Jump to content

Редитељ Иван Јовић о филму "Исцељење": Православље је сусрет у којем најслободније дишем

Оцени ову тему


Препоручена порука

Први православни филм на нашим просторима "Исцељење" са темом дубоких питања људске душе, који је добио главну награду на фестивалима у Скопљу, па Шведској, а пажњу привукао у Берлину те имао премијеру у немачком граду Котбус, публика ће у Београду премијерно видети 3. марта у Дому синдиката у 20 ч. Редитељ нам говори о стваралаштву инспирисаном православљем, животу у Цркви, везаности за св. Василија Острошког, као и великом пројекту - документарцу "Завештање" у којем више година интервјуише сведоке страдања људи током Другог светског рата и чијем се завршетку нада крајем ове године.

 

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/5/15/02/27.02.15.ivan_jovicisceljenjezavestanjeza_sajt.mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

250px-%D0%98%D1%81%D1%86%D0%B5%D1%99%D0%

 

Filmska priča prati tihovanje pravoslavnog monaha, u začudnoj atmosferi izolovane isposnice. Njegov mir biva narušen iznenadnom posetom dvoje ljudi. Videvši da je ratna prošlost došla po njega i da on ne može da zaboravi i oprosti bol koji mu je naneta, monah shvata da je između njega i Boga nastala nepremostiva pukotina koju ništa ne može da popuni. Ovo je film o pomirenju i oproštaju, o velikom pitanju koje ostaje nakon svih ratova: kako oprostiti svom neprijatelju? Film je snimljen na nedostupnim, netaknutim lokacijama zapustele istočne Srbije, čija atmosfera naglašava izolovanost života u isposnici i unutrašnju dramu tri lika koji su u toj izolaciji suočeni jedan sa drugim. Otuda unutrašnje zbivanje u filmu postaje zgusnuto, a lepota prirode stoji kao kontrast patnji,  koju nose sva tri lika.


isceljenje_za_cl.jpg

TREJLERI IZ FILMA NA :

https://www.youtube.com/watch?v=0mD6eJ7jm78

https://www.youtube.com/watch?v=4ky3Zi6bVyc
 

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.youtube.com/watch?v=O47yymfRSmk

 

Едит: А таман сам лупао главу који би православни филм гледао :)

Da li si siguran da ovaj link radi ? :.mislise.

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као прво,ово је трећа постављена тема о истом филму, а друга ствар,у уторак је премијерно приказан на фесту, тако да за пиратерију морате причекати...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li si siguran da ovaj link radi ? :.mislise.

 

Кликнеш на линк у опису видеа, кога не смем овде да поставим, и одвешће те право на грешну страницу, на којој је филм.

 

Али та страница тражи регистрацију, тако да не могу да потврдим да ли на њој филм ради или не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини брате нисмо знали.

Хехе,ма шта ми се извињиваш, иначе ,чуо сам да је било пола православног Београда на премијери у дому синдиката...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znam,ceka se da se pogleda,samo se nadam da to ipak nece biti srpski Ostrov,odnosno da scenarista nije prepisivao,ipak je ostrov jedno malo remek delo i mislim da svaka kopija toga je unapred osudjena na propast. Ali videcemo.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као прво,ово је трећа постављена тема о истом филму, а друга ствар,у уторак је премијерно приказан на фесту, тако да за пиратерију морате причекати...

Oprosti brate meni gresnom i neiformisanom [emoji22] [emoji2]

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Почело је приказивање филма на Синемафесту. Ја сам јуче гледао а мислим да има и данас.
Мене није нешто одушевио, очекивао сам другачији филм... Само ћу рећи да филм  траје 90 минута а првих 60мин нико ништа не проговара. :)
Можда неко воли тај стил али ја не... 

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...