Jump to content

Ulje Kanabisa kao lek?!


Adelaida

Препоручена порука

Мислим да је и кокаин изузетно лековит.

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:) .....pitacemo Kolumbijce sta lisce Koke tacno leci i koje tegobe olaksava...ali nam klima nije pogodna za uzgajanje... :stadaradim:

 

Исто што и ракија код нас. Неко жваће коку, неко пије ферментисану шљиву. Неко опет пуши марихуану. Ствар културе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece dileri ostati bez posla...snizice cene...

 

Дилери су криминалци и раде са још горим криминалцима. То је врло ризично и има смисла само ако си луд (што сви они јесу) и ако можеш да оправдаш ризик абнормално високом ценом. А то можеш баш зато што је роба којом тргујеш забрањена. Онога тренеутка кад та роба постане легална и када јој цену одреди тржиште, дилерима се више неће исплатити да ризикују за тако малу вредност. У САД је у једном историјском тренутку био забрањен алкохол и појавила се изузетно јака и опасна алкохолна мафија. Када је алкохол поново легализован, нико га више није ”диловао”.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба их прекфалификовати у фармацеуте. Пензионо и социјално... 

Само, мало пријатељу, то није фер према твојим колегама, си некад видео да доктор, бејзбол палицом преписује рецепт?

Ублажио сам до бола!

Ни према фармацеутима такође није у реди, си некад видео да фармацеут испрска у бочицу,отров који ствара бржу зависност? То је поготово намењено деци, знаш они брзо остану без пара па онда морају да зараде, диловањем и застрашивањем ученика. Такав је већ у средњој школи потпуно спреман и за крваве мајце.

 

Додуше пошто је твоја идеја да то постану уместо да се склоне са улице.... моралисање или пракса?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ови хоће уље у апотеке. Дилери ће остати без шљаке.

dok stigne u Apoteke, ako stigne, proći će minimalno 10 godina...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:.mislise. Drzava ce da legalizuje Marihuanu da nam ublazi muke...pa ce biti ono..." hej, haj, bas nas briga, vozamo se na taljiga...

taman posla..legalizovaće etarsko ili masno ulje iz konoplje, ukoliko se lekovita aktivnost pokaže i dokaže statistički u više zasebnih blind kliničkih studija. Pa, i morfin se dobija iz opijuma, atropin, hiosciamin i skopolamin iz bunike i beladone, tubokurarin iz kurare-otrova...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Volim_Sina_Bozjeg....

 

Zaista nemam nikakve pretpostavke o Holandiji niti predrasude ili " izmisljotine" kako ti kazes. 

Mogu da ti objasnim, ali ne mogu da razumem umesto tebe. Holandija ima legalizovanu upotrebu Marihuane i ne smatra je zabranjenom opojnom supstancom, a to ne menja ono sto Marihuana jeste. Holandjani mozda mogu da drze pod kontrolom procenat narkomana ( uzivaoca opojnih droga) iz razloga sto im je drustvo uredjenu u smislu u kom je uredjeno, a ti to verujem znas bolje od mene. Medjutim...mi zivimo u Srbiji koja je (ne)uredjena, i ovako je kako je. Teorija i poredjenje sa Holandijom je jedno...a praksa je nesto drugo...."Teoretski jako lepo zvuci, malcice je drugcije u praksi..."

 

Потпуно си у праву што правиш поређење. Холандија је позната по својој толерантној политици дрога. Али многи људи нису свесни да је дрога илегална у Холандији. Прво свако нека се потруди да разуме холандску политику дрога за спречавање проблема са њом па нека овде пише. Све супстанце су забрањене у Холандији. Незаконита је производња, поседовање, продавање, увоз и извоз. Међутим, влада је развила политику дроге која толерише пушење канабиса под строгим условима.

 

Услови су, који?

 

Кафићи могу продавати такозване „меке дроге“ и не више од пет грама канабиса по особи дневно. Кафићи подлежу строгим законима који регулишу количину лаких дрога и услове под којима се продају и користе. Кафићи не смеју промовисати дрогу. Особе млађе од 18 године не могу купити дрогу и није дозвољено да се налазе на тим местима. Итд.

 

У Србији мислим да би сваки други био надуван до мере "Бугари су ушли у Софију"! :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.legalizovaće etarsko ili masno ulje iz konoplje, ukoliko se lekovita aktivnost pokaže i dokaže statistički u više zasebnih blind kliničkih studija. 

U pravu si, legalizovace se u medicinske svrhe, ali na koji nacin ce se spreciti zloupotreba...( ako ce se uopste i sprecavati) Pa i sada kad nije legalizovana ima zasada i plantaza...mogu misliti kad se legalizuje sta ce biti. 

Ono sto zelim da istaknem je moja pretpostavka da ce svi biti naduvani kao zmajevi, i to sve pod izgovorom : pa ne radim nista lose, legalno je, a i zdravo....

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно си у праву што правиш поређење. Холандија је позната по својој толерантној политици дрога. Али многи људи нису свесни да је дрога илегална у Холандији. Прво свако нека се потруди да разуме холандску политику дрога за спречавање проблема са њом па нека овде пише. Све супстанце су забрањене у Холандији. Незаконита је производња, поседовање, продавање, увоз и извоз. Међутим, влада је развила политику дроге која толерише пушење канабиса под строгим условима.

 

Услови су, који?

 

Кафићи могу продавати такозване „меке дроге“ и не више од пет грама канабиса по особи дневно. Кафићи подлежу строгим законима који регулишу количину лаких дрога и услове под којима се продају и користе. Кафићи не смеју промовисати дрогу. Особе млађе од 18 године не могу купити дрогу и није дозвољено да се налазе на тим местима. Итд.

 

У Србији мислим да би сваки други био надуван до мере "Бугари су ушли у Софију"! :)

Мислим да сам и употребио термин дозвољено коришћење марихуане а не легализација. И да јесам користио термин легализација,мислио сам управо о овоме што ти говориш.

 

Ја сам изнео став, да србија има проблем са дилерима а не са уживаоцима марихуане. Овде је реч о томе да ако држава не може да заштити децу нема онда права ништа да забрањује и да препусти то "тржиште" псима.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ја сам изнео став, да србија има проблем са дилерима а не са уживаоцима марихуане. 

To si lepo primetio. Drzava nema problem sa uzivaocima, ali drustvo i porodica ima. I ako se legalizuje, drzava ce resiti problem sa dilerima, ali drustvo i porodica nece sa uzivaocima....

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To si lepo primetio. Drzava nema problem sa uzivaocima, ali drustvo i porodica ima. I ako se legalizuje, drzava ce resiti problem sa dilerima, ali drustvo i porodica nece sa uzivaocima....

Се разумемо да причамо о људима који имају 18 и више година?

 

Дозвољеном употребом, наравно у контролисаним условима, ми 90 процената клиантеле дилерима, стављамо ван дохвата криминала а тих 10 процената деце, штитимо тако што дилер неће ризиоковати и диловати само деци. Ту треба да буду казне драстично велике и нико се неће бунити и ако казне буду у рангу убиства.

Но кажем, то је само ствар мојег размишљања и ништа више од тога. Причао сам већ овде какви су полицијски извештаји у Холандији.

 

А да, да напоменем само и ово, деци наравно нико неће давати хероин, деца почињу са лаким дрогам и ми им на овај начин одузимамо агресивно снадбевање, односно диловање.

 

Дрога је смрт. То чак и моја деца знају са 4 и 3 године.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ovi sa 15 god sto duvaju...? Sta sa njima, posto nece moci da kupe legalno jer su maloletni, a pod pretpostavkom da dileri nece dilovati deci zbog straha od drakonskih kazni...sta... oni ce kao prestati sa konzumiranjem?

( mogu da predju na lepak ili bronzu, to mogu da kupe u svakoj gvozdjari...)

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...