Jump to content

Владика Јустин наметнуо принудну управу Мати Јелени и жичком сестринству

Оцени ову тему


Препоручена порука

  Rilski šećeru, opusti se bejbe....dvoje su se tako smuvali. Sa mnom je mnogo lakše izaći na pivo, nego na kraj. Kiss, kiss...chao, chao!!!

 

овакав крај поста је био неочекиван :D  

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

овакав крај поста је био неочекиван :D  

 Pričam ceo dan ljudi moji, da ostavimo vladikama vladičansko, dajte da gledamo od čega se živi.

Rilski je oduvek bio moja Rusija južnog toka na forumu!!! A ako će da beži od mene u monaštvo, odmah ga ja preporučujem za novog episkopa Žičkog. SREDJENO!!!!

Idemo veselo veče!!!! axaxaxaxxaxaaaxaxxaaxa

Ipak sam ja samo žena...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Камо среће да је некада неком часопису,запало за новинарско око и ухо,свештеник неки на ивици егзистенције,па онда свештеник који нема седам година плаћено пензионо и социјално,па доживи инфаркт,па онда почну да скупљају да му уплате године стажа да може да се лечи,па онда како ни један свештеник ни а не каже кад дође епархијски разрез,него плати и ћути и сналази се даље како зна и уме...имала бих да пишем данима и данима како се свештенство мучи и како се труде у овим тешким временима,па онда наш брат Никола како живи са женом и децом...што то не објаве?????

И без обзира на ситуацију и да ли је исправно или није,како је уопште дошло до тога да новине знају све ово и да износе ствари из монашке куће?

Ја заиста много волим Жичу и сестринство и уопште женско монаштво,али ово је прешло сваку меру послушања и смирења јер овакве ствари неко износи из манастира или лаици који долазе на Литургију и добро су упућени ово пишу новинарима,па се питам,чита ли ко ону књигу старца Емилијана,тумачења монашких правила или ту литературу полако нагриза патина?? :.mislise.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хаха,јавила се"  мачка" после сто година,профи бот,спамер и слично,плус није женско,плус воли да се набацује,да би задржао пажњу форумаша и тако то... joooj

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvar je prosta, nemojmo manipulisati nego ako nešto postoji dajmo odgovor kakav umemo u najhrišćanskijem smislu, ili zaobiđimo temu i kraj.

 

Dobio si najcrkveniji moguci odgovor - episkop je vlast, monasi slusaju. Kraj price.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baš apsolutnu?

 

Apsolutnu i bespogovnornu. To je jedan od tri zaveta koji monasi daju stupajuci u monastvo.

 

Mi hriscani u svetu smo nesto sasvim drugo od toga, mi jesmo poslusni Crkvi, ali nikom nismo dali nikakav zavet da se odricemo svoje volje. A sto se rasudjivanja tice - monasi poslusaju, pa onda rasudjuju. Takav je njihov red.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobio si najcrkveniji moguci odgovor - episkop je vlast, monasi slusaju. Kraj price.

Ма у питању је тај народ који се окупља и забада нос где им није место,па још ако се деси да нека монахиња и прокоментарише,ето материјала.

Можда су оне заиста у послушању и миру....ја уопште не разумем зашто се лаици мешају у ове ствари?

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хаха,јавила се"  мачка" после сто година,профи бот,спамер и слично,плус није женско,плус воли да се набацује,да би задржао пажњу форумаша и тако то... joooj

 

xaaaaxaxxxaxxaaxax

 

Ja taman doshla da bih se vratila, a tebe te nema...Ili sam posh0!??!...axaxaxaxaxa

:bleh: :cheesy3::pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма у питању је тај народ који се окупља и забада нос где им није место,па још ако се деси да нека монахиња и прокоментарише,ето материјала.

Можда су оне заиста у послушању и миру....ја уопште не разумем зашто се лаици мешају у ове ствари?

Celo vreme covek koji vodi sajt eparhije mi govori da je sve u redu.

Ali, aj dokazi tvrdoglavima.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И то да ли је нешто у реду или није је њихова ствар,искључиво везана за унутарњи живот манастира.Мене би лично било срамота а на неки начин и увредљиво да ми неко забада нос у приватни живот моје породице,поготово ако имамо неко искушење.

Има она прича,чини ми се Светог Григорија Богослова или Ниског,поука о томе,како је ђаво отишао код Епископа и овај га прозрео и отерао,те је он ишао по улицама и викао на сав глас против Епископа.То је чуо неки "хришћанин" који није волео свога Епископа и позове тог човека(ђавола) у кућу да га угости.И док га је угошћавао,ђаво скочи и узме му дете,баци у ватру и побегне.Постави се питање,зашто је Бог допустио да човек тако пострада када је имао само добре намере?

Па ваљда зато што је у кућу госта позвао искључиво да би се наслађивао лошим речима о свом Епископу.

Опростите ако сам погрешила име светитеља,давно сам читала ово,не могу тачно да се сетим који је светитељ био у питању.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и позове тог човека(ђавола) у кућу да га угости.И док га је угошћавао,ђаво скочи и узме му дете,баци у ватру и побегне.

 

je l može pojašnjenje... ko je djavo a ko dete. I gde su te ulice. Laičkom oku lako može izgledati da je vladika simbol djavola, dete predstavlja igumaniju a ko ima dobre namere to je potpuno nejasno...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

je l može pojašnjenje... ko je djavo a ko dete. I gde su te ulice. Laičkom oku lako može izgledati da je vladika simbol djavola, dete predstavlja igumaniju a ko ima dobre namere to je potpuno nejasno...

Ко зна ову причу,зна о чему говорим.

Лаичко око...јел то оно око што,шта год види,кликне лајк?

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...