

Зато је и толика навала на нишку.

nisi shvatio poentu Pontifex-ovog posta.. :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisi shvatio poentu Pontifex-ovog posta.. :)))

 

More s`vatio je, nego nisi ti ukapirao sta je on `teo da kaze... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hahaha ... ne verujem; legendarna igumanija-mati Lidija, glavom i bradom :D

 

btw je l znaš kako joj je pravo ime, mislim ono iz lične karte? Nisam mogo da verujem

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pošto mi je inbox pun, koristim priliku da svima odgovorim ovde - elem, pomenuta mati Lidija se zove Spiroslava

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Vladika Jovan treba i mora da se vrati u svoju Eparhiju, a da se zaverenice vrate poslu za koji su rukopoloženi. Pisalo je da neki "zaverenici" u slučaju neuspeha puča već imaju bezecovan položaj u Crkvi Svetog Marka i drugim beogradskim crkvama.

A o poganom jeziku i uvredama koje supruge zaverenika zasipaju Episkopa ne želim ni da komentarišem.

Pitam se samo da li bi pomenuta gospoda, da Eparhijom pre toga nije upravljao Patrijarh smeli tako da dignu glas protiv svoga Episkopa. U SPC postoje i mnogo nezgodnije vladike, pa nijedan sveštenik nije, niti pokušava da podigne glas.

Došlo je vreme za povratak +Jovana u svoju Eparhiju, zaverenici to znaju, pa su zato i ponovo pokrenuli ofanzivu (što se vidi podizanjem ove teme), neposredno pre sinodskog sastanka SPC-a. 

Bolje da polako počnu da pakuju kofere...šta da im kažem...Nije loše biti Beograđanin... :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Jovan, glava 13
  • По том ће сви познати да сте моји ученици ако узимате љубав међу собом.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Епископ нишки се „сели” у Шабац?

 

Синод СПЦ решавао статус епископа нишког Јована. Незванично сазнајемо да је владика шабачки Лаврентије понудио епископу Јовану да га замени у овој епархији, а да се он повуче у пензију

 

Lavrentije-2_620x0.jpg

 

СИНОД Српске православне цркве, на седници одржаној у среду у Патријаршији, разматрао је будући статус епископа нишког Јована, пошто је готово извесно да неће остати на трону те епархије, где је наследио патријарха Иринеја.

 

Како „Новости“ незванично сазнају из кругова блиских Патријаршији СПЦ, епископ шабачки Лаврентије, иначе члан Синода СПЦ, понудио је, наводно, епископу Јовану да дође у Епархију шабачку, да га замени, а да се он повуче у пензију. Владика Јован се, како наводи наш извор, није изјаснио о том предлогу, али ако би се, којим случајем изјаснио „за“, благослов би морао да добије од „црквене владе“.

- Седница је прекинута и биће настављена у уторак - наводи наш извор. - У наставку владика Јован треба да изнесе сопствени предлог, као и да се изјасни о предлогу епископа шабачког Лаврентија, који је повлачење тражио на Сабору СПЦ пре неколико година, што црквени парламент није прихватио.

У круговима блиским епископу Лаврентију „Новостима“ је речено да „није тачно да је владика Лаврентије понудио своје место епископу Јовану, већ је реч о понуди да буде у Епархији шабачкој, док се његов нови статус не реши, ако напусти Епархију нишку“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@lab_man

 

Што је баби мило...

polako...niška kamarila će doći u sukob i sa eventualno novim Episkopom...A onda će im usta, definitivno biti zapušena da im ni Patrijarh neće moći pomoći...Pravda je spora, ali dostižna, čak i u Nišu... :D

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

polako...niška kamarila će doći u sukob i sa eventualno novim Episkopom...A onda će im usta, definitivno biti zapušena da im ni Patrijarh neće moći pomoći...Pravda je spora, ali dostižna, čak i u Nišu... :D

 

Ако се вратимо на прву страну ове теме видећемо да је више истине у (нарученој) новинској вести него у "демантију", а то не служи на част састављачу демантија... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

polako...niška kamarila će doći u sukob i sa eventualno novim Episkopom...A onda će im usta, definitivno biti zapušena da im ni Patrijarh neće moći pomoći...Pravda je spora, ali dostižna, čak i u Nišu... :D

 

Што си рекао горе, чекају њих парохије у БГ. Тако да нису они нимало забринути. А с поповске стране гледано, најбоље је бити Београђанин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...