Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kad si jadan a ponos ti ne dozvoljava sebi to da priznas, onda izmisljas neprijatelje kako bi sebi dao na znacaju, jer ako te ceo svet mrzi onda "mora da si mnogo bitan".

Tako cinjenica da si jadan i nebitan ikome, postaje zamagljena u tom sizofrenom procesu, a tvoj ego uspeva da se izvuce iz blata i malo podigne bradu iznad g***** u kojima pliva...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

То зна сваки Православни човек који размисли мало својом главом. Православље а нарочито Православна Русија је трн у оку западном свету. Сада више није ни трн но постаје даноноћна мора која их прогања.

 

Да, слажем се. 

 

 

 

Никакав то шамар није нама. Добро ако и јесте онда је користан за нас јер је шамар који ће нас отрезнити од цитираћу Светог Јусина Ћелијског "свејереси екуменизма".
 

 

Да, и са овим се слажем. И ја никада нисам подржавао екуменизам и надам се да ће та њихова одлука да канонизују усташког ,,викара" Степинца отрезнити ткз. ,,Православне екуменисте", и да ће они одустати од тог пута екуменистичке свејереси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реч "ортодоксан" се на западу заиста користи на другачији начин који нема никакве везе са вером. На пример, у науци се често каже за некога да има "ортодоксне" или "хетеродоксне" ставове, слично се користи у политици (као овде за Путлера). Па и код нас се некад каже "ортодоксна будала" што нема везе са вером... :)

 

Али не можемо да очекујемо од Двери да то знају кад они људи не желе да чују ништа са запада. Па ни речник страних речи и израза.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реч "ортодоксан" се на западу заиста користи на другачији начин који нема никакве везе са вером. На пример, у науци се често каже за некога да има "ортодоксне" или "хетеродоксне" ставове, слично се користи у политици (као овде за Путлера). Па и код нас се некад каже "ортодоксна будала" што нема везе са вером... :)

 

Али не можемо да очекујемо од Двери да то знају кад они људи не желе да чују ништа са запада. Па ни речник страних речи и израза.

 

Слажем се , с тим што је овде Карл Билд јасно рекао Orthоdox bastion...  црно на бело :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 А сад кад сам ти доказао да велико О више не може да ти прође, сад се окренуо политичком православљу  :) Шта ћеш следеће да смислиш ?

Како не постоји у Европи католички владар, па ватикан је држава, папа је владар клерикални...

 

Али само ме чуди како се Билт није забринуо због Саудијске Арабије (америчког савезника, иначе) која финансира све терористичке организације по свету (па и у Европи, између осталог) и у којој влада један исламистички режим у ком људима секу главе на трговима уколико се не понаша у складу са Кураном, итд.

 

Како то да се Билт баш забрине за Путинов ,,Правослани фундаментализам", а не проговори о овом много горем саудијском фундаментализму који помаже исламским терористима свуда по свету?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pišete besmislice, znate to da pišete besmislice, svjesni ste toga da pišete besmislice ali sviđa vam se da pišete besmislice i sviđa vam se da  tako mislite jer vam se sviđa da to tako izgleda kako vi to mislite i hoćete da to izgleda, Pa onda samo si to tako mislite i dalje. Ja imam preča posla nego se s takvim dohadovat i ubjeđivat, samo vi spakojno ostajte pri svom tako kako si to mislite a nedajte se nedaj Bože ničim izvest iz tog kako si to mislite. 

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pišete besmislice, znate to da pišete besmislice, svjesni ste toga da pišete besmislice ali sviđa vam se da pišete besmislice i sviđa vam se da  tako mislite jer vam se sviđa da to tako izgleda kako vi to mislite i hoćete da to izgleda, Pa onda samo si to tako mislite i dalje. Ja imam preča posla nego se s takvim dohadovat i9ubjeđivat, samo vi spakojno ostajte pri svom tako kako si to mislite a nedajte se nedaj Bože ničim izvest iz tog kako si to mislite. 

 

:)

Па није у реду тако саговорнику само да кажеш ,,причаш бесмислице" и онда одеш са са дискусије.

 

То само показује да немаш аргументе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pišete besmislice, znate to da pišete besmislice, svjesni ste toga da pišete besmislice ali sviđa vam se da pišete besmislice i sviđa vam se da  tako mislite jer vam se sviđa da to tako izgleda kako vi to mislite i hoćete da to izgleda, Pa onda samo si to tako mislite i dalje. Ja imam preča posla nego se s takvim dohadovat i9ubjeđivat, samo vi spakojno ostajte pri svom tako kako si to mislite a nedajte se nedaj Bože ničim izvest iz tog kako si to mislite. 

 

:)

 

Ајде Зајроне,   пишеш инфинитиве без и а зна се где говоре инфинитиве без и.... Нисам православни фунаменталиста нити националиста али не фолирај се

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде Зајроне, пишеш инфинитиве без и а зна се где говоре инфинитиве без и.... Нисам православни фунаменталиста нити националиста али не фолирај се

"Da mi to koljemo, kume?"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде Зајроне,   пишеш инфинитиве без и а зна се где говоре инфинитиве без и.... Нисам православни фунаменталиста нити националиста али не фолирај се

 

Gdje se još pišu infinitivi bez i osim u Češkoj gdje ja živim? Baš me to zanima.

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па није у реду тако саговорнику само да кажеш ,,причаш бесмислице" и онда одеш са са дискусије.

 

То само показује да немаш аргументе. 

 

Ma kakve to sad argumente hoćete? To što je SPC dobila crkvu u Beču to nije nikakav argument, to što češki biskupi pravoslavnim kliru izlaze svugdje gdje mogu ususret od ustupanja crkvenih prostorija pa do svake druge razne moguće pomoći iako je u Češkoj samo nekoliko hiljada pravoslavaca, to nije argiment. I što se to tako radi u svim evropskim zemljama u EU i izvan nje, što jatolici9 i protestanti pomažu pravoslavce gdje god mogu i izlaze im ususret to je znači potvrda toga kako si na zapadu misle da je pravioslavlje neprijatelj zapada? Osvrnite se malo oko sebe pa pogledajte kakve besmislice pišete.  Što ne pročitate malo šta je napisao vladika zagrebačko-ljubljanski Jovan, sad već blagopočivši kako su mu na zapadu pomagali katolički i protestantski klirici i šta je govorio vladika Lavrenrtije o tom istom kako su ga u Njemačkoj pomagali dok je bio tamo na dužnosti kao episkop i da bez te takve pomoći bi teško šta uspio ostvaritI i napravitI. A to sve je ilustracija toga kako na zapadu misle da im je pravoslavlje neprijateljem? Ma jašta!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реч "ортодоксан" се на западу заиста користи на другачији начин који нема никакве везе са вером. .

 

Па није баш...

 

Како се, рецимо, зове Православна Црква у Америци?

 

Ако ниси знао: Ортодокс Чрч оф Америка, дакле има везе са вером, и то какве везе, и неће бити да реч ''ортодоксан'' нема везе са православном вером...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma kakve to sad argumente hoćete? To što je SPC dobila crkvu u Beču to nije nikakav argument, to što češki biskupi pravoslavnim kliru izlaze svugdje gdje mogu ususret od ustupanja crkvenih prostorija pa do svake druge razne moguće pomoći iako je u Češkoj samo nekoliko hiljada pravoslavaca, to nije argiment. I što se to tako radi u svim evropskim zemljama u EU i izvan nje, što jatolici9 i protestanti pomažu pravoslavce gdje god mogu i izlaze im ususret to je znači potvrda toga kako si na zapadu misle da je pravioslavlje neprijatelj zapada? Osvrnite se malo oko sebe pa pogledajte kakve besmislice pišete.  Što ne pročitate malo šta je napisao vladika zagrebačko-ljubljanski Jovan, sad već blagopočivši kako su mu na zapadu pomagali katolički i protestantski klirici i šta je govorio vladika Lavrenrtije o tom istom kako su ga u Njemačkoj pomagali dok je bio tamo na dužnosti kao episkop i da bez te takve pomoći bi teško šta uspio ostvaritI i napravitI. A to sve je ilustracija toga kako na zapadu misle da im je pravoslavlje neprijateljem? Ma jašta!

 

Пусти ти то... 

Ево ти шта каже бачки Иринеј за Лаврентија

 

"Poodavno, dok je episkop Lavrentije još bio mlad vladika, a moja malenkost mlad jeromonah, napisao sam mu pismo pod naslovom Quo vadis, Laurentie? Ono je bilo motivisano njegovim tadašnjim postupcima u odnosu na Rimokatoličku Crkvu: ponašao se, naime, kao da je jedinstvo među Crkvama već datost, a ne zadati cilj, ostvariv samo blagodaću Duha Svetoga", piše episkop.

Svoje obraćanje vladika Irinej završio je rečima:

 

“Sa svim poštovanjem prema sveštenom činu, godinama i nespornim zaslugama vladike Lavrentija, zaključujem pitanjem iz naslova i prve rečenice ovog neplaniranog i neželjenog obraćanja, i za adresata i za mene mučnog, ali ni u kom slučaju žučnog. Ponovo: kuda ideš, brate Lavrentije? Iterum: quo vadis, frater Laurentie?”

 

 

 

Зајроне, брате католички, слушај ме сад...може јединство, али у истини, .... нема дијалога љубави без дијалога истине ....

одрекните се филиокви, и папске непогрешивости ..па онда уједињење .... а овако не може

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...