Jump to content

Телесно кажњавање као право и дужност родитеља

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Dijasporka рече

Ajoj ala si to predstavila kao da su roditelji koji pljuskaju decu sadisti koji samo cekaju kako ce da povrede dete...moji su nas pljuskali cim krenemo u bezobrazluke, da nas zaustave, a detinjstva se secam kao divnog, preispunjenog ljubavlju, pricom, mazenjem, igrom...i nisam mastala da mi roditelji budu i zeru drugaciji nego sto su bili-dobro, osim mozda u tinejdzerskim danima bunta :ani_biggrin:. Ne secam se osecaja da me roditelji ne vole zbog batina, kao sto mnogi sad pokusavaju da predstave, ne secam se da sam osecala da sam nepravedno kaznjena, ne secam se ikakvog osecaja nelagode iz detinjstva, sve su mi samo lepa i smehom ispunjena secanja...ali dobro, vec sam imala prilike da cujem da je to verovatno samo moj zastitni mehanizam jer je nemoguce da dete koje dobija batine bude srecno...

Upravo to sam i napisala. U to vreme se na fizicko kaznjavanje gledalo kao na pozeljnu vaspitnu meru. Zato se verovatno i ne secas toga kao necega strasnog jer je bilo "normalno" i svi su to radili.

Danas je drugacije i hvala Bogu da je tako jer smo videli i naucili da se dete moze sasvim lepo vaspitati i bez batina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...