Jump to content

Ulje Kanabisa kao lek?!


Adelaida

Препоручена порука

Pre nekoliko dana sam gledala neki jutarnji program u kome su u jednom delu programa bila tri gosta, od kojih je  jedan urednik dnevnih novina u Srbiji, drugi je doktor i farmaceut, a treca gosca je bila zena, majka devojcice od 4 godine koja ima dijagnozu Karcinoma. Naime, svo troje tvrde da su bolesti poput Multipla skleroze, Karcinoma, reumatoidnog artritisa i sl. izlecive koriscenjem ulja od Kanabisa. 

Isti ljudi su i clanovi organizacije " Lekalizuj" koja se zalaze za legalizaciju Marihuane u Srbiji.

Iznosili su svoja iskustva sa uljem od Kanabisa, i tvrde da im je ulje pomoglo i uveliko olaksalo svakodnevne tegobe uzrokovane bolescu. Ova zena cak daje svojoj cerci ulje svakodnevno i tvrdi da je se Karcinom kod devojcice smanjio i da je odlozena operacija koju su doktori predlagali, pre no sto je pocela da detetu daje ulje Kanabisa.

Zalazu se za legalizaciju iz razloga sto, kako tvrde, do " kvalitetnog" ulja Kanabisa je tesko doci, jer se nabavlja na crnom trzistu, i uzasno je skupo, a zapravo nikad se ne zna sta dobijas. A sa druge strane uzgajanjem i pravljenjem ulja u kucnoj radinosti ne smeju da se bave zbog straha od hapsenja....

Sta vi mislite o ovome....? 

Koliko je zapravo legalizacija Marihuane u Srbiji " korisna" ? 

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1242827-sjajna-vest-legalizacija-marihuane-u-srbiji-moguca-vec-na-prolece

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/498248/Ulje-marihuane-izlecilo-mi-rak-za-cetiri-dana

 

 

 

 

 

Koliko cemo i kako, ako do legalizacije dodje, biti u mogucnosti, kao drustvo i kao pojedinci, biti u mogucnosti da sprecimo da se stvari otrgnu kontroli....? :.mislise.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvari će se otrgnuti kontroli u pozitivnom smislu, ako misliš na preterivanje pogledaj alkohol.... (dakle 0 i 0 nema negativnog poena)

 

Kći od mog kuma je studirala kriminalistiku u holandiji, sada je već u policiji, pitao sam je pre dve godine, eto palo mi  je na pamet, rekoh seko si imala prilike da vidiš zvanične izveštaje policije o stopi kriminala, ili povćanja narkomana ili bilo kakvu negativnu tendenciju, posle legalizovane marihuane.

 

Odgovorila mi je kao da sam je pitao nešto potpuno jednostavno i za nju potpuno nevažno pitanje. Nema negativnih tendencija bilo koje vrste posle legalizacije.

 

Ne koristim marihuanu, nisam pristrasan a njoj naravno da verujem, dete se samo prisetilo ono što je imala prilike da prati zbog svoje profesije.

 

Toliko.... svaka dalja priča je suvišna.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali ovo je Srbija...daleko smo mi od Holandije u svakom smislu, i geografskom i kulturoloskom...A misljenja sam da se nikako ne mozemo porediti. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali ovo je Srbija...daleko smo mi od Holandije u svakom smislu, i geografskom i kulturoloskom...A misljenja sam da se nikako ne mozemo porediti. 

Sad bi mi došao dobro kanabis, jer si upravo spomenula rak ranu svekolike moderne srbije, koju autodestruktivni elementi hrane sa: Ne možemo se mi porediti sa ovim ili sa onim....

 

Šta nam je? Teško nam je da prihvatimo nešto dobro? Od komunizma pa nadalje je tako.......

 

Taj rak samo kanabis može da izleči :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање је зашто је Холандија почела да ускраћује толеранцију на марихуану. Она никада није била легализована у Холандији, већ је прећутно допуштено њено коришћење.

Право питање је да ли је марихуана имала негативни утицај на здравље људи, пошто мислим да су после толико година коришћења у Холандији, могли да дођу до неког закључка.

Што се тиче марихуане у медицинске сврхе, мислим да је очигледна јака кампања у Србији која траје већ неколико месеци. Скоро сваке недеље можемо видети у неким медијима како се прича о томе.

Не знам закон што се тога тиче, али ми се чини да фармацеутска индустрија и још неки истраживачки центри могу да увезу дрогу ради истраживања (што се наравно строго контролише). Зато мислим да не би био проблем да фармацеути производе то уље, које би наравно кориговале ТХЦ (тетра-хидро-канабинол).

Мени се једино не свиђа та кампања која мислим да има другу сврху, а то је легализација марихуане мимо медицинске сврхе. Можда би било финансијски добро за Србију, али колико би било добро за неке негативне ствари не знам, нисам паметан, али се доста може научити из примера Холандије.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 upravo spomenula rak ranu svekolike moderne srbije, koju autodestruktivni elementi hrane sa: Ne možemo se mi porediti sa ovim ili sa onim....

 

 

Ne razumem...a i samo poredjenje je kao Nebo i Zemlja. Isuvise razlicitosti, pocevsi od drzavnog uredjenja pa do ostalog...u tom smislu nema svrhe porediti Srbiju i Holandiju.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се једино не свиђа та кампања која мислим да има другу сврху, а то је легализација марихуане мимо медицинске сврхе. Можда би било финансијски добро за Србију, али колико би било добро за неке негативне ствари не знам, нисам паметан, али се доста може научити из примера Холандије.

 

Kažem ti brate, nisam bio ni ja pametan, pa sam pitao nekog ko zna zvanične izveštaje policije.

 

Vidim da si negde izrazio sumnju i odvojio pitanje koliko je to dobro za zdravlje ljudi. Pa da te uputim u moje pitanje obuhvatio sam to, kad sam je pitao, da li ima porast narkomanije.

 

Dakel pošto nema porast narkomanije, zdravqe ljudi je podjednako ugroženom kao i u vreme ono dok nisu dopustili legalnu upotrebu marihuane. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem...a i samo poredjenje je kao Nebo i Zemlja. Isuvise razlicitosti, pocevsi od drzavnog uredjenja pa do ostalog...u tom smislu nema svrhe porediti Srbiju i Holandiju.

Ajde da pokušamo, da stignemo holandiju a to sigurno nećemo, sa rečenicama da smo nebo i zemlja u odnosu na državno uređenje i zato izbegavamo da primenjujemo ono što je dobro.

 

Neću da prihvatim nešto što je dobro, zato što u potpunosti nisam na nivou holandije? Kažem ja rak rana moderne srbije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Зато мислим да не би био проблем да фармацеути производе то уље, које би наравно кориговале ТХЦ (тетра-хидро-канабинол).

Мени се једино не свиђа та кампања која мислим да има другу сврху, а то је легализација марихуане мимо медицинске сврхе. Можда би било финансијски добро за Србију, али колико би било добро за неке негативне ствари не знам, нисам паметан, али се доста може научити из примера Холандије.

Upravo. To bi po zamisli bio medicinski Kanabis, i prodavao bi se u apotekama, a odredjen broj ljudi bi imao navodnu dozvolu da uzgaja Marihuanu za potrebe farmaceutske industrije. Ali " put do pakla poplocan je dobrim namerama" - Aristotel.

Koliko smo mi dorasli tome...to mi je kao da deci das sibice da se igraju...ni ja ne znam...nisam pametna...zato pitam.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde da pokušamo, da stignemo holandiju a to sigurno nećemo, sa rečenicama da smo nebo i zemlja u odnosu na državno uređenje i zato izbegavamo da primenjujemo ono što je dobro

 

Neću da prihvatim nešto što je dobro, zato što u potpunosti nisam na nivou holandije? Kažem ja rak rana moderne srbije.

 

 

Ma ne radi se o tome, ne razumes ili neces da razumes. Ne sporim lekovitost i dobrobiti ulja Kanabisa primenom u izlecenju ili olaksavanju tegoba u raznim bolestima. O tome postoje brojne studije, i nije mali broj zemalja u kojima se koristi u medicinske svrhe, ali kako spreciti zloupotrebu. 

Da ne bude posle skuplja dara nego mera. 

To sto kazes da nema povecanja stope narkomanije u Holandiji....pa to ti je ono: sto se radilo tajno, sad se radi javno. Kod nas nisam sigurna da ne bi bilo povecanja stope narkomanije...

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sto kazes da nema povecanja stope narkomanije u Holandiji....pa to ti je ono: sto se radilo tajno, sad se radi javno. Kod nas nisam sigurna da ne bi bilo povecanja stope narkomanije...

Nisu bili sigurni ni u Holandiji. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подржаваоци легализације уља од канабиса као лека, уствари хоће да легално уживају у најквалитенијем производу те биљке.

  • Волим 1

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...