Jump to content

50 nijansi bljuvotine

Оцени ову тему


Paradoksologija

Препоручена порука

  • Одговори 119
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

2) da neko negde prosto kaže "Ne, to nije zdrava i dobra veza i ne treba da nam bude uzor"

 

 

Taj neko negde može da bude jedino i samo ta osoba koja dođe u takvu situaciju. Svako mora za sebe da odluči da li želi da ostane u vezi koja nije zdrava i dobra (ako uopšte smatra da nije zdrava i dobra), i da li želi da pokuša nešto tu da promeni ili ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam citala knjigu, nisam gledala film...ali na osnovu prica onih koji jesu, sustina price je muska dominacija. Ne nasilje, ugnjetavanje iliti nesto drugo, vec cista dominacija. Pa ko voli nek izvoli.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kad bi muškarčine ovde bacile bar neki hejt što je kvazi-romantična bljuvotina u kojoj junakinja usklikuje "Oh my!" i priča o svojoj unutrašnjoj boginji!

 

Ali se feminizam tol'ko mrzi da će se braniti i bljutavi chick flick, samo zato što nervira feministkinje!   :D 

 

E а никако да те питам, ти си га гледала? 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kroz čitavu trilogiju on nju prati, kinji, ograničava joj slobodu kretanja, druženja, komunikacije sa drugima, ne da joj da ode, provaljuje u njen stan i pravi joj sačekušu kada pokuša da ga napusti, siluje je... i na kraju završe zajedno, jer je sve to tako... romantično.

Ma jes ona da je tela da ga napusti napustila bi ga,nego mu namerno udarala ceznju,da se raspali ko bik na koridi i da osvesti unutrasnjuu boginju u sebi. :D  0703_read tek nakon svega se osetila potpunom zenom. :smil443643319dc3d:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ћути, и од зла има горе... :0222_shocked:

 

 

Хтео сам да избегнем помињање овог филма.. гледао сам само делове и нисам никако могао целину. Мало је рећи да је мрачан и болестан. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj neko negde može da bude jedino i samo ta osoba koja dođe u takvu situaciju. Svako mora za sebe da odluči da li želi da ostane u vezi koja nije zdrava i dobra (ako uopšte smatra da nije zdrava i dobra), i da li želi da pokuša nešto tu da promeni ili ne.

 

Dokle smemo da idemo u relativizaciji nasilja po modelu "slobodan izbor"?

 

Ne govorim zakonski - tu su stvari relativno jasne (mada Grej tehnički siluje Anastasiju i bije je do modrica bez njenog pristanka na BDSM model seksualnosti) - već po pitanju etičke kritike.

 

Ne smemo reći "Ovo nije zdrav model veze" ako je neko u takvoj vezi ličnim izborom (čak iako su u pitanju izmišljeni likovi)? Nikad? Ako ima fizičkog nasilja? Ako jedna osoba drugoj ne dopušta da se slobodno kreće, prati je, čita joj poruke? Dokle to ide? Ne smemo imati mišljenje o tome šta čini jednu normalnu i zdravu vezu između samosvojnih odraslih ljudi? Zato što negde postoje ljudi koji biraju drugačije modele?

 

Nisam citala knjigu, nisam gledala film...ali na osnovu prica onih koji jesu, sustina price je muska dominacija. Ne nasilje, ugnjetavanje iliti nesto drugo, vec cista dominacija. Pa ko voli nek izvoli.

 

Bez ulaska u semantiku i suptilnu razliku između "dominacije" i "ugnjetavanja", praćenje nečijeg svakog koraka, provaljivanje u njenu kuću, otmica, silovanje, pretnje, ograničavanje slobode pokreta, zabrana komunikacije sa drugim ljudima - i to sve pre no što "veza" zaista počinje - apsolutno nije nešto što volim niti ću da izvolim.

 

Ali nije to samo sloboda izbora. Ovo su moralno, pa u nekim slučajevima i zakonski, problematična ponašanja. 

 

E а никако да те питам, ти си га гледала? 

 

Ne dam im pare. Čitala sam delove knjiga i detaljna prepričavanja i analize.

  • Волим 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ћути, и од зла има горе... :0222_shocked:

 

[

 

Već kritikovala.

 

Msm, više kritički promatrala. Kroz prizmu mizoginije antikosmičkog dualizma  :D

 

Doduše, ne ovde.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код нас хришћана ваљда не би требало да буде табуа, ако неко препознаје мрачну страну човека и бори се са њом онда смо то ми. Бар би требало да је тако. Држи ум свој у аду и не очајавај како каже Силуан. Гледао сам га целог, у биоскопу.

  

Ma da, nisam mislio da nisi trebao da ga pominjes. Nego sam hteo da kazem kako mi je ovaj film jeziv... iz vise razloga. A i ovaj reditelj voli da se igra sa pornicima realno, samo ih napravi jos bolesnije. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код нас хришћана ваљда не би требало да буде табуа, ако неко препознаје мрачну страну човека и бори се са њом онда смо то ми. Бар би требало да је тако. Држи ум свој у аду и не очајавај како каже Силуан. Гледао сам га целог, у биоскопу.

 

Samo moram ovde da primetim da se u Antihristu "hrišćanstvo" ne pojavljuje ni u epizodnoj ulozi.

 

Diskurs pripada antikosmičkim jeresima poput manihejstva. Priroda kao Satanina crkva i ženino telo kao nepatvoreno zlo ni izdaleka nisu hrišćanski koncepti.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne smemo reći "Ovo nije zdrav model veze" ako je neko u takvoj vezi ličnim izborom (čak iako su u pitanju izmišljeni likovi)? Nikad? Ako ima fizičkog nasilja? Ako jedna osoba drugoj ne dopušta da se slobodno kreće, prati je, čita joj poruke? Dokle to ide? Ne smemo imati mišljenje o tome šta čini jednu normalnu i zdravu vezu između samosvojnih odraslih ljudi? Zato što negde postoje ljudi koji biraju drugačije modele?

 

Normalno da smemo, ali ne možemo da očekujemo da će ta kritika biti obavezujuća za nekoga. Opet se sve na kraju svodi na ličnu odluku svakog pojedinca.

 

P.S. Nisam ni ja gledao film niti čitao knjigu, pišem po onome što sam skontao iz komentara o čemu se radi...

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Bez ulaska u semantiku i suptilnu razliku između "dominacije" i "ugnjetavanja", praćenje nečijeg svakog koraka, provaljivanje u njenu kuću, otmica, silovanje, pretnje, ograničavanje slobode pokreta, zabrana komunikacije sa drugim ljudima - i to sve pre no što "veza" zaista počinje - apsolutno nije nešto što volim niti ću da izvolim.

 

Ali nije to samo sloboda izbora. Ovo su moralno, pa u nekim slučajevima i zakonski, problematična ponašanja. 

 

 

Ne dam im pare. Čitala sam delove knjiga i detaljna prepričavanja i analize.

 

Pa uredu je, niko te i ne tera da gledas film ili citas knjigu...( nemas Gospodina Greja  :D

Ali postoji velika razlika u nasilju nad zenama i igrama dominacije...tako da.....u knjizi se ipak radi o dominaciji. Naravno to sa sobom nosi i grubost, ali poenta je na psihickom momentu a ne fizickom. U tome je razlika izmedju Dominacije i Nasilja. Neko to voli, neko ne. Ali ne bih dalje o knjizi/filmu jer nisam procitala, niti gledala film. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него има ли неко да га је погледао? Да ли стварно делује као насиље? 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...