Jump to content

Пажња! Секташка литература у православном декору у поштанском сандучету! (ФОТО)

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

И мени је јутрос достављена иста брошура у поштанском сандучету.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Иван ♪♫ Неки "протестатори". Баптисти ваљда. Премда видим на сајту да деле и књиге иза којих стоје Пентакосталци. 

Објашњено је све на почетку теме. А ти сад види бајо мој колко има станова и кућа у Земуну и на НБгд па помножи са 50-ак РСД колико отприлике кошта писмо. Агресивна кампања, нема шта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni nista nije stiglo...    :cmizdrenje: ... 

... Videla sam slicnu razglednicu ,  imala je neke etno motive ...  

P.s. Sta cemo mi da dobijemo za Vaskrs ... Neki pokloncic mozda ...   :) ... Meni je prosle godine neka Monahinja , ne znam kako se zove , poklonila jaje ... Bila sam presrecna . Nije to nista neobicno , ali je lepo ...  :sunce: ... Posle sam ga , razume se ... pojela ... Iako mi je stvarno bilo zao ...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић said:

@Иван ♪♫ Неки "протестатори". Баптисти ваљда. Премда видим на сајту да деле и књиге иза којих стоје Пентакосталци. 

Објашњено је све на почетку теме. А ти сад види бајо мој колко има станова и кућа у Земуну и на НБгд па помножи са 50-ак РСД колико отприлике кошта писмо. Агресивна кампања, нема шта.

Ал на њиховом сајту има Символ вере, и то православни. 

Откуд сад то?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ал на њиховом сајту има Символ вере, и то православни. 

Откуд сад то?

И ти Риле постављаш чудна питања. :)

Јел њихов друг члан лијепо објаснио на једној страници, и чак потковао апостолом Павлом. Свима све сам био....

Значи потез је легитиман. [emoji1]

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Inače, koliko sam ja čitala, Baptisti priznaju Nikejski-carigradski simvol vere, ali imaju i neki svoj. Ino što znsm jeste i da priznaju i poštuju svetitelje, ali ne kao mi.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda ću ponoviti već rečeno, ali moram ovo da kažem. Živela sam 90-ih u Beogradu. Nisam išla da razbijam sastanke sektaša, ali zamalo da postanem jedna od njih. Zato ću reći ovde i neko svoje iskustvo i svoja razmišljanja. U periodu 90-tih nije bilo mnogo knjiga da se čita, a odgovore na pitanja koja su postavljali sektaši ni svi sveštenici nisu baš znali. Da ne govorim o tome da u velikom broju slučajeva po hramovima nije bilo katiheze (valjda je to dobro upotrebljena reč), kao da se mislilo da onaj jaz od, tada već 60 godina ne postoji. Crkva se tada više bavila nacionalnim nego pitanjima vernika. Na kraju, ono što se i danas ponavlja: neki sveštenici svojim postupcima, verovatno nesvesno i iz dobrih namera, podržavaju različite rituale poreklom paganske. A šta pod ovim mislim: opelo na kremaciji, pomen nad grobovima na kojima se jede ili stoji tanjir sa hranom, što odaje potpuno pogrešnu sliku o našoj crkvi. Veliko oslanjanje na srbin=pravoslavac po automatizmu i da nema šta da ga ubeđuje u ispravnost Pravoslavlja, dovelo je do toga da smo mnoge, tada nacionalno neopredeljene izgubili u sektama. Dok smo mi isticali nacionalnu veru, slavu, badnjak, sekte su isticale Hrista i njegovu poruku, ali shvaćene na njihov način-pogrešan svakako. Njihov jednostavan pristup, knjižice pune poruka ohrabrenja biblijskim tekstovima su privlačile i dan danas privlače ljude. Posebno u nevolji, a tada ih je bilo na pretek.

Ovo je neki moj utisak, mišljenje i iskustvo. Ne zamerite, molim vas.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

4,5 brosure su dali mojoj porodici dok nisam bio kuci, kad sam dosao i pogledao   , odmah su brosure odletjele u sporet na lozenje.  tako sam zavrsio pricu sa brosurama Jehovinih svjedoka. hvala ti Boze sto sam odavno upucen vezano za njih, jos od osnovne skole od moje drage uciteljice,pa znam kako postupiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...