Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да то је занимљиво. Поента је да муслиманима одговара да је неко екстремније сукобљен са западном цивилизацијом од њих. Отуда вероватно овакав наслов.

 

какве везе имају муслимани са Карл Билдом ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Нисам ја поставио овај текст.

 

Иначе текст је са неког бошњачког сајта који му је и дао овакав наслов.

 

Мислим ово је више нека бошњачко-муслиманска пропаганда него ишта.

 

Са ког бошњачког сајта ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

какве везе имају муслимани са Карл Билдом ?

 

Можда никакве, али ако погледаш текст:

http://www.saff.ba/iz-minute-u-minut/1527-karl-bilt-pravoslavlje-najveca-opasnost-za-zapadnu-civilizaciju

 

И наслов који је отуда пренет на друге сајтове биће ти јасно.

 

А затим овај додатак који се нигде не може наћи сем на там сајту:

"Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је оно што говорим да су наши националисти у својој неразборитој ревности често слуге оних којима се супротстављају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда никакве, али ако погледаш текст:

http://www.saff.ba/iz-minute-u-minut/1527-karl-bilt-pravoslavlje-najveca-opasnost-za-zapadnu-civilizaciju

 

И наслов који је отуда пренет на друге сајтове биће ти јасно.

 

А затим овај додатак који се нигде не може наћи сем на там сајту:

"Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

 

Дај ми доказ да су двери пренеле са тог бошњачког сајта вест

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да то је занимљиво. Поента је да муслиманима одговара да је неко екстремније сукобљен са западном цивилизацијом од њих. Отуда вероватно овакав наслов.

 

Pa njima bi odgovaralo da nastane neki novi hladni rat u kome bi se zapad sukobio sa Rusijom, pa da se glasine i propagande malo odvrate od islama i povezivanja sa terorizmom, itd...a da onda njihovo mjesto zauzmu pravoslavni.

Medjutim mozda na njihovu zalost to se nece dogoditi jer u EU su vec tri velike pravoslavne zemlje, Grcka, Rumunija i Bugarska, sa Srbijom, Bosnom, Crnom Gorom i Makedonijom se pregovara, a evo EU je voljna i Ukrajinu da primi. Tako da daleko je od bilo kakve istine da zapad pravoslavlje gleda kao na neprijatelja.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај ми доказ да су двери пренеле са тог бошњачког сајта вест

 

http://www.dverisrpske.com/sr/prenosimo/5325-pravoslavlje-pretnja-za-zapad.html

 

Ево ти га све са сликом и црвеним линком:

 

NY3Wgzd.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е мој Жељко рекао си горе :

 

А затим овај додатак који се нигде не може наћи сем на там сајту:

"Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

 

 

а на Саффу пише 

 

Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

 

КОГА ТИ ФОЛИРАШ ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oj moravo, sta ti nije jasno:

http://www.saff.ba/iz-minute-u-minut/1527-karl-bilt-pravoslavlje-najveca-opasnost-za-zapadnu-civilizaciju

Ili bi ti draze bilo da su dveri autori ovog teksta? Pa bolje bi bilo da jesu, ovako je gore jer su prenijeli jednu vijest koja je ocigledno bosnjacka propaganda. Jer njime jeste pravoslavlje gore od islamskog fundamemtalizma, i dveri su tu izmisljenu recenicu prenijeli u okviru teksta i tako nesvejesno se slozili da pravoslavlje jeste gore od islamskog fundamentalizma.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако и овог тренутка као народ не видимо да је крајњи моменат 

за опредељење ка Русији, онда смо као овај што прича ово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар не видиш да да је Сафф пренео вест са портала Модран ?

Модран није бошњачки

Na modranu pise da je tekst preuzet sa srbinaokup, a na srbinaokup ne pise nigdje da je preuzeto.

Dakle ipak je njihov originalni, a ne bosnjacki.

A vidi se sad i da su iskoristili taj biltov tvit vec prenijet ovdje dva puta, i da je tekst obicno spinovanje i fabrikat.

Dobro rece jedan komentator ispod, oprezno kod prevodjenja ovog "orthodox ideas" jer u engleskom se orthodox pise sa velikim O, tako da ovo orthodox u Biltovoj recinici ima znacenje pridjeva, tj izvorno.

Mada i da je mislio na pravoslavlje, nije daleko od istine, jer Putin u svoj propagandno-geopoliticki program ubacuje i pravoslavlje.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види га Јастин, почео лингвистиком да се бави ... велико О у мало о... 

Кад сам био мали учио сам из матерњег српског језика  прелазак Л у О али ово још нисам чуо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...