Jump to content

Питајте фармацеута (ОБАВЕЗНО ПРОЧИТАТИ УВОДНИ ПОСТ) - Лекови, лековито биље, вакцине и серуми, интеракција лек-лек, храна-лек, дијететски суплементи..


lab_man

Препоручена порука

А шта је с Левопронтом, што се упорног и сувог кашља тиче ?

Za primenu Levopronta prelazi se samo u slučaju da preparati na herbalnoj osnovi ne pomognu i kod stanja kod ozbiljnih oboljenja pluća.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 199
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

da si mi rekla da želiš da iskašljavaš i ja bih ti preporučio bokvicu ili jagorčevinu. suvi kašalj i iskašljavanje zahtevaju različitu terapiju.

Написала сам да ми је у међувремену кренуло искашљавање, па сам зато променила терапију. А суви кашаљ ме је баш дуго мучио. У сваком случају, запамтила сам шта треба да радим у оба случаја, тако да није на одмет. :)

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико дуго ово може да траје? Нисам била код лекара, немам ни времена... Интензивно кашљем и повремено имам болове у плућима.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак сам морала да пређем на антибиотике. Докторка ме је изгрдила што сам уопште ишла на посао. И рекла ми да узимам пилећу супицу. То сад неће моћи. :)

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који  лек (сируп) је боље примењивати за спуштање температуре детету ( дете од 3 и 6 год. :) ) Парацетамол (Фебрицет) или Бруфен?

Код оне баш високе која иде и преко 39, када им кам Парацетамол он спусти, али се температура врло брзо поново врати, чак и пре оних 4 или 6 сати када смеју поново да попију.То је готово постало правило. Када им дам Бруфен температура се не враћа наредних 10, 12 сати.

 

Ствар је у томе што сам о Бруфену читала да га треба избегавати (што нам је и докторица рекла), али без објашњења зашто је то тако.

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moguće su alergije na kofein, čak su i vrlo česte. Što se kozmetičkih preparata tiče, to je individualna stvar koja zavisi od tipa kože, starosti i mnogih faktora sredine, tako da bilo koja generalizacija nije moguća.

 

Pretpostavljam da jesu.  :blush:   ...  a na nju se se nadovezali faktori sredine,kisa,vetar,sneg, suv vazduh ,hormoni ...i starost.  :cmizdrenje: .  

Kozu lica sam tretirala sapunom,tonikom za ciscenje,maskom i kremom. Nakon toga sam nanosila tecni i kameni puder kao i bronzer . Mozda je to hemijska iritacija.   :blush:

Potrebna mi je neka ph neutralna krema . Kafu i dalje pijem ...caj takodje  . Mislila sam da u apoteci prave neke posebne kreme,da ne kazem meleme.   joooj  

Pretpostavljam da treba da prestanem sa konzumiranjem kafe i cajeva. Zapravo...taj caj je domaci caj od koprive koju sam ja brala,a mozda je bila prskana ... joooj ..itd.itd.

Hvala Gorane na razumevanju.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gorane , mozete li  da nam kazete da li kafa  moze da izazove  alergije na kozi  i njeno dodatno isusivanje ?

Koja je prednost eucerin krema i zasto su one skuplje od ostalih ?  Da li biste neke kreme za negu lica posebno izdvojili i zbog cega ?

Unapred hvala na odgovoru.

Извињавам се што се мешам. Кожа ми је преосетљива, свашта сам испробала, и скупо и мање скупо. Пробала сам и Еуцерин, није лоше, али ништа посебно. Имам одлично искуство са La Roche Posay, сјајне су им креме, само се треба распитати тачно коју узети, у зависности од типа коже. А сад сам наручила од козметичарке неку крему, из линије профес.козметике, да испробам. Сасвим је пристојна цена, јер узимам веће паковање, тако ми се исплати. Немам поверења у класичне апотекарске креме. С тим што ја не користим пудере за лице, евентуално некад медицинску тонирану крему. Да стављам пудере, лице би ми било очајно. Natural look.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се што се мешам. Кожа ми је преосетљива, свашта сам испробала, и скупо и мање скупо. Пробала сам и Еуцерин, није лоше, али ништа посебно. Имам одлично искуство са La Roche Posay, сјајне су им креме, само се треба распитати тачно коју узети, у зависности од типа коже. А сад сам наручила од козметичарке неку крему, из линије профес.козметике, да испробам. Сасвим је пристојна цена, јер узимам веће паковање, тако ми се исплати. Немам поверења у класичне апотекарске креме.
 

Nikad cula. 

Probala sam cak i vazelin ....   :))) ... Nije los .  U inostranstvu mogu da se nadju i kupke na bazi vazelina ,ali to je samo za burzuje ...

 ... Eucerin ph 5  je ok... nije nista specijalno ,75 ml kosta 1100 din .

Mogu da preporucim jedino dzonsons ulje za bebe ,ali koliko je ono za lice zakljucite sami...   :D

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Француска козметика, са термалном водом. Све похвале за њих.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који  лек (сируп) је боље примењивати за спуштање температуре детету ( дете од 3 и 6 год. :) ) Парацетамол (Фебрицет) или Бруфен?

Код оне баш високе која иде и преко 39, када им кам Парацетамол он спусти, али се температура врло брзо поново врати, чак и пре оних 4 или 6 сати када смеју поново да попију.То је готово постало правило. Када им дам Бруфен температура се не враћа наредних 10, 12 сати.

 

Ствар је у томе што сам о Бруфену читала да га треба избегавати (што нам је и докторица рекла), али без објашњења зашто је то тако.

Ovako, lekari, ne znam iz kog razloga, a ni njima nije jasno, favorizuju paracetamol, koji je slabiji i toksičniji...Brufen je efikasniji i manje toksičan...Ali, nijedan nije potpuno bezopasan.

  • Волим 1

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико дуго ово може да траје? Нисам била код лекара, немам ни времена... Интензивно кашљем и повремено имам болове у плућима.

moja sestra kašlje već tri nedelje...svo moje znanje i saveti i pregledi najboljih pulmologa i ORL-a joj još uvek nisu pomogli..Posledica gripa koji nije adekvatno i pravovremeno lečen...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак сам морала да пређем на антибиотике. Докторка ме је изгрдила што сам уопште ишла на посао. И рекла ми да узимам пилећу супицу. То сад неће моћи. :)

I topla čorba od povrća ili topli kompot od šljiva i jabuka će ti pomoći... :good2:

  • Волим 1

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е хвала пуно!

 

Иначе, и мени су дали панадол, мада немам температуру. И панклав. Каже докторка да имам баш јаку упалу грла. Поподне и увече сам у стању непрестано да кашљем, али није грип још у питању. Само ми је забранила да радим.

 

Поздрав! :)

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е хвала пуно!

 

Иначе, и мени су дали панадол, мада немам температуру. И панклав. Каже докторка да имам баш јаку упалу грла. Поподне и увече сам у стању непрестано да кашљем, али није грип још у питању. Само ми је забранила да радим.

 

Поздрав! :)

Извињавам се због мешања у тему...

За суви кашаљ, чај од луковине.

  • Волим 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...