Jump to content

Годишњица ослобођења Београда, велика војна парада, Путин у Београду


Препоручена порука

varas se brate, obicno svi ti bez kupole su ti m84 

evo dva iz slavonije:

 

7e59P71.png

 

NNDlCBK.png

 

ima jedna fotografija iz posavine, gdje je kupola odletjela u vazduh, vratila se pored tjela tenka ali tako sto se cijev zabola u zemlju, prosto nevjerovatna slika, pokusacu da je pronadjem

 

Vidiš onu kuću na uglu u prvoj slici? E u Vukovaru su naši sa 84 ulazili dupetom u ugao kuće iz kojeg je samo virila prednja strana tenka....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog obaveza Putina Dan oslobođenja Beograda 20. oktobar pomera se na 16. oktobar
 

putin1-300x187.jpg

 

Jubilej se pomera svega za nekoliko dana

 

BEOGRAD, 30. septembar 2014, (Njuz) – Dan oslobođenja Beograda 20. oktobar ove godine biće pomeren na 16. oktobar kako bi se ovaj veliki i značajan datum za srpsku prestonicu poklopio sa posetom ruskog predsednika Vladimira Putina Srbiji, saznaje Njuz.

- Dan kad su ruska i naša vojska oslobodile Beograd od nacista je veoma važan. Pošto predsednik Putin zbog svojih obaveza nije mogao da dođe baš 20. oktobra, mi smo rešili da Dan oslobođenja Beograda 20. oktobar pomerimo na 16. oktobar – kaže izvor Njuza iz Vlade Srbije.

Na pitanje da li će ova odluka naići na negodovanje kod istoričara, naš izvor navodi da za tim neće biti potrebe.

- Da je sovjetsku armiju vodio Putin, Beograd bi sigurno bio oslobođen već 16. oktobra, a možda i koji dan ranije. Uz sve to na ovaj način i premijer Aleksandar Vučić još jednom pokazuje da ispunjava obećanja. Da vas podsetim, premijer je obećao da će Putin doći na proslavu Dana oslobođenja Beograda i evo dolazi – objašnjava naš sagovornik.

On dodaje da je Vlada Srbije spremila i uputstvo za građane o pomeranju 20. na 16. oktobar.

- Kad se završi 15. oktobar, u ponoć je potrebno u kalendaru umesto 16. namestiti 20. oktobar. Kada se završi 20. oktobar, redosled datuma na kalendaru treba ostaviti da idu svojim uobičajenim tokom, a Vlada Srbije će naknadno objaviti kako će biti nadoknađeni datumi 16. 17. 18. i 19. oktobar – navodi naš izvor.

Bane Grković

Read more: http://www.njuz.net/zbog-obaveza-putina-dan-oslobodenja-beograda-20-oktobar-pomera-se-na-16-oktobar/#ixzz3EoN1W87r

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ложански" чита Поуке :)))

 

Сви видови војске у дефилеу пред скупштином

 

У Београду ће се поводом Дана ослобођења главног града одржати велика војна парада на којој ће Војска Србије представити њене тренутне могућности у оквиру све три мисије: очување територијалног интегритета земље, помоћ народу у ванредним ситуацијама и задаци у оквиру мировних операција у свету. Испред свечане бине испред скупштине промаршираће 20 ешалона копнене војске и припадника речне флотиле, док ће ваздухопловни ешалон чинити ловци „миг-29” и „миг-21”, ловци-бомбардери „орао”, школско-борбени авиони Г-4, хеликоптери Ми-8, Ми-17 и „газела”.
 
Од средстава тешке борбене технике наступиће домаћи тенкови М-84, борбена возила пешадије М-80, артиљерија домаће производње од 122 и 152 мм, нови минобацачи од 120 мм, вишецевни бацачи ракета „пламен” и „огањ” од 128 мм и „оркан” од 262 мм. Преставиће се и нови домаћи камиони ФАП 1118. Последњи ешалон копнене војске имаће у свом саставу потпуно нова средства ратне технике и модификације постојеће, као што су модификовани ракетни ПВО системи „куб” и „нева”. Углавном, видећемо оно најбоље што од војне технике сада имамо.
 
Организациони одбор параде почеће с радом у среду 1. октобра и нема се баш много времена за уходавање свих ешалона. Војну параду отвориће припадници војске који ће носити ратне партизанске заставе свих јединица НОБ-а које су ослободиле Београд. Међу њима биће и ратне заставе јединица Црвене армије које су учествовале у биткама за ослобођење Београда. Командант војне параде још није одређен, биће то свакако генерал, али о томе ће одлучити Генералштаб. Могуће је да то буде командант Копнене војске генерал Александар Живковић.
 
Мирослав Лазански, Политика ONLINE
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Parada: 2.600 vojnika, 25 aviona...

 

Milovan Drecun iz Organizacionog odbora za obeležavanje 70 godina od oslobođenja Beograda kaže da je namera da se paradom pošalje antifašistička i poruka mira.

 

15760200695419215ec9828826640642_640x427

 

Ulicama Beograda prodefilovaće 2.600 pripadnika Vojske Srbije, koji će nositi zastave partizanskih jedinica i jedinica Crvene armije, dok će nebom leteti 25 raznih aviona, kao i čuvena ruska akrogrupa "Striži", izjavio je Drecun za RTS.

Prema njegovim rečima u paradi će učestvovati 11 ešalona sa po 180 vojnika, a biće prikazano i 180 različitih borbenih sistema. 

"U obliku poklona imaćemo učešće jedne od najpoznatijih svetskih akrogrupa 'Striži' (iz Rusije), koja će leteti na pet aviona 'mig 29'", rekao je Drecun. 

Organizacioni odbor utvrdio je pre nekoliko dana konačni program proslave obeležavanja 70 godina oslobođenja Beograda, koja će početi u petak 10. oktobra i trajati do ponedeljka 20. oktobra, a centralne manfistacije biće vojna parada i svečana akademija u čast oslobodiocima Beograda. 

U okviru proslave biće svečano otkrivene spomen-ploče narodnim herojima Koči Popoviću i Peku Dapčeviću. 

Gost na paradi biće ruski predsednik Vladimir Putin, koji će se, kao i predsednik Srbije Tomislav Nikolić, obratiti okupljenima. 

Na poziv SUBNOR-a Srbije, gosti Beograda će biti predstavnici boračkih organizacija Ruske Federacije, Velike Britanije, Francuske, Belorusije, Ukrajine, Azerbejdžana, Italije, Bugarske, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Makedonije. 

Tokom desetodnevne proslave održaće se brojne izložbe i događaji koje su pripremili Biblioteka grada Beograda, Muzej PTT, Muzej istorije Jugoslavije, "Beogradska tvrđava", Muzej grada Beograda, Zavod za zaštitu spomenika kulture, "Jugoslovenska kinoteka", Dom omladine Beograda i "Sava" centar.

 

Б92

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro kaze Patrijarh Irinej za paradu u ovoj teskoj ekonomskoj situaciji za Srbiju: :)

 
Imate pravo da paradirate, ali samo o svom trošku i trošku svojih nalogodavaca, ma kako se oni zvali, kako za paradu, tako i za obezbeđenje, no ne o trošku Srbije
patrijarh Irinej

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zar ne bi bilo pošteno da se na proslavu pozovu i predsednici Ukrajine, Belorusije, Kazahstana, Azerbejdžana, Gruzije...?

 

Američki predsednik Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron pozvani su da prisustvuju vojnoj paradi 16. oktobra u Beogradu, izjavio je Bratislav Gašić.

 

Ministar odbrane Bratislav Gašić rekao je, prilikom uručenja donacija porodicama ugroženih pripadnika vojske u poplavama, da su pozvani svi saveznici Vojske Srbije i tadašnje vojske Jugoslavije na proslavu 70. godišnjice oslobođenja Beograda u Drugom svetskom ratu.

"Svi saveznici tadašnje vojske Jugoslavije pozvani su da učestvuju u slavlju", rekao je Gašić novinarima u Generalštabu Vojske Srbije. 

Odgovarajući na novinarska pitanja da li je bilo pritisaka sa zapada da se vojna parada ne održi, Gašić je odgovorio da nije.

 

B92

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Војна парада на којој ће учествовати око 3000 припадника Министарства одбране и Војске Србије биће одржана на платоу код Палате Србије, на Булевару Николе Тесле, где ће уз тенкове, оклопне транспортере, авионе и хеликоптере Војске Србије бити приказан дефиле јединица док ће на Дунаву дефиловати бродови и чамци Речне флотиле.

 

10606597_10152693211443672_2419291119019

 

Учествоваће и позната руска летачка група "Стрижи" док ће 30 падобранаца Војске Србије, у ширем рејону споменика "Вечна ватра" између Булевара Николе Тесле и Дунава извести падобрански десант. На војној паради којa се први пут организује од 1985. биће ангажовано више од 300 различитих покретних средстава наоружања и војне опреме.

 

10387309_10152693169628672_5911312991378

 

ФБ страница МОРС

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Američki predsednik Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron pozvani su da prisustvuju vojnoj paradi 16. oktobra u Beogradu, izjavio je Bratislav Gašić.

 

B92

 

:) Камерон je позван јер има исту струку, исти ниво образовања за парадирање око керамике!

 

PA-16102688.jpg

Дејвид Камерон обилазак керамике у Стоук-он – Трент

http://blogs.spectator.co.uk/coffeehouse/2013/04/the-british-workforce-needs-a-modern-skills-settlement-to-let-it-compete/

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo nam fali S-300 i neka balistička raketa(bez atomske glave zbog sankcija i bombardovanja) pa da bidnemo prava sila :)

Rakiću, kakve su one ogromne bele rakete sa zadnje parade 1985-te ? Čemu služe, da li ih i dalje imamo i koliko ako ih imamo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rakiću, kakve su one ogromne bele rakete sa zadnje parade 1985-te ? Čemu služe, da li ih i dalje imamo i koliko ako ih imamo?

 

Не знам на шта мислиш конкретно, али ако дозволиш да претпоставим, ради се вероватно о самоходном обалском противбродском ракетном систему "Рубеж", односно ракетама СС-2 Термит, класа 15, али је било разних модификација до броја 22, а тицале су се домета ракете. Као што и само име каже, служиле су за противбродску борбу. Поред тога што је ракету користио систем "Рубеж",

117954_56862514_Posada%20Vis.jpg

 

лансирне рампе су уграђиване и на ракетне топовњаче наше РМ, тако да су ракете који си видео, ако уопште мислимо на њих, биле само просто превеземе на камиону, као део ешелона тадашње РМ

SS-N-2.jpg

 

KT-97M-P-15U-Project205U-1981.jpg

 

Немамо ми то више, а и шта ће нам... Оно што је било и што је спасено из `рватске, остало је у Црној Гори, а они су опет након ремонта у нашем ВТИ-ју, продали те системе Египту месчини... Војска РСК је на једној свом ТТ збору тамо 90-их, приказала медијима једну ту ракету, коју су наводно оспособили за гађање земаљских циљева, е да би заплашили `рвате, јер ракета заиста изгледа застрашујуће :)))

 

Romanian_4K51_Rubezh_missile_launch.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, na te rakete sam mislio. Baš moćno izgledaju. Šteta što nemamo tako nešto za kopnenu borbu prilagodjeno. Sigurno je domet velik kao i težina eksploziva koju može da nosi. Ali šta je- tu je.

Hvala na odgovoru.

 

Рaкета је тешка око три тоне, а напуњена је са 500 кила експлозива. Домет је 80 километара

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...