Jump to content

Ваше реакције у различитим животним ситуацијама...


Препоручена порука

Са које си ти планете?

 

Avatar-Neytiri-GIF-images-avatar-2009-fi

ТО је метафорички речено, немојте бити буквалиста.

У страху и трепету, ћутећи и благосиљајући, приклањајући се светом гробу Исусовом, захвалимо Господу за то, што је Он био сам, да ми не бисмо били сами, био остављен, да ми не би били остављени, прошао кроз увреде и ругања, клевету и понижење, страдање и смрт, да би ми у сваком нашем страдању осетили – да нисмо сами, него да је Спаситељ – „ са нама до краја века“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesvesno pocinjem da gledam u stranu dok taj neko prica, uhvati me nervoza i izmislim neki razlog i odem... bas je ruzno od mene ali pokusavam da se kontrolisem jer sigurno i ja smaram ponekad.

Филип, мамин зврк, рођен је 18.04.2013.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТО је метафорички речено, немојте бити буквалиста.

Стварно ти је паметније да ћутиш у друштву... joooj

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно ти је паметније да ћутиш у друштву... joooj

Знаш како Зосима, нисам дошла на форум да бих неког вређала, а ти очигледно волиш да провоцираш. Даље нећу коментарисати.

У страху и трепету, ћутећи и благосиљајући, приклањајући се светом гробу Исусовом, захвалимо Господу за то, што је Он био сам, да ми не бисмо били сами, био остављен, да ми не би били остављени, прошао кроз увреде и ругања, клевету и понижење, страдање и смрт, да би ми у сваком нашем страдању осетили – да нисмо сами, него да је Спаситељ – „ са нама до краја века“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni niko nije dosadan,ja mogu da pričam i za dve osobe ako treba i kad zatreba. joooj Postoji drugi jedan problem,neki ljudi me nerviraju i jedva čekam da zbrišem kući. molimoli Molim se Bogu da me izbavi iz te strašne i nepodnošljive  situacije kad neko počne da ogovara i osudjuje,a na žalost niko ne vidi balvan u svom oku.I tad pomislim,Bože da li ovi ljudi znaju da Te ima negde,onda se osvestim i priznam sebi da ne znaju i da ih ne zanima.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Da bi pomogao drugima moras da razumes njihov bol i tugu,a najbolje ces im pomoci ako si to osetio na svojoj kozi..ako nisi pomocices mu savetom i svojim subjektivnim misljenjem...A sad je do osobe da li ce to prihvatiti ili ne..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

ја немам тај проблем..у мом окружењу немам досадних људи..а и ако их има ја им недам да дођу на ред..јер ЈА стално причам !! :) Тако да сам можда ја њима досадан..ко зна! :)))))))))))))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Meni recimo kažu, da sam teška, kao crna zemlja. :))) Ja lično za sebe, mislim, da sam vrlo jednostavna za rukovanje. Posle shvatih, u pravu su ljudi. Svašta primećujem, svašta vidim, previše sam baljezgala i o čemu mislim, i šta mislim, upinjala ono kao neki idiot, svasta čujem, svakome bi da pomognem, bla, bla, bla...svašta bih ja nešto i rekoh - pametnije je verovatno biti "light" kao majonez. Koga bre to zanima, i šta ti misliš, i šta bi ti, i o čemu misliš i kako misliš. Pa, što kažu, jeste da ne možeš da ispoljiš sebe, ali kako ja spadam u kategoriju ljudi, kojima je važnije da je njima dobro no meni, ja ću na uštrb sebe..manje da mislim i manje da govorim, to jest pričam. Možda onda postanem zanimljivija, a ono "lakša" kao oblak. :)

 

U odnosima  s ljudima...pa nemam pojma, meni su teški ljudi, nazovi samo lažovi, ne znam kako bih Vam drugačije rekla. I oni sebičnjaci. Oni su mi teški eto. Ako to spada u teškoće. Ne mogu s njima, pa to ti je. Njima se sklanjam. Ostali...su ostali. Šta ćeš...kroz ovaj post sam shvatila, da jednostavno ovaj život mi je dat da se naučim, svemu onome čemu nisam želela, htela ili mislila da nikada neću uspeti. Možda i neću, ali svakako boriću se, zato sada bolje razumevam ljude. Svi smo mi manje više teški, i sami sebi a onda i drugima.

 

Naoružaš se strpljenjem i "cepaš".

 

Pa, dokle izdržiš.

 

I sama s sobom i u odnosu s drugima.

 

Valjda neće da popusti izolacija na živcima... :))))

 

:)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Ima takvih ljudi. Kao da nemaju pametnija posla nego da, šta god vi uradite, love svaku vašu grešku, računajući i one najmanje, kakve vi kod drugih ne biste ni primetile. Takvo ponašanje može prilično da nervira; ako možete, potrudite se da ignorišete takve osobe, jer njihovo ponašanje u suštini nema veze s vama.
Napravite lapsus jer vam je u glavi hiljadu stvari koje treba završiti odmah sad, još bolje prekjuče, i oni odmah skaču na vas, praveći od vašeg lapsusa još malo pa krivično delo. Date sve od sebe da nešto veoma zahtevno završite na vreme, najvećim delom i postignete to što ste pokušavale, naravno, ne ispadne savršeno – i oni smesta „grakću“ na vas zbog grešaka, potpuno ignorišući sve ono dobro što jeste uradile. Osećate se kao da su pljunuli na vaš trud. Naravno, nikad im ne padne na pamet da pomognu, glavno im je da zameraju. Nekad njihove zamerke jesu na mestu, nekad prave „od komarca magarca“, ali vam to što zameraju nikad ne saopšte na civilizovan način.
I to je problem. Dobronamerna kritika uvek je dobrodošla. Ljudi smo, grešimo, i dobro je kad nam neko dobronamerno ukaže na greške kako bismo sledećeg puta mogli da uradimo bolje. Svako normalan zahvalan je za dobronamernu kritiku, još i više za sugestiju kako nešto uraditi bolje, a najviše za konkretnu pomoć. Međutim, takve osobe ne daju dobronamerne kritike, niti im je cilj poboljšanje bilo čega; ukoliko poboljšanje i žele, to je negde u zapećku, dok dominira želja da vas unize, da vas navedu da se osećate kao gnjida, kao neko potpuno bezvredan. Ako vam to konstantno rade, nije nemoguće da im poverujete, kao i da se vremenom osećate sve lošije, da vam opadne imunitet, da padnete u depresiju…
Šta učiniti? Setiti se da ponašanje tih osoba nema veze s vama; oni se tako ponašaju zbog sopstvenih problema (i sopstvene besposlenosti – ko bi inače imao vremena da lovi svaku tuđu greščicu i propust umesto da se bavi sopstvenim životom?), i da nisu vas „uzeli na zub“, to bi radili nekom drugom. Vrlo često je reč o osobama koje pokušavaju da se osete bolje time što će uniziti druge; kako to pomogne samo nakratko, i svaki put sve slabije, tako se i njihovi napadi pojačavaju i postaju sve češći. Ukoliko vide da vi na njihove optužbe ne reagujete, ili ako reagujete samo osmehom i uz: „Hvala Vam na sugestiji, uzeću je u obzir i potrudiću se da sledećeg puta bude bolje“, pa se vratite onome što ste prethodno radile, vremenom će odustati.
Njihove primedbe nemojte sasvim otpisati, već informacije upotrebite kako biste „ulovile“ i otklonile greške i propuste, ili kako tih grešaka sledećeg puta ne bi bilo, onoliko koliko je ljudski moguće. „Otpišite“ samo njihovo ponašanje, pošto ono nema nikakve veze ni sa vama ni sa onim što ste učinile ili propustile da učinite.

 

http://www.krstarica.com/zivot/zene/love-vam-svaku-gresku/

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

:.mislise. :.mislise. :.mislise.

 

sponzousa.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ali ja nisam podeljena ličnost...

 

:))

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ova slika mi samo potvrdjuje onu staru

Zena je raj za oci pakao za dusu i cistiliste za dzep! :)

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zena je raj za oci pakao za dusu i cistiliste za dzep! :)

 

nemoj da si na kraj srca....

 

bez obzira na sliku, sta radite u pomenutom slucaju.....? :)))

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...