Jump to content

Методика разговора са следбеником „Јеховиних сведока“ – Григорије Светлов

Оцени ову тему


Препоручена порука

Данас је много православних хришћана свесно да је потребно да се боре за душе браће и сестара не са Кривичним законом у рукама, већ са Светим Писмом… На хиљаде верујућих људи у нашој земљи, на жалост, не познаје своју веру и зато су потпуно незаштићени пред уличним проповедницима са Библијом у рукама. Деведесетих година десетине хиљада бивших хришћана који су себе сматрали православнима постали су чланови ове религиозне организације. До срца хришћана су коначно почеле да стижу речи Светог Григорија Богослова: „ми не тражимо победу већ да се врате наша браћа, зато што нас раздвојеност са њима боли“. Овај приручник представља резултат дугогодишњег мисионарског искуства које је аутор стекао током година боравка у религиозној организацији „Јеховини сведоци“, као и искуства духовног прогледања и повратка у окриље Православне Цркве које је затим уследило.

 

http://www.svedokverni.org/metodika-razgovora-sa-sledbenikom-jehovinih-svedoka-grigorije-svetlov/

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је много православних хришћана свесно да је потребно да се боре за душе браће и сестара не са Кривичним законом у рукама, већ са Светим Писмом… На хиљаде верујућих људи у нашој земљи, на жалост, не познаје своју веру и зато су потпуно незаштићени пред уличним проповедницима са Библијом у рукама. Деведесетих година десетине хиљада бивших хришћана који су себе сматрали православнима постали су чланови ове религиозне организације. До срца хришћана су коначно почеле да стижу речи Светог Григорија Богослова: „ми не тражимо победу већ да се врате наша браћа, зато што нас раздвојеност са њима боли“. Овај приручник представља резултат дугогодишњег мисионарског искуства које је аутор стекао током година боравка у религиозној организацији „Јеховини сведоци“, као и искуства духовног прогледања и повратка у окриље Православне Цркве које је затим уследило.

 

http://www.svedokverni.org/metodika-razgovora-sa-sledbenikom-jehovinih-svedoka-grigorije-svetlov/

 

Jovan gl.1

"14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca."

1 Tim.

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

 

Dovoljno su samo ova dva stiha da bi pobila njihovu teoriju u vezi Isusove prirode.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dovoljno su samo ova dva stiha da bi pobila njihovu teoriju u vezi Isusove prirode.

 

Да, али у њиховом "преводу" Библије су такве ствари измењене. Тако да неће баш прихватити овај аргумент. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

 

Као што рекох. Погледајте како овај део посланице изгледа и јеховистичкој "Библији":

 

 

I nema sumnje, velika je sveta tajna u odanosti Bogu: ’Pojavio se u telu, bio je proglasen pravednim u duhu,p okazao se anelima, onjemuse propovedalo meu narodima, u svetu su verovali u njega, bio je uznesen na nebo u slavi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, али у њиховом "преводу" Библије су такве ствари измењене. Тако да неће баш прихватити овај аргумент. 

 

Linku: https://www.jw.org/en/publications/bible/nwt/books/john/1/ Jehovini Svjedoci - Novi savremeni prevod Biblije: "14 So the Word became flesh and resided among us" Nzm. samo, otkuda im "temelj" za takvo manipulisanje prevodima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Темељ је њихова обмана. Они су Библију прилагодили својим јересима. Јеховини сведоци су конгломерат псеудохришћанског смећа које се таложило кроз читаву историју Цркве. Нема јереси у историји да се појавила а да је јеховисти нису унели у своје злословље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приметио сам да на вашарима и ма људи који "бесплатно "деле књиге светог писма , могу само да замислим њихов садржај.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 years later...
On 22.4.2021. at 11:36, sanja84 рече

@SerbCro oni  se sami trpaju. Kao i većina pseudohrišćanskih sekti. Vele nismo mi sektaši, mi smo protestanti...:mazenje:Valjda im tako lakše...

To je njihova izmišljotina, veći je problem ipak kaj ih u iste ubrajaju vjernici SPC. Da ne spominjem izjednačavanje kršćanskih protestantskih crkava sa satanističkim sektama, odnosno po vjernicima i službenicima SPC, svi smo sekte. Da li je to pravjedno i pošteno, svatko bude dao odgovor onome gore. Mislim da to nije zvanični stav SPC, ali to tako prolazi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Uh, ''u kućnim lab'', dosta je to površno razmišljanje. Ja sam, kao, evoluirao, pa nisam član ni jedne cirkve, tj, organizirane religije, ali znam tu i tamo otići do cirkve, do karizmata, baptista, katolika..., zaželim se. Osjećam se kao slobodan čovjek. Uglavnom sam jutjub kršćanin. :)

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...