Jump to content

Завођење малолетнице, да ли је кажњиво?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Имаш ли ћерку?

 

Чекај, да ли овим питањем желиш да кажеш да је твој став у потпуности ирационалан и формиран само на основу твоје емотивне везаности за своју ћерку? Је ли онда дете и док не заврши факултет (и тачка!)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Без љутње, да сам ја отац тој клинки од 16 година коју би ти "изабрао" у твојим годинама ( а ниси баштолико млад :) ), не би добро прошао...веруј ми.

 

Samo s mamama razgovaram ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај, да ли овим питањем желиш да кажеш да је твој став у потпуности ирационалан и формиран само на основу твоје емотивне везаности за своју ћерку? Је ли онда дете и док не заврши факултет (и тачка!)?

Имаш ли ћерку, философе?

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ограничене? Сад си ме дефинитивно разочарао, Немања. :)

Pa zar nisu? Godine nisu apsolutni kriterijum zrelosti, Ima nezrelih ljudi i u pedesetim. A što se tiče mog poredjenja gore, bilo je više figurativno. Aj donja mi je granica, meni lično  (28) donja granica je 19 godina, to su opet godine kad se upisuje fakultet ili počinje raditi.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Девојчица од 15 или 16 година је у свему најбитнијем најобичније дете

 

Definitivno nije dijete jer Crkva ni vaša a ni naša nikada ne bi vjenčavala djecu! 

 

Po aktualno važećem kanonskom poravu Pravoslavne crkve,m respektivno SPC osobe ženskog pola su sposobne sklopiti valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 15 godina starosti ( ili bolje reći mladosti) ukoliko je bila tačna informacija koju je prezentirao na ovoj temi jedan od učasnika diskusije.

 

Po aktualno važećem kanonskom pravu Katoličke Crkve CIC (Codex Iuris Canonici) osobe ženskom pola su sposobne sklopiti valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 14 godina starosti ( ili bolje reći mladosti). Kanon 1083, paragraf 1.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви ми, по овом и сличним питањима, доносимо личне ставове. Ти ставови су одраз наше личности. Свакако, не треба претендовати на универзланост. Сигурно је да ја свој став креирам под личним набојем због чињенице да сам отац две девојчице и да у школи радим са тим узрастом. Како год, чврсто сматрам да је веза између 26 и 16 нешто што ми је жестоко неприхватљиво. Ја 16-годишњакињу у таквој вези доживљавам ка жртву, без обзира што она "жели" да буде у тој вези. Сатрам да је неко зрео (26) искористио тренутак слабости нечије незрелости и детињастости (16). И све ми је то због тога јако тужно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Godine nisu apsolutni kriterijum zrelosti, Ima nezrelih ljudi i u pedesetim.

Има...али девојчице са 16 година су дефинитивно емоционално, духовно, душевно, логички, образовно, вољно незреле.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш ли ћерку, философе?

 

Имам од ње унучиће. А зашто тебе више занима моја кћер, него да речима објасниш свој немушто изречени став, како не би једино ти био просветљен док сав остали свет чами у мраку незнања?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Definitivnoi nije dijete jer Crkva ni vaša a ni naša nikada ne bi vjenčavala djecu! 

 

Po aktualno važećem kanonskom poravu Pravoslavne crkve,m respektivno SPC osobe ženskog pola su sposobne sklopiti valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 15 godina starosti ( ili bolje reći mladosti) ukoliko je bila tačna informacija koju je prezentirao na ovoj temi jedan od učasnika diskusije.

 

Po aktualno važećem kanonskom pravu Katoličke Crkve CIC osobe ženskom pola su sposobne sklopitiu valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 14 godina starosti ( ili bolje reći mladosti).

Очигледно ниси прочитао део мог коментара у једном од претходних постова.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Definitivnoi nije dijete jer Crkva ni vaša a ni naša nikada ne bi vjenčavala djecu! 

 

Po aktualno važećem kanonskom poravu Pravoslavne crkve,m respektivno SPC osobe ženskog pola su sposobne sklopiti valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 15 godina starosti ( ili bolje reći mladosti) ukoliko je bila tačna informacija koju je prezentirao na ovoj temi jedan od učasnika diskusije.

 

Po aktualno važećem kanonskom pravu Katoličke Crkve CIC osobe ženskom pola su sposobne sklopitiu valjan i važeći kanonski crkveni brak od napunjenih 14 godina starosti ( ili bolje reći mladosti).

 

Тај канон уопште не утиче на мој став - да сматрам да ми је таква веза неприхватљива. Црква дозвољава да се брак склопи између сродника у осмом степену сродства, па ја такву гадост никада не бих подржао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам од ње унучиће. А зашто тебе више занима моја кћер, него да речима објасниш свој немушто изречени став, како не би једино ти био просветљен док сав остали свет чами у мраку незнања?

Објаснио сам...само ако си пажљиво прочитао и разумео написано...веома једноставно сам објаснио да свако са иоле животног искуства и мало здраве памети може то схватити.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај канон уопште не утиче на мој став - да сматрам да ми је таква веза неприхватљива. Црква дозвољава да се брак склопи између сродника у осмом степену сродства, па ја такву гадост никада не бих подржао.

 

Ми смо сада секташи због овог мишљења? Еј, против става цркве! :)

 

Обични људи имају своја мишљења о свему.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...