Jump to content

Текстови форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

РАКИЋУ, У ЋОШАК!

Разумем! `ел морам да на зрневљу ку`руза клечим? :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разумем! `ел морам да на зрневљу ку`руза клечим? :)))

МОРАШ, ПРУЖИ РУКЕ ДА ТЕ ШИБНЕМ ПРУТИЋЕМ? ДЕ ТИ ЈЕ АТЛАС?! ГДЈЕ СУ ТИ ОТАЦ И МАЈКА? ЖЕЛИМ РАЗГОВОР СА ЊИМА, СТРАШНО!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово почиње да има један сасвим други призвук...  :)))

Не знам зашто, ал` грешне мисли свакојаке ми се мотају по глави :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово почиње да има један сасвим други призвук...  :)))

:0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  10  ОЧЕНАШ ДА ПРОЧИТАШ!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :0222_shocked:  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.  10  ОЧЕНАШ ДА ПРОЧИТАШ!!

Њему боље 10 Мендељејев да си дала :)

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њему боље 10 Мендељејев да си дала :)

Ал није фора,,, Сузе ми иду на очи... Па ви нисте нормални!  :bleh:  :D  Just_Cuz_19  :fmqmtx:  0509_music `начи вриштим од смеха! Улепшали сте ми дан!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У селу ми је много лепше. Баба и деда ме не терају да се купам, па тако да по некад и цео распуст прође, а да успем да се не окупам. Када дође мама по мене, полуди и почне да виче на бабу и деду што ме нису окупали, а они њој кажу да и њима ништа не фали што се купају на Богојављање и на св Илију, па неће ни мени за тих месец, два.

 

hahahhaha

 

 

Како сам провео летњи распуст

 

Дошао је и крај школске године. Све је процветало, људи су насмејани, неки се припремају за одмор, а ја сам такве батине добио од оца, да још увек не могу да седим, а уво ће ми осећам зујати све до септембра. То што ми пише у књижици довољан, изгледа да мом оцу није било довољно. Мама каже да нема везе што сам довољан, важно је да сам жив и здрав, а и оцене нису важне. Како каже, шта је вредело комшија Зорану што је докторирао, пошто сада ради у пекари, а ни обичан хлеб не зна да направи. То у те докторске школе не уче.

После пар дана ферије, моји ме послали опет у село. Питао сам их када ћемо на море, а тата је одговорио: ићи ћемо када будеш одличан. Значи никада, мислим се ја. Море нисам никада видео уживо, сем на разгледници коју нам пошаље тетка из Немачке када оде на море. Искрено, ни не привлачи ме да одем, јер сам чуо да тамо људи иду да се купају. Ја не волим да се купам, морам једино недељом када ме мајка вија по дворишту варијачом за џем, тако да и боље што не идемо на то море. У селу ми је много лепше. Баба и деда ме не терају да се купам, па тако да по некад и цео распуст прође, а да успем да се не окупам. Када дође мама по мене, полуди и почне да виче на бабу и деду што ме нису окупали, а они њој кажу да и њима ништа не фали што се купају на Богојављање и на св Илију, па неће ни мени за тих месец, два.

У селу имам доста другара. Ове године смо правили кућицу на дрвету, одакле смо развијали стратегије за нападе на Јовин кокошињац и бака Стојанкин шпајз са слатким. То је све трајало, док се глупи другар Љуба није зацопао у ону Весну. Оставио је наш штаб на милост и немилост непријатељу, због неке безвезне љубави. Ми остали другари смо се закунули да никада нећемо кренути његовим стопама. Али нам је макар било лепо док смо њега и Весну зезали са: муж и жена, мачка печена и са Љуба и Весна, то су срца 2, љубили се грлили све до пола 2, кад је прошло пола 2, опрали су зубе, да се боље љубе (хихихихих, баш смо злобни). Мислим да је Љуби после тога било доста и љубави и Весне.

Помагао сам баки и деки, није да нисам. Музли смо краву заједно (ју што је ружно млеко када се пије одмах после муже), чистио сам двориште, ишао у њиву, био сам вредница права, али сам рекао да када одрастем, село ме неће видети, јер се много ради, а ја искрен да будем, нисам неки радиша.

И тако, био сам у селу, после се вратио кући, другари ми причали како је њима било на мору, мало смо се играли и већ је дошао септембар, а мени уво и даље зуји.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро. 100 пута Мендељејев, 20х Питагорину теорему, 6х математичко клатно, 7х преламање свјетлости, 17х Кулонов закон!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Proleće u mom gradu

Proleće je stiglo i u moj grad. Pitala sam se gde se sakrilo i zašto je toliko dugo čekalo da se vrati nama koji smo ga sa toliko radosti očekivali.

Sećam se prvog zraka njegovog sunca. Otvorila sam prozor širom,čula sam kako zvone zvona,krstovi su sijali neobičnom snagom. Osećala sam miris lipe i svežinu novog dana. Vojnički uredno nameštam krevet.Sama sam. Dok gledam vremensku prognozu kuvam  kafu.Moram da ostanem budna,ne želim da propustim  ništa od te lepote  . "Danas će biti vedar  dan",obećavaju meteorolozi. Verovaću im,nema oblaka.Gledam u nebo,zaista,proleće je tu.

Uzimam ključeve i napuštam svoje carstvo samoće.Čujem ptice koje pevaju :"Dobro jutro Arsenija"-"Dobro jutro drage ptičice" Učinim blagi poklon,skinem šešir i nastavljam svojim putem.

Koliko života u samo jednom danu ! Dišem duboko i smejem se samoj sebi. Kako lep dan. Proleće.

Ponavljam istu misao,ponavljam i ponovo se smejem.

Kako sam smešna medju ovim cvećem,medju divnim Božjim drvećem,medju vrapcima i lastama.

Dok sam hodala tako,zaboravljala sam sve što me veže i sve jače steže,u trenutku potpunoga mira,kad sve veze ćute,kad me nikoga ne slutim,niti mislim,samo ćutim ,svojim treptajima zlatnih krila obavestio me je leptir i kao da mi nemo reče  : " Ako hoćeš,otvori srce širom,proleće je stiglo"

Nije hteo da mi zbori više.Gledah za njim kako se diže.Htedoh da ga zovem:"Vrati se,pridji bliže"

Sada mogu još da čutim.

Pustila sam proleće da gostuje u mome domu,otvorila sam prozore sve,i sad čujem ptice,pevaju za ŽRU. Pevaju i mole ,da ne ostavlju travnjake gole,da ne gaze travu ,cveće,da poštuju drveće,da ne skrnave prirodu,da se sačuva pripoda u čistoti.Znam da to tako nikad biti neće i zato se proleće polako pakuje i na drugo mesto sleće.Ono neće da cveće prkrije smeće. Cveće zaslužuje poštovanje.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...