Jump to content

Raskol u Nasim Crkvama !!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pomaze Bog braco i sestre!!!

 

Kako Vi gledate na novotarije koje se uvode prilikom sluzenja Liturgija u zadnje vreme...Kada kazem zadnje ,mislim na godine unazad,ali sada je to tako ocigledno prihvaceno od strane naseg Vladike pa do naj nizih po cinu...?Zastrasujuca misao prozima svaki kapilar u telu i boli svaki sekund koji se odvija i ide u pravcu u kom nisu isli nasi Sv.preci,Sv.Sava i nas Patrijarh upokojeni Gospodin Pavle.  Sta bi nam oni kazali kada bi videli a vide i to se oseca ,jer ne mogu nas snaci vece nesrece i vece patnje koje nas snalaze,ili mogu,jos vece i grdje a da se mi opet pred Gospodom pitamo cime smo to zlo zasluzili.Slepi smo pored ociju koje nikad bolje ni videle ni jasnije gledale nisu...Zatvaramo oci pred bolom i problemom,kao da se to nas ne tice i kao da to nasa kuca nije.Jeste braco i sestre sve smo to mi .I crkva koja je u nama i mi koji smo u njoj...Sve je to nasa zajednicka bol i nasa zajednicka sreca...Nije sreca samo kada nas Sunce svojim zrakom obasja ,vec je sreca i kada kisa iz svog oblaka svu bujicu na nas izlije...Sve je to radost u srcima nasim,srcima koja su odavno otupela na ovakva blaga,otupela na bol,na radost ,otupela na kaljanje sopstvenog obraza...Ej Srbijo sta si docekala.Da ti kolevku sa sopstvenim celjadetom ljuljaju zli vuci,koji nista drugo nece od tebe no,samo jedno,da te prozderu...Kukala nam majka,neka nam se Gospod smiluje u ime nasih pra otaca Svetaca,onih koji danonocno mole i vape za pokajanjem,koji su Gospodu dodirnuli skute i poljubili mu ruku vecnog spasenja... 

Oprostite braco i sestre ,neka nam Gospod oprosti grehe i smilije se na nas mala bica...

post-9286-0-27714000-1413978321_thumb.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako Vi gledate na novotarije koje se uvode prilikom sluzenja Liturgija u zadnje vreme...

 

Какве новотарије? 

 

ali sada je to tako ocigledno prihvaceno od strane naseg Vladike

 

И којег Владике?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko si ti da osudjujes vladike i da se mesas u ono sto te se ne dotice, gledaj svoj zivot i opusti se nemoj da ti neki "revnitelji" pune glavu glupostima, uzivaj u zivotu i ne glumi nekog pravednika. pozz

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дајте људи како знате да је раскол? како се то види, примети? Хоћу и ја да видим тај раскол. До сад нисам имао прилике...Јел може неко да ме упозна с тим?  molimoli  :hvala:

citat.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomislio sam da je Vasilije opet, al' nije baš njegov stil...  :.mislise.

 

 

 

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...зар има више наших Цркава...ако има, у којој од њих је раскол... :)

 

Можда је наш брат/сестра мислио/ла на неки неспоразум између свештеника... Као у "Поп Ћири и поп Спири" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Etno Serbia,

 

Не знам да ли си мушко или женско, али тебе је неко жестоко наплашио.

 

Црква иде својим путем, они што висе на Њој, касније и отпадну. Има и њих нажалост.

 

Наравно, како су отишли од Цркве али се и даље Њом баве, онда морају да смишљају различите изговоре за своје будалаштине. Тако је данас најлакше некога окарактерисати као екуменисту и новотарца (ово прво они појма немају шта је, а ово друго не постоји- бар у нашој Цркви), и онда триповати како једино Православље зависи од шачице прелешћених људи- типа Артемија и Акакија (и ако марширају одвојено, ударају заједно). Пре неки дан је Жељко постави и тему где артемијевцима не смета чак ни да се удруже са Шиптарима не би ли опљували Дечанце и о. Саву,

 

А ти брате/сестро, спусти мало лопту.

 

Овде има свештеника, теолога... који могу на леп и културан начин да ти покажу да немаш разлога за такав паничан страх. Паметан човек може лако да разлучи истину од лажи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Etno Serbia,

 

Не знам да ли си мушко или женско, али тебе је неко жестоко наплашио.

 

Црква иде својим путем, они што висе на Њој, касније и отпадну. Има и њих нажалост.

 

Наравно, како су отишли од Цркве али се и даље Њом баве, онда морају да смишљају различите изговоре за своје будалаштине. Тако је данас најлакше некога окарактерисати као екуменисту и новотарца (ово прво они појма немају шта је, а ово друго не постоји- бар у нашој Цркви), и онда триповати како једино Православље зависи од шачице прелешћених људи- типа Артемија и Акакија (и ако марширају одвојено, ударају заједно). Пре неки дан је Жељко постави и тему где артемијевцима не смета чак ни да се удруже са Шиптарима не би ли опљували Дечанце и о. Саву,

 

А ти брате/сестро, спусти мало лопту.

 

Овде има свештеника, теолога... који могу на леп и културан начин да ти покажу да немаш разлога за такав паничан страх. Паметан човек може лако да разлучи истину од лажи.

 

Cuj naplasio...mene...nas...Ja ne znam o cemu Vi pricate i da li i kada posecujete Hramove?Da ste od pocetka svoga zivota u njima verovatno bi uocili razliku liturgije pre i liturgije sada,cast pojedinim Manastirima i Crkvama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Страх је потребан.

 

Али страх од Бога.

 

А не страх од људи.

 

Људи су ти који из незнања иду наоколо и застрашују друге људе неким причама.

Православље није религија страха, него вера љубави.

 

Страх од Бога доводи до мудрости. А мудрост и лудост нису исто.

Није св. владика Николај Велимировић кад је чуо и видео да антихришћански Трећи Рајх долази у Србију, дигао панику или побегао у неку пећину, или катакомбу. Него је наставио да обавља своје редовне дужности као владика. Иако су га на крају Немци ухапсили и интернирали у логор Дахау. Иако је тамо у више наврата био на ивици живота и смрти. Тако ни други епископи оног времена нити ико од православних кроза сва времена није паничио, бегао и плашио се.

Ипак мудрост није лудост. И мудрост не зна за панику, страх и бежанију.

Православље је вера љубави а не нека протестантска секта која чека антихриста и чији се чланови боје сопствене сенке.

 

Сила Православља се познаје по томе што будући на ветрометини историјских и цивилизацијских раскршћа опстаје хиљадама година. Али не у страху, него постојано у љубави према Богу и људима.

 

Нарочито је чудно за Србе који су одувек у православљу били стена и пркос свима завојевачима да се кукавички понашају.

Нема страха - Срб је Христов!

 

 

Кад је тако како рекох, а тако је. Онда нема страха ни од каквих реформи, или одступања од вере или некаквих раскола. Црква стоји и постоји упркос свему. И Црква није шака кукуруза да свака кокошка може да је позобље, него је Црква васељенска, од Владивостока до Београда и од Београда преко Лондона до Владивостока.

 

Шта је Србија дочекала?

 

Па Србије није ни било пре 150 година, него су Труци арчили по Београду и на кочеве набијали Србе. А тако 500 година уназад. Није било ни попа ни владике да опоје те мученике. А и оно што је било попова, било је полуписмено или неписмено. А тек како су служили... служили су ко је како знао и умео. Сричући  напамет научене слогове и стихове од којих је 50% било потпуно бесмислено, јер су им тако пренели њихови претходници које исто тако нико није имао да научи. Па опет гле није нестало православље.

Није православље у форми. Форма је само одело за православље. Али човек и без одела је опет човек, ако је човек пре свега. Било је светаца који нису имали ни одело, али су имали светост. А има и много људи обучених, лепо дотераних, са скупим оделима који нису људи, него су звери.

 

Србију су одувек хтели да прождеру, и таман кад су помислили да су је прождрли она васкрсне.

"Верујем у васкрсење..." тако стоји у симболу вере.

Нема пропасти док има вере и наде у васкрсење.

Таман да само један Србин буде правоверан у целом српству, неће српство нити вера пропасти.

 

Дакле чему очај? Чему кукњава?

Будимо Срби, не будимо секта!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cuj naplasio...mene...nas...Ja ne znam o cemu Vi pricate i da li i kada posecujete Hramove?Da ste od pocetka svoga zivota u njima verovatno bi uocili razliku liturgije pre i liturgije sada,cast pojedinim Manastirima i Crkvama...

 

Naj lakse je osuditi i oklevetati a zasto onda cuvenog Crvenog Vladiku Kacavendu nisu rascinili ili pritvorili kada su postojali argumenti i dokazi o tome koliko i sta je zgresio...A koliko ih jos ima koji svojim materijalnim dobrom mogu da nahrane sve gladne i mucene duse...Eeee lepo je Nas Patrijarh Pavle na to dao komentar...Sta bi bilo da su se zavetovali na bogatstvo ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog braco i sestre!!! Kako Vi gledate...

 

Бог ти помогао и добро нам дошао/ла!

Овако...

 

 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da li i kada posecujete Hramove?Da ste od pocetka svoga zivota u njima verovatno bi uocili razliku liturgije pre i liturgije sada,cast pojedinim Manastirima i Crkvama...

 

а да ли примећујемо промену у нама самима, ако посећујемо Храмове? или примећујемо нешто што није на нама да бринемо?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...зар има више наших Цркава...ако има, у којој од њих је раскол... :)

 

Vi se salite ali zaista stvar je mnogo ozbiljnija...Mnogi Svestenici menjaju liturgiju. to se zove Raskol,znate?Nije smesno ,vec zalosno...Procitajte malo o starim kanonima.... Idite ujutru na liturgiju ,pa uocite razliku,sta je promenjeno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...