Jump to content

Владимир Путин

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nije moguce da postoje ovakvi kontrasti izmedju spoljne i unutrasnje politike, tj. o tome lepo i govori onaj dokumentarac koji sam postavio - tamo se upravo opisuje koliko je bas unutrasnja politika tamo veoma losa, tj. kako kazu pojedini sagovornici na filmu - katastrofalna...

 

Па јесте тамо и унутрашња политика ужасна, али је чињеница да су им и унутрашња и спољашња политика у супротности са изворном америчком политичком традицијом мира, слободе и просперитета оличеном у живи и пусти друге да живе. Многи либертаријанци стога стају на страну Путину, иако је корумпирани диктатор, само зато што он боде очи америчким корумпираним диктаторима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim sad mi malo smesno da uvazavas kritiku amerike koja bi urnisala rusiju sa kritikom... ako je amerika katastrofalna za njih je rusija deveti krug pakla...

 

Многи либертаријанци стога стају на страну Путину, иако је корумпирани диктатор, само зато што он боде очи америчким корумпираним диктаторима...

 

Zanimljivo... scratch_head.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvor su ljudi koji sprovode spoljnu i unutrasnju politiku. Jedan koren, jedno drvo, samo su grane razlicite...

 

Pa to ja pokusavam da ti objasnim.... u americi je unutrasnja politika ne sprovodjenje politike.

 

Ne znam kako to ne mozes da razumes. Ti ljudi koji sprovode spoljasnju politiku su ograniceni zakonom i ovlascenjima time sto ljudi tamo imaju ekonomske slobode. Pod slobode znaci da politicar ne moze da ti se mesa u poso.

 

I to jeste izvor zla, kada politicar moze da ti se mesa u poso. \

 

Dobar aspekt amerike o kom ja i auror pricamo je upravo to nemesanje, nemoc drzave da kontrolise sopstvene gradjane i prava и слободе gradjana koje drzava mora da uvazava. Iako ti politicari koji jesu zlo pokusavaju na sve nacine da im ta prava oduzmu, pokusavaju da im oduzmu oruzije, da im ogranice svojisnak prava da ih spijuniraju.

Ne znam kako to nikako ne mozes da skapiras....

 

I nikad nije dobro kada politicari imaju veliku vlast, nit u americi nit u rusiji.... 

 

dakle tu moze da se slozimo da su politicari i vlast izvor tog zla... al onda si na putu da postanes libertarijanac :P 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo... scratch_head.gif

 

Опет безобразлук, вадиш из контекста...не вреди.... 

Многи либертаријанци стога стају на страну Путину, иако је корумпирани диктатор, само зато што он боде очи америчким корумпираним диктаторима...

 

другим речима амерички либертаријанци користе путина да би зезали америчке политичаре како раде исте ствари за које критикују тог истог путина.. то јес да су исти..

 

што ништа не говори о ономе о чему ја и ти причамо... бар покушавамо.... ал иде ка свађи... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo... scratch_head.gif

Јесте, многи амерички либертаријанци имају став према Криму који се може описати са дошла маца на вратанца, и сматрају да без обзира на све, има више смисла Руска интервенција у Украјини, него било која војна интервенција САД почевши од Првог светског рата, па до дана данашњег... јер су САД интервенисале на другом крају света, а Украјина је на граници са Русијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет безобразлук, вадиш из контекста...не вреди.... 

Многи либертаријанци стога стају на страну Путину, иако је корумпирани диктатор, само зато што он боде очи америчким корумпираним диктаторима...

 

другим речима амерички либертаријанци користе путина да би зезали америчке политичаре како раде исте ствари за које критикују тог истог путина.. то јес да су исти..

 

што ништа не говори о ономе о чему ја и ти причамо... бар покушавамо.... ал иде ка свађи... 

 

Pa cekaj, skroz ga ne podnose, a staju mu na stranu samo da bi bili kontra svojima. Jel ti vidis to? Kakva je onda tamo unutrasnja politika, kad oni tako rade? Ti tvrdis da je prakticno idealna, a evo pokazuje se suprotno, a i brat tvrdi suprotno.

 

O tome sam ti pricao kad sam pomenuo izvor za vodu.

 

A sto se Rusa tice - pa bar su oni naucili sta je diktator, ali opet oni u sve vecem broju podrzavaju politiku kao sto je Putinova. To svakako nece da bude ako on samo prica i maze oci drugima, prosto mora da postoji kvalitativna promena na bolje u samom drustvu i ekonomiji, koja privlaci ljude - realni porast plata i penzija, smanjenje inflacije i dugova, itd, itd. Na sve to, o cemu postoje brojne studije, ti recimo svesno zatvaras oci. E za to bi, vidis, moglo da se kaze da nije u redu u jednom ovakvom razgovoru...

 

бар покушавамо.... ал иде ка свађи...

 

Ma jes`, briga me da se svadjam oko toga, odo da odmaram... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa cekaj, skroz ga ne podnose, a staju mu na stranu samo da bi bili kontra svojima. Jel ti vidis to? Kakva je onda tamo unutrasnja politika, kad oni tako rade? Ti tvrdis da je prakticno idealna, a evo pokazuje se suprotno, a i brat tvrdi suprotno.

 

O tome sam ti pricao kad sam pomenuo izvor za vodu.

 

A sto se Rusa tice - pa bar su oni naucili sta je diktator, ali opet oni u sve vecem broju podrzavaju politiku kao sto je Putinova. To svakako nece da bude ako on samo prica i maze oci drugima, prosto mora da postoji kvalitativna promena na bolje u samom drustvu i ekonomiji, koja privlaci ljude - realni porast plata i penzija, smanjenje inflacije i dugova, itd, itd. Na sve to, o cemu postoje brojne studije, ti recimo svesno zatvaras oci. E za to bi, vidis, moglo da se da nije u redu u jednom ovakvom razgovoru...

 

Па не би подносили Путина да је њихов, али овако их баш брига јер са њима нема везе, они само хоће да њихови политичари престану да се чепркају у туђа посла по свету, а такође да престану да тероришу свој сопствени народ код куће. Уосталом они су реални, свесни су да Русија носи наслеђе СССР-а, а да је Путин бивши КГБ-овац, те да је у односу на оно како је било у СССР-у, сада још и добро у Русији. Свесни су да то није више СССР против САД, комунизам против капитализма, свесни су да су сада и њихови политичари социјалисти најгрђе феле.

 

Што се тиче Путина, Путин је као прво одличан демагог и политичар који уме народу да каже оно што жели да чује, а затим и јесте мало побољшао економско стање у односу на Јељцина, али је опет у Русији беда и факат је да је у Русији мафијократија...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa cekaj, skroz ga ne podnose, a staju mu na stranu samo da bi bili kontra svojima. Jel ti vidis to? Kakva je onda tamo unutrasnja politika, kad oni tako rade? Ti tvrdis da je prakticno idealna, a evo pokazuje se suprotno, a i brat tvrdi suprotno.

 

 

Gde sam ja rekao da oni ne podnose nekog? Ja sam ti rekao da se ovde prica o sistemima a ne o ljudima. Nigde nisam rekao da ne podnose putina, vec da je ruski privredni sistem u suprotnosti sa onim sto se oni zalazu mnogo vise od amerike.

 

I kako ja da pricam sa tobom - kada ti vidis nesto sto nigde nisam napisao... 

 

Onda me napadas kako tvrdim da je politika tamo idealna, iako sam ti ponovio da nije idealan vec da je bolja od rusije. Cak sam rekao da ima i idealnijih unutrasnjih politika nego americka.

 

Kao sto rekoh - vidis ono sto hoces da vidis. 

 

A sto se Rusa tice - pa bar su oni naucili sta je diktator, ali opet oni u sve vecem broju podrzavaju politiku kao sto je Putinova. To svakako nece da bude ako on samo prica i maze oci drugima, prosto mora da postoji kvalitativna promena na bolje u samom drustvu i ekonomiji, koja privlaci ljude - realni porast plata i penzija, smanjenje inflacije i dugova, itd, itd. Na sve to, o cemu postoje brojne studije, ti recimo svesno zatvaras oci. E za to bi, vidis, moglo da se kaze da nije u redu u jednom ovakvom razgovoru...

 

 

A gde sam ja rekao da on samo maze oci drugima? Rusija je jako bogata zemlja i on to vrlo dobro kontrolise. U vise navrata sam pisao da je pravi makeijevelista. Ali prosecan rus i prosecan amerikanaca nemaju istte ekonomske sanse. PRosecan amerikanac ima mnogo vece sanse da se obogati nego prosecan rus.

 

i uopste time necu da kazem da su americki politicari nesto zlatno dok su ruski nesto nevaljtano..medjtuim americka ustavna i pravna tradicija je nesto sto njihovi gradjani ne daju.. ne daju njihove slobode, ne daju da im se otima oruzije, ne daju da im se besmisleno povecavaju takse i ti gradjani i ta svest je onosto ogranicava i drzi americke politicare pod kontrolom iznutra.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

medjtuim americka ustavna i pravna tradicija je nesto sto njihovi gradjani ne daju.. ne daju njihove slobode, ne daju da im se otima oruzije, ne daju da im se besmisleno povecavaju takse i ti gradjani i ta svest je onosto ogranicava i drzi americke politicare pod kontrolom iznutra.

 

Управо то, дивно срочена. У САД постоји јака антиестаблишментска струја (која је наравно маргинализована од стране политичког естаблишмента, што је и главни разлог зашто пре појаве интернета либертаријанизам није био толико раширен - меинстрим се правио да не постоје, а сада понекад чак и „најлевичарскије” телевизије повремено позову Рон Пола), у којој су разни људи, па си тако на Рон Половим скуповима могао видети хипике заједно са најтврђим конзервативним протестантима, једноставне фармере заједно са докторима наука итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо то, дивно срочена. У САД постоји јака антиестаблишментска струја (која је наравно маргинализована од стране политичког естаблишмента, што је и главни разлог зашто пре појаве интернета либертаријанизам није био толико раширен - меинстрим се правио да не постоје, а сада понекад чак и „најлевичарскије” телевизије повремено позову Рон Пола), у којој су разни људи, па си тако на Рон Половим скуповима могао видети хипике заједно са најтврђим конзервативним протестантима, једноставне фармере заједно са докторима наука итд.

 

Ovo je americka svest koji volim, kojiu rusima nedostaje...

 
"right to bear arms is last line of diffence against tyrany" 
 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je americka svest koji volim, kojiu rusima nedostaje...

 

"right to bear arms is last line of diffence against tyrany"

Наравно, тако је то код народа са слободарском традицијом. Исто тако ни нпр. Швајцарци не дају да им неко дира у оружје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, тако је то код народа са слободарском традицијом. Исто тако ни нпр. Швајцарци не дају да им неко дира у оружје.

 

   .... иако се углавном слажем с вама око либертаријанских принципа ... не могу а да не прокоментаришем тему "оружје" међу Американцима.

 

Принцип недам оружје јер ми то гарантује побуну је постао тотално архаичан; мамац за необавештене масе.  Американци су постали толико неслободни (надгледани, контролисани, манипулисани) да је апсурдно говорити о оружаној побуни.  Хипер-полицијска држава не би допустила ни П од побуне.    С тим у вези, тај принцип (оружје у руци индивидуе) нема више релацију са принципом побуне на који су рачунали оснивачи Америчких Држава.

  Другим речима:  слободарска традиција може да се окачи мачку о реп.  Народ је у протекле две-три деценије лагано губио слободу на рачун тобожње безбедности.     Неповратан процес,  до следеће револуције која се неће десити у овом веку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Класичан силеџија.

 

 

Lici mi na Radulovica, bivseg ministra, sa onim dirtektorom ,,, 

Samo sto Radulovic nema misice a ovaj ima ...

 

sHa_sarcasticlol  sHa_sarcasticlol

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...