Jump to content

Владимир Путин

Оцени ову тему


Препоручена порука

Значи више ни у филмовима ш класе не користе више тај клише о добром западу и злим русима. Одох ја да спавам. ЛАку ноћ. Вратите ми тастатруру.

 

Nije zapad dobar samo mu je sistem bolji, ljudi zive bolje nego u ruskom sistemu, lakse se obogate, mogu da urade nesto sa svojim zivotom i radom.

 

Za razliku od Rusije... 'de to malo teze ide. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na sta konkretno ciljas? 

 

na ovaj deo: The study reinforces other data showing that the wealthy are doing well compared to many other segments of society.

 

kakve on veze ima sa onim o cemu ja i ti ovde pricamo i sta si mi ti konkretno kritikovao?

 

Прво ниси поставио одакле ти цифра од 130 000 нових милионера јер у ономе што си поставио нигде не пише, него пише нешто друго у вези те цифре. Није проблем у милионерима и колико их има, већ у твојој идеализацији. Па и тамо све диктира мали број богаташа и тамо има корупције, и тамо се непоштено богате. Можеш да се обогатиш у Америци, али да се сви богате поштено је сулудо рећи и да је Америка мерило поштења и богатства.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи више ни у филмовима ш класе не користе више тај клише о добром западу и злим русима. Одох ја да спавам. ЛАку ноћ. Вратите ми тастатруру.

 

 

Причамо о потезима руског султана, нико не прича о Русима као Русима, не знам чему овакве манипулације терминима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ceco, godine 2013 si imala oko 130 000 novih milionra u americi. Ljudi koji su krenuli od nule i zaradili milione, postenim radom, trudom, kvalitetnim prozivodom. To je kapitalizam.

Sprega naftasa i drzave je neporeciva, ali svesti americku ekonomiju i kapalitazam na jedan burazerski deo ekonomije kao sto je poslovanje sa naftom... je jako losa argumentacija protiv kapitalizma. Ako si ciljala da argumentujes protiv istog.

 

U rusiji sa druge strane... oko 130 ljudi drzi oko 30 % bogastva. 

 

Inace, to sto si opisala niko ziv ne zove kapitalizam, ekonomisti to zovu cronyzam ili crony capitalizam ili ti burazerski kapitalizam.

 

nisam imala nameru da kritikujem kapitalizam.  moj komentar je upravo ukazivao na LAŽNI KAPITALIZAM  (stavila sam navode na reč kapitalizam).   naravno da nije sav americki kapitalizam "crony".     Ali upravo senator Mekejn radi za onaj deo sistema koji je "crony".    Pošto je Auror izabrao da nam postuje Mekejnovo proseravanje,  ja sam malo dodala šlag.          

Elem, Putin je neplanirana komplikacija svim cronystima amerike.   Samo jedan mali razlog da navijam za njega.                               

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није му систем бољи. Систем му је експлоататорски на глобалном нивоу. Да би систем на западу био "добар" негде у некој сиромашној земљи неко дете рмбачи за шаку гоо"#!ана. 

То је реалност. 

Остало је наивност и идеализам без основе.

Али некако ми је лепо да има још људи који су тако чисти душом, да не верују у зло. Драго ми је да постојиш. Бог да те чува.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo za Zvonka i ljubitelje jedan dobar dokumentarni film. Koliko da se vidi "stabilnost" o kojoj se ovde prica.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво ниси поставио одакле ти цифра од 130 000 нових милионера јер у ономе што си поставио нигде не пише, него пише нешто друго у вези те цифре. Није проблем у милионерима и колико их има, већ у твојој идеализацији. Па и тамо све диктира мали број богаташа и тамо има корупције, и тамо се непоштено богате. Можеш да се обогатиш у Америци, али да се сви богате поштено је сулудо рећи и да је Америка мерило поштења и богатства.

 

1. Ne ne ditktira mali broj bogatasa jer se broj bogatasa u americi broji u milionima. Dakle broj nije mali. Jedan broj svakako diktira neke poteze. Ali amerika je sto se podele vlasti tice za Rusiju - pojam. 

2. Naravno da ima korupcije ali mogo manje nego u rusiji.

3. Naravno da se neposteno bogate neki, ali nije pravilo ko u Rusiji.

4. Naravno da je Amerika ima svoje probleme ali u odnosu na rusiju gde 130 ljudi drzi ekonomiju.... je pojam blagostanja (ekonomskog) i slobode (ekonomske)

 

Dakle nema nikakve idealizacije vec uporedjujemo 2 sistema koji je bolji...

 

Sistem u kom postoje problemi na odredjenim poljima, na odredjenim poljima ima korupcije, i kronizma (usa) ili rusija gde je 90 % ekonomije takvo.

 

To je pitanje koje treba da postavis sebi u kom sistemu bi ti voleo da zivis....ali kada stavis sve realno na papir... argument do argumenta. 

 

Elem, Putin je neplanirana komplikacija svim cronystima amerike.   Samo jedan mali razlog da navijam za njega.                               

 

Dobro ja sam te pogresno razumeo. Putin je neplanirana komplikacija Cronystima amerike tako sto je vodja ruskih kronista... iskreno...ne razumem da uopste pravis izbor tu. Svaki kronizam je los.... isto ko i mafija.. dal cu vise da volim tijuana cartel ili alcaponea.... meni je sve jedno... banda je banda..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo za Zvonka i ljubitelje jedan dobar dokumentarni film. 

 

 

 

Zanimljivo da nam dajes upravo ljude koje mi "slushamo" piter schiff je tu i ostali libertarijanci sa kojima se mi vise manje slazemo. 

Dobar je ovo dokumentarac. 

 

Odlichan je dokumentarac kako drzava ne treba da se mesa. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A narocito je dobar da se vidi koliko je tamo situacija idealna, savrsena, bla, bla...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Ne ne ditktira mali broj bogatasa jer se broj bogatasa u americi broji u milionima. Dakle broj nije mali.

2. Naravno da ima korupcije ali mogo manje nego u rusiji.

3. Naravno da se neposteno bogate neki, ali nije pravilo ko u Rusiji.

4. Naravno da je Amerika ima svoje probleme ali u odnosu na rusiju gde 130 ljudi drzi ekonomiju.... je pojam blagostanja (ekonomskog) i slobode (ekonomske)

 

Dakle nema nikakve idealizacije vec uporedjujemo 2 sistema koji je bolji...

 

Sistem u kom postoje problemi na odredjenim poljima, na odredjenim poljima ima korupcije, i kronizma (usa) ili rusija gde je 90 % ekonomije takvo.

 

To je pitanje koje treba da postavis sebi u kom sistemu bi ti voleo da zivis....ali kada stavis sve realno na papir... argument do argumenta. 

 

А јеси ли некада живео или посетио те 2 државе?

То што се милионери мере у милионима не значи ништа. Друго они рачунају милионере са некретнинама, а то у Америци имају и људи који су са обичним пословима који нису прави милионери.

Треће, ти знаш о Америци и Русији само по томе што си неку слику створио у глави на основу неких информација које се пласирају.

Нигде није идеално и нико није сјајан. Америка је егал чак и гора у неким стварима од Русије, али добро, они за сада држе медије па ће и слика код људи о њима да буде лепа.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Putin je neplanirana komplikacija svim cronystima amerike. Samo jedan mali razlog da navijam za njega.

 

Sigurna si da nisi samo ideoloski i navijacki pristrasna prema Putinu? Mozda te samo omamio atletskom pojavom? grin.gif

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A narocito je dobar da se vidi koliko je tamo situacija idealna, savrsena, bla, bla...

 

Pa niko ne kaze da je situacija idealna, ne znam odakle ti to. Samo da je svetlosnim godinama bolja od Ruske. 

 

То што се милионери мере у милионима не значи ништа. Друго они рачунају милионере са некретнинама, а то у Америци имају и људи који су са обичним пословима који нису прави милионери.

 

 

Znaci puno. Znaci da mozes da uspes, ako radis. Da ne moras da budes bandit, blizak putinu ili politickim partijama da bi uspeo. Ako to tebi ne znaci nista... meni znaci puno.

A broj milionera govori o tome da nije bogastvo rezervisano samo za bliske politici, vec i za one koji hoce da se obogate radeci. 

 

Треће, ти знаш о Америци и Русији само по томе што си неку слику створио у глави на основу неких информација које се пласирају.

 

 

 

Ja brate pricam o podacima. A to sto je neko koracao ulicama amerike ili rusije mu ne daje nista vise kredibiliteta nego meni da prica o tim sistemima, uredjenjima i ostalo. 

 

Нигде није идеално и нико није сјајан. Америка је егал чак и гора у неким стварима од Русије, али добро, они за сада држе медије па ће и слика код људи о њима да буде лепа.

 

 

Pa izvoli, reci u cemu je to "gora", lepo brate mili, napises.... pa da uporedimo te "gore" i "bolje" stvari i da vidimo na kraju... koji su aspekti sistema tu doprenili i da li ih zelimo u Srbiji. Valjda tome sluzi ova prica ovde... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro ja sam te pogresno razumeo. Putin je neplanirana komplikacija Cronystima amerike tako sto je vodja ruskih kronista... iskreno...ne razumem da uopste pravis izbor tu. Svaki kronizam je los.... isto ko i mafija.. dal cu vise da volim tijuana cartel ili alcaponea.... meni je sve jedno... banda je banda..

 

 

Nisu svi CRONYjevci isti.    Između Putina i   Wash.DC-ja ,  pogodi ko je imperijalista,  ko izmišlja/stvara krize i po belom svetu i kod kuce, ko se igra kapitalizma pa onda izglasa 2x700 milijardi odkupa bankarskog duga u roku od 2-3 sedmice ?   ko pravi dramu oko 1%-tnog povećanja poreza a zna da će na 10-god rok izazvati inflaciju od 20-tak posto (zato što štampa pare kojima pomaže one koje su too big to fail )  ?         pomenih li neustavno prisluškivanje pučanstva?  a angele merkel ?   a ujdurmu zvanu pregovori u Rambujeu ?

 

-----------------------------

reče aforističar A.Baljak:  

  Rusi nas nikad nisu bombardovali.       Kakvi su nam to prijatelji ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Dobro ja sam te pogresno razumeo. Putin je neplanirana komplikacija Cronystima amerike tako sto je vodja ruskih kronista... iskreno...ne razumem da uopste pravis izbor tu. Svaki kronizam je los.... isto ko i mafija.. dal cu vise da volim tijuana cartel ili alcaponea.... meni je sve jedno... banda je banda..

 

 

Nisu svi CRONYjevci isti.    Između Putina i   Wash.DC-ja ,  pogodi ko je imperijalista,  ko izmišlja/stvara krize i po belom svetu i kod kuce, ko se igra kapitalizma pa onda izglasa 2x700 milijardi odkupa bankarskog duga u roku od 2-3 sedmice ?   ko pravi dramu oko 1%-tnog povećanja poreza a zna da će na 10-god rok izazvati inflaciju od 20-tak posto (zato što štampa pare kojima pomaže one koje su too big to fail )  ?         pomenih li neustavno prisluškivanje pučanstva?  a angele merkel ?   a ujdurmu zvanu pregovori u Rambujeu ?

 

-----------------------------

reče aforističar A.Baljak:  

  Rusi nas nikad nisu bombardovali.       Kakvi su nam to prijatelji ?

 

 

Ma ja uopste ne podravam americke politicare vec americki ekonomski sistem i slobode koje uzivaju amerikanci. 

 

Ili su bar uzivali do 2000te. 

 

I neke vrednosti koje su postavili ustavom, ustavno pravnu tvorevinu.

isto tako podrzavam njihovu podelu vlasti, koja je mozda najbolja na svetu. Ne znam puno zemalja gde je ustavni sud udario na predsednike ili visoke clanove vlade, Amerika je jedna od njih.

 

To je to.

 

Dakle pricam o unutrasnjem sistemu, spoljnopoliticke igre su druga prica.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...