Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Индија и Кина су земље контраста. Са једне стране висока технологија и богатство, а са друге, бројније,  беда. Ово се нарочито односи на Индију. О томе би се заиста могло на три стране писати и било би мало. Кина је друга прича, али такође гро становништва је сиромашан. Индија је нпр. данас водећа земља света када су медицина и информатика у питању, али за то већина њених становника није ни чула. На крају крајева, Русија је у време Хладног рата парирала САД у научним достигнућима, а у много чему и предњачила, али становништво је живело у беди. У Индији природни прираштај огроман, у Кини годинама строго контролисан (једно дете), а у Русији нека проста репродукција.

I ko koristi one silne bolnice i medikamente koje se na gigatone proizvode u Kini i Indiji? Vrapci?

Nemoj mi samo reci da je sve rezervisano za bogate jer je to isuvise neozbiljno cak i za ovakvu temu.

Кажем ти како. Двоје имају нпр. четворо, то четверо са својим партнерима(значи њих осморо) имају по четверо (16), па ових 16 са својим партнерима (32) имају по чеверо (64)...што је више парова и прираст је већи. Види, зашто би се број становника повећавао, ако ми живимо дуже, а имамо мање деце?  

Nije ti kompletna jednacina. Zaboravila si jednu jako bitnu promenljivu. A to je duzina zivota tog prvog para

pa onda ona 4 para pa onda drugih cetiri i tako. Jer ako je recimo prosecni zivotni vek tih ljudi 24 godine kao

sto je bio u srednjem veku necemo moci da prebacimo 200-300 miliona koliko nas je tada bilo makar svaki

par imao po 15 dece. Jer pri tako niskom zivotnom veku. Jer gotovo nikad nece biti vise od dve generacije u jednom zivotnom ciklusu plus 90% od rodjene dece nece doziveti zrelu dob.

Zato ponavljam da se za ovako nagli eksponencijalni porast popualcije potrebno radikalno povecati zivotni

vek ljudi. Odmah i pitam koji je kljucni cinilac za postizane toga? Da nije mozda medicina?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ko koristi one silne bolnice i medikamente koje se na gigatone proizvode u Kini i Indiji? Vrapci?

Nemoj mi samo reci da je sve rezervisano za bogate jer je to isuvise neozbiljno cak i za ovakvu temu.

Urbana sredina: 27%

Ruralna sredina: 73%

мислиш на овог images?q=tbn:ANd9GcTrL1cZeIUwsiwtz3ENoswQJ99UrCGNPSiLBNKpk4cv_sUj3OVw

или можда на ове images?q=tbn:ANd9GcRHfGSLfuC_PJPl-WbyCOBZGyI0ZS3IG2-g31Vfdr0_M2fYInsm

Nije ti kompletna jednacina. Zaboravila si jednu jako bitnu promenljivu. A to je duzina zivota tog prvog para

pa onda ona 4 para pa onda drugih cetiri i tako. Jer ako je recimo prosecni zivotni vek tih ljudi 24 godine kao

sto je bio u srednjem veku necemo moci da prebacimo 200-300 miliona koliko nas je tada bilo makar svaki

par imao po 15 dece. Jer pri tako niskom zivotnom veku. Jer gotovo nikad nece biti vise od dve generacije u jednom zivotnom ciklusu plus 90% od rodjene dece nece doziveti zrelu dob.

Zato ponavljam da se za ovako nagli eksponencijalni porast popualcije potrebno radikalno povecati zivotni

vek ljudi. Odmah i pitam koji je kljucni cinilac za postizane toga? Da nije mozda medicina?

Кад је то просечан животни век био 24 године? Погледај ово

Poražavajuća je činjenica da su Srbi najstarija nacija u Evropi - ne istorijski, već po godinama. Prosečna starost stanovnika Srbije je 41 godina dok u zemljama Centralne i Istočne Evrope statistika pokazuje da je starostna struktura mnogo mlađa. Prosečno su u Evropi najmlađi stanovnici Albanije, gde je prosečna starost 25,8 godina, slede, sa 33,2 godine stanovnici Makedonije, u Bugarskoj je prosečna starost 38 godina a u Zapadnoj Evropi ide od 31,8 godina u Irskoj do 40 godina u Švedskoj, Holandiji, Grčkoj, Belgiji Danskoj, Austriji Finskoj, Nemačkoj i Italiji. Mladu populaciju, sa prosečnom starošću ispod 30 godina imaju Turkmenistan, Tadžikistan, Uzbekistan, Turska, Azerbejdžan i Jermenija. Kanada sa prosečnom starošći d 36,4 godine i Sjedinjene Američke Države sa 35,8 godina imaju nivo prosečne starosti stanovništva niži od većine zemalja Evrope.Ako se ovakvim tempom nastavi s obnavljanjem stanovništva u Srbiji će, prema srednjoj varijanti projekcije Republičkog zavoda za statistiku, 2015. godine živeti 7.258.264 stanovnika, dakle, za 76.671 manje nego u 2009. godini.

По томе што ти говориш, нас би требало бити највише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ti postavim konkretno pitanje "Ko koristi te silne bolnice i opste usluge medicine u Kini i Indiji?" a ti

mi kacis slike nekih seljana iz Indije.

Pre 1000 prosecan zivotni vek je bio 24 godine. Uzeo sma samo kao primer da pokazem da velike stopa

radjanja nista ne znaci i ne doprinosi brojnosti ako je prosecan zivotni vek jako kratak.

Zasto bi nas trebalo da bude najvise po mojo racunici? Obrazlozi.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ti postavim konkretno pitanje "Ko koristi te silne bolnice i opste usluge medicine u Kini i Indiji?" a ti

mi kacis slike nekih seljana iz Indije.

Ти "сељани" су највећи део становништва у Индији. Такође, међу њима је највећи наталитет, а најмање користе благодати савремене медицине и те "силне" болнице. Шта ли је мајка Тереза радила тамо, питам се, кад је све тако како кажеш?

Pre 1000 prosecan zivotni vek je bio 24 godine. Uzeo sma samo kao primer da pokazem da velike stopa

radjanja nista ne znaci i ne doprinosi brojnosti ako je prosecan zivotni vek jako kratak.

Нисам баш сигурна у тај податак.

Zasto bi nas trebalo da bude najvise po mojo racunici? Obrazlozi.

Због тога што смо просечно најстарији народ. То може да значи да имамо највише дуговечних људи, али и то да немамо задовољавајући природни прираштај. Суштина је ипак, по мом скромном мишљењу, у природном прираштају. Може живорни век да буде 30 година, али ако за тих 30 парови буду имали по осморо или десетеро деце, људи ће бити све више. Ипак, повећава се број становника у Азији иако је ту животни век најкраћи, а сиромаштво највеће. У нпр, Канади људи дуговечни, стандард одличан, а наталите мали па никако да коначно населе ту Канаду већ и даље увозе становништво.

Праштај, стварно ми је задовољство разговарати с тобом, али мислим да смо отишли далеко од теме. Можда да се пребаци ово на неку другу па да наставимо?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Jos uvek nisam dobio odgovor na postavljenp pitnaje.

- To ne menja cinjenicu da je to najpreciznijei podatak sa kojim trenutno raspolazem iz tog perioda.

- NECE! Zato sto ako je prosecni zivotni vek 30 godina a bracni par ima 10 dece jedno ili maks dvoje

  od te dece ce doziveti 50u. Treba da se poklopi visok prirodni prirastaj sa dugackim zivotnim vekom

  da bi imali ovja ekspeonencijalni rast koji sada imamo. I to uopste nema nikakve veze sto je visok

  prirodni prirastja neujednacen na planeti.  Do pojave moderne medicine niko ni od Indusa ni od Kineza

  nije imao ovakav da kaem score. Zasto??? Zato te uporno pitam ko koristi te silne produkte moderne

  medicine?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како објашњаваш ова предвиђана статистичара

Indija će do 2050. godine biti najmnogoljudnija zemlja na svijetu i imaće 1,592 milijarde stanovnika.

Prema procjenama Fonda za stanovništvo UN, u Indiji će 2050. godine živjeti 200 miliona stanovnika više nego u Kini, koja je sada najmnogoljudnija zemlja na svijetu.

Od 2007. do 2050. godine broj stanovnika u Indiji biće povećan za 457 miliona.

Nakon Indije, najveće povećanje broja stanovnika očekuje se u Pakistanu za 140,1 milion, zatim u Kongu za 116,1 milion, Turskoj za 101,2 miliona, SAD za 91,1 milion, Avganistanu za 65 miliona, Brazilu za 61,8 miliona, a u Kini za 60,9 miliona stanovnika.

U Rusiji će broj stanovnika do 2050. godine biti smanjen za 30 miliona, Japanu za 16 miliona, a u Njemačkoj za 3,9 miliona stanovnika.

Добио си одговор. Највећи број становника Индије је крајње сиромашан. За њих је мајка Тереза оснивала пољске болнице у које су буквално многи доношени на самрти. Које силне болнице? То што је Индија данас цењена у свету медицине не мери се бројем болница већ медицинским достигнућима и обученошћу лекара.

У горњем цитату САД сам болдовала јер њихов прираштај није меродаван обзиром да увозе становништво и то добрим делом из ових осталих побројаних земаља.

Ово је такође занимљиво

http://www.akademediasrbija.com/index.php?option=com_content&view=article&id=581:evropljani-uskoro-nestaju-&catid=38:cat-komentari-vesti&Itemid=54

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde onda ovako da formulisem pitanje.

Kako to da su tek Indusi tek sada u zadnjih 40-50 godina dostilgi ovaj nivou populacije kada su

se razmnozavali ovim tempom vekovima u nazad a tek sad dostilgi 1 milijardu?

Ako ne utice medicina nego samo stopa razmnozavanja kako to da su tek sada dogurali do 1 milijarde

i to za nekoliko deceniaj a hiljadamamo godina u nazad corak?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde onda ovako da formulisem pitanje.

Kako to da su tek Indusi tek sada u zadnjih 40-50 godina dostilgi ovaj nivou populacije kada su

se razmnozavali ovim tempom vekovima u nazad a tek sad dostilgi 1 milijardu?

Ako ne utice medicina nego samo stopa razmnozavanja kako to da su tek sada dogurali do 1 milijarde

i to za nekoliko deceniaj a hiljadamamo godina u nazad corak?!

Ради се о геометријској прогресији. Када је реч о Индији, први пут ће пописом бити обухваћени сви становници, а Индија је одлучила да се одвојено, касније ове године, проведе кастински попис.

Не негирам да људи данас дуже живе због, између осталог, медицинских достигнућа, али то није пресудно за пораст броја становника.

NJU DELHI - Broj stanovnika Indije, prema poslednjem popisu, dostigao je 1,21 milijardu, što je za 181 milion više u odnosu na popis 2001. godine.
Ево шта геометријаска прогресија уради за само десет година, а када је стопа наталитета изнад просте репродукције. Суштина је да стопа наталитета не сме пасти испод стопе морталитета јер, када се то деси, долази до пада броја становника. То се дешава по развијеним земљама тј. људи дуже живе, али их је све мање.

Ово је такође занимљиво за прочитати.

http://www.standard.rs/vesti/41-svet/5296-indijski-rat-za-smanjenje-populacije-saekajte-sa-raanjem-i-uzmite-pare-od-vlade-.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Одржана седница православне комисије за биоетику  ...

                                                                                              .... Богу фала...

Од 23. до 26. маја 2011. године, на грчком острву Крит, одржана је међународна комисија за биоетику коју сачињавају представници свих помесних православних аутокефалних цркава. Њоме је председавао Пергамски митрополит Јован Зизјулас, а за секретара ове комисије изабран је архимандрит Макарије из Васељенске патријаршије. Циљ ове комисије, коју је предложио васељенски патријарх Вартоломеј, јесте формулисање заједничког православног става по питању биоетике. Комисија је донела одлуку да на сваком наредном састанку разматра по један конкретан биоетички проблем.

Будући да је наталитет животно важна тема у савременом свету и да изазива велике биоетичке дилеме у пастирском раду цркве, комисија је решила да управо то и буде тема следећег заседања комисије.

Извор: Радио-телевизија Беседа

http://radiosvetigora.wordpress.com/2011/05/30/одржана-седница-православне-комисиј/

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

чиме се неки играју. 

да, неки од вас који пишу против вештачке оплодње.

играте се срцима људи, а ту Господ посебно обраћа пажњу.

зар мислите да Господ не би ускратио даха том животићу, него је човек постао владар над Даваоцем Живота и Духа Светог који дише где хоће па спаја по сопственом нахођењу јаје и спермића?

стварно сте уображени и да помишљате да напишете слово против.

и гледам пуна уста усвајања ...

што нисте дали сопствени пример па да ЗАРАДИТЕ право да напишете нешто по том питању? ни не знате какав држава има однос према деци која су ''на располагању'' и према родитељима који траже да усвоје, приде који су услови ... данас човек мора да оде и да усвоји црнца у африци да би имао избор ...

подвижници ... товарите некоме такав крст а сами нисте способни да понесете крст својих усана.

неки пут је стварно гадно за прочитати неки коментар ...

како се бре не плашите Бога, кад вас није срамота?

јел треба неко да дође овде и да напише пола стране, срце да вам отвори и туга у каменовима да крене да испада по словима да се мало постидите и покријете ушима, да вам исприча дугогодишњу тугу очекивања, љуљања празног кревеца, маштања, спонтаних абортуса, сузама натопљених јастука, константног бола у грудима, живота у болу погледати на свако мало дете са завишћу и самопрекором што нема радости да се радује због другог?

окривљавања оног са којим је изабрао живот да подели, за кога би иначе живот дао у трену, за узајамну муку која не пролази и само се дечјим осмехом лечи?

за проведене ноћи клечања пред иконом у бесаницама и сузама руку високо уздигнутих у ридању, са само једном речју у срцу - дете?

јел имате представу како изгледа да дочекате Божић годинама за редом са пуном кућом деце а ви једини без њих и сваке године вас питају људи ''а кад ћете ви'' не знајући за вашу муку, нехотице вас убијајући самим подсећањем и питањем?

што сте тврда срца тако, зар не размислите шта ће бити од ваших слова кад неко такав прочита и ко је сву своју наду положио у Бога да им подари детенце? мала ли је жртва то поднети, а камоли живети тако?

шта је бре са вама, зар сте толико тупи? 

што нисте барем икону извукли да поклоните и поделите милостињу бола, крста неизмерног?

и имате сутра ујутру смелост да заборавите шта сте писали и пуним устима се назвати хришћанима.

Неизмерно ХВАЛА на овом тексту. Свака ти част, сестрице.

Тако говори хришћенска душа, остало су безосећајна надмудривања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одг: Vjestacka oplodnja,blagosloveno ili ne???

« Одговор #510 послато: данас у 19:51:06 »

Цитат  Измени

чиме се неки играју. 

да, неки од вас који пишу против вештачке оплодње.

играте се срцима људи, а ту Господ посебно обраћа пажњу.

зар мислите да Господ не би ускратио даха том животићу, него је човек постао владар над Даваоцем Живота и Духа Светог који дише где хоће па спаја по сопственом нахођењу јаје и спермића?

стварно сте уображени и да помишљате да напишете слово против.

и гледам пуна уста усвајања ...

што нисте дали сопствени пример па да ЗАРАДИТЕ право да напишете нешто по том питању? ни не знате какав држава има однос према деци која су ''на располагању'' и према родитељима који траже да усвоје, приде који су услови ... данас човек мора да оде и да усвоји црнца у африци да би имао избор ...

подвижници ... товарите некоме такав крст а сами нисте способни да понесете крст својих усана.

неки пут је стварно гадно за прочитати неки коментар ...

како се бре не плашите Бога, кад вас није срамота?

јел треба неко да дође овде и да напише пола стране, срце да вам отвори и туга у каменовима да крене да испада по словима да се мало постидите и покријете ушима, да вам исприча дугогодишњу тугу очекивања, љуљања празног кревеца, маштања, спонтаних абортуса, сузама натопљених јастука, константног бола у грудима, живота у болу погледати на свако мало дете са завишћу и самопрекором што нема радости да се радује због другог?

окривљавања оног са којим је изабрао живот да подели, за кога би иначе живот дао у трену, за узајамну муку која не пролази и само се дечјим осмехом лечи?

за проведене ноћи клечања пред иконом у бесаницама и сузама руку високо уздигнутих у ридању, са само једном речју у срцу - дете?

јел имате представу како изгледа да дочекате Божић годинама за редом са пуном кућом деце а ви једини без њих и сваке године вас питају људи ''а кад ћете ви'' не знајући за вашу муку, нехотице вас убијајући самим подсећањем и питањем?

што сте тврда срца тако, зар не размислите шта ће бити од ваших слова кад неко такав прочита и ко је сву своју наду положио у Бога да им подари детенце? мала ли је жртва то поднети, а камоли живети тако?

шта је бре са вама, зар сте толико тупи? 

што нисте барем икону извукли да поклоните и поделите милостињу бола, крста неизмерног?

и имате сутра ујутру смелост да заборавите шта сте писали и пуним устима се назвати хришћанима.

facenew22222222

Неизмерно ХВАЛА на овом тексту. Свака ти част, сестрице.

Тако говори хришћенска душа, остало су безосећајна надмудривања.

.please.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одг: Vjestacka oplodnja,blagosloveno ili ne???

« Одговор #510 послато: данас у 19:51:06 »

Цитат  Измени

чиме се неки играју.   

да, неки од вас који пишу против вештачке оплодње.

играте се срцима људи, а ту Господ посебно обраћа пажњу.

зар мислите да Господ не би ускратио даха том животићу, него је човек постао владар над Даваоцем Живота и Духа Светог који дише где хоће па спаја по сопственом нахођењу јаје и спермића?

стварно сте уображени и да помишљате да напишете слово против.

и гледам пуна уста усвајања ...

што нисте дали сопствени пример па да ЗАРАДИТЕ право да напишете нешто по том питању? ни не знате какав држава има однос према деци која су ''на располагању'' и према родитељима који траже да усвоје, приде који су услови ... данас човек мора да оде и да усвоји црнца у африци да би имао избор ...

подвижници ... товарите некоме такав крст а сами нисте способни да понесете крст својих усана.

неки пут је стварно гадно за прочитати неки коментар ...

како се бре не плашите Бога, кад вас није срамота?

јел треба неко да дође овде и да напише пола стране, срце да вам отвори и туга у каменовима да крене да испада по словима да се мало постидите и покријете ушима, да вам исприча дугогодишњу тугу очекивања, љуљања празног кревеца, маштања, спонтаних абортуса, сузама натопљених јастука, константног бола у грудима, живота у болу погледати на свако мало дете са завишћу и самопрекором што нема радости да се радује због другог?

окривљавања оног са којим је изабрао живот да подели, за кога би иначе живот дао у трену, за узајамну муку која не пролази и само се дечјим осмехом лечи?

за проведене ноћи клечања пред иконом у бесаницама и сузама руку високо уздигнутих у ридању, са само једном речју у срцу - дете?

јел имате представу како изгледа да дочекате Божић годинама за редом са пуном кућом деце а ви једини без њих и сваке године вас питају људи ''а кад ћете ви'' не знајући за вашу муку, нехотице вас убијајући самим подсећањем и питањем?

што сте тврда срца тако, зар не размислите шта ће бити од ваших слова кад неко такав прочита и ко је сву своју наду положио у Бога да им подари детенце? мала ли је жртва то поднети, а камоли живети тако?

шта је бре са вама, зар сте толико тупи?   

што нисте барем икону извукли да поклоните и поделите милостињу бола, крста неизмерног?

и имате сутра ујутру смелост да заборавите шта сте писали и пуним устима се назвати хришћанима.

facenew22222222

Неизмерно ХВАЛА на овом тексту. Свака ти част, сестрице.

Тако говори хришћенска душа, остало су безосећајна надмудривања.

.please.

Tvrde šije i još tvrđih ušiju. Na jedno rođeno ide ko zna koliko abortiranih. Igranje sa životom. Ali, ne vredi, očigledno, to pisati više jer ne želite da čujete.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...