Jump to content

О ношењу мантије

Оцени ову тему


Препоручена порука

Dali je dozvoljeno svestenicima nositi mantiju do podne a popodne ne,  dali samo za vreme svete liturgije a posle ne????

Шта те је навело да поставиш ово питање?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико дуго идеш у цркву?

 

Радозналост је убила мачку. :)))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dali je dozvoljeno svestenicima nositi mantiju do podne a popodne ne,  dali samo za vreme svete liturgije a posle ne????

Mantija ne daje svešteniku validnost, već to što je rukopoložen od kanonskog episkopa.

Kad sveštenik treba da nosi mantiju, a kada može da je ne neosi , to zavisi od odluke episkopa.

Čuo sam da u Grčkoj je svim sveštenicima naloženo da uvek u javnosti moraju biti u mantiji, u nekim drugim zemljama nema takve odluke :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mantija ne daje svešteniku validnost, već to što je rukopoložen od kanonskog episkopa.

Kad sveštenik treba da nosi mantiju, a kada može da je ne neosi , to zavisi od odluke episkopa.

Čuo sam da u Grčkoj je svim sveštenicima naloženo da uvek u javnosti moraju biti u mantiji, u nekim drugim zemljama nema takve odluke :)

 

Код нас је то од епархије до епархије. У бачкој рецимо свештеник је обавезан носити мантију вазда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...