Jump to content

Шта ће свештеници и монаси на фејсбуку, друштвеним мрежама...?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Свуда је добро док се разговара о Богу.

 

dok god je dijalog, odlično je

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад год прочитам наслов теме помислим: да скупљју лајкове. ЛОЛ

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tadašnjim grčko-rimskim antičkim "internetom", kurirnim i poštovnim su širene recimo i poslanice, pisma sv. apostola Pavla i uopšte ne sumnjam da bi ih on bez ikakvog ustručavanja i oklijevanja danas slao emailom, twitterom i facebookom isto kao što bi umjesto na tadašnjim forumima objeručke iskoristio te mogućnosti koje mu se prožaju danas i propovijedao pred supermarketima i stadionima, diskutovao s kupcima i navijačima ili polemizovao i apologizovao po današnjim internetovim forumima i facebook grupama. Kako mislite da bi tolike ljude upoznao sa Jevandjeljem? Tim što bi sjedio kod kuće i rekao: "Jevandelje je previše sveta i uzvišena zaležitost da bi se širilo nekakvim poslanicama i pismima ili o njemu govorilo po nekakvim trgovima (forumima) i vašarima". Da je to tako mslio hrišćana ako bi uopšte danas bilo, toliko bi ih bilo da bi svi mogli stati na jedan stadion. Šta će sveštenici danas na FB i socijalnim mrežama - to je isto kao kad bi neko pitao: Šta je trebalo sv. apostolu Pavlu pisat onolike poslanice i šta će ta pisma njegova medju hrišćanskim svetim spisima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...