Jump to content

Разговарајте са др Драганом Богдановићем о здрављу и лечењу


Guest свештеник Иван Цветковић

Препоручена порука

Драга Светлана,нажалост нисам прочитао,али сам чуо о тој књизи само добре ствари.Пробаћу да је прво нађем,а онда и прочитам,кад добијем мало слободног времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Naučnici američkog univerziteta Harvard saopštili su da je jedan običan virus možda odgovoran za visok krvni pritisak.

Naučnici su do sada sproveli istraživanja na laboratorijskim miševima, navodi se u njihovom najnovijem izveštaju i dodaje da je infekcija citomegalovirusom (CMV), koja je bez uobičajenih simptoma, verovatno toliko rasprostranjena da će biti teško utvrditi sve efekte kod ljudi.

Taj virus ima više od polovine Amerikanaca starijih od 40 godina. Infekcija je doživotna i velika većina čak i ne zna da je ima. Za sada se pretpostavlja da infekcija može da dovede do nekih srčanih oboljenja, kao što je sužavanje arterija gojaznih osoba.

Naučnik Klajd Krampaker (Clyde Crumpacker) izjavio je da je moguće da infekcija pogađa krvne sudove, što dovodi do visokog krvnog pritiska.

Stručnjaci navode da je neophodno dosta istraživanja na ljudima i da će to trajati godinama dok se tačno ne utvrdi da li je virus možda uzročnik hipertenzije.

Trećina Amerikanaca, odnosno oko 72 miliona ljudi i oko jedna milijarda širom sveta boluje od povišenog krvnog pritiska. Krvni pritisak je jedan od uzročnika srčanog i moždanog udara."

Овај текст преносим у целини са сајта стетоскоп.инфо,као нешто што би било сензационална вест,ако

се покаже као тачно,и што би можда разрешило мистерију тзв.есенцијалне хипертензије,код које се не зна узрок,а која чини 90% свих случајева хипертензије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги моји,после пушења,рећи ћу пар ствари и о другој болести зависности,алкохолизму.

Алкохолизам је једна од најраспрострањенијих болести зависности, односно токсикоманија. По правилу алкохолизам је психогеног порекла али уз знатан утицај ситуационих фактора због чега је раније сматран пороком а не болешћу. Испољава се као губитак способности уздржавања од прекомерне употребе алкохола, што доводи до зависности, нарушавања психичког и физичког здравља и социјалних односа. По распрострањености и штетним последицама по здравље, алкохолизам је одмах после болести кардиоваскуларног система и малигних обољења. Због наведених разлога у већини земаља је обухваћен здравственим осигурањем као болест зависности. Чешћи је код мушкараца, али га и жене више скривају. Лечење може бити физиолошко (лековима попут антабуса), психолошко (терапијом и рехабилитацијом) и/или социјално (групном терапијом). Породична терапија, за коју се социјални радници могу обучити, најефикаснији је начин лечења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги моји,морам Вам рећи да је постало веома опасно излагати се сунчевим зрацима,јер смањење озонског омотача,довело је до повећаног дејства УВ зрачења на нашу кожу,и до пораста опекотина,а у најгорем случају и рака коже.

Зато треба избегавати излагање Сунцу по највећој врућини,адекватно се облачити,и уносити велику количину течности,да не би услед повећаног знојења,дошло до колапса,тј.губитка свести.

Ово се посебно односи на старије особе и хроничне болеснике.

Сем опекотина може доћи и до појаве сунчанице или топлотног удара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Светлана

И не треба пити алкохол.

А корисно је јести пиринач и пити чај, као што раде у земљама где је још топлије, помаже и то.

Овде свако лето понављају на ТВ такве савете, а задњих година врућина буде јача него раније. И да не треба пити кока коле и таква заслађена пића, нити јести масно, треба пуно поврћа и воћа јести. И све то заиста помаже да се врућина преброди лакше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Светлана,апсолутно си у праву,али где ће српска омладина без пљескавице и кока коле.

Запад има и добрих страна,али нама стиже од њих само лоше.

И воће и поврће кад се купи на пијаци углавном је прскано,тако да није здраво,и о томе се треба водити рачуна.наравно,није све прскано што се купује на пијаци,само не треба се залетати за нечим што на око изгледа лепо,јер то не значи  и да је здраво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Светлана

Јесте, зато ми на жалост скинемо кору са воћа да умањимо дејство прскања, али данас је свуда земља и трава пуни од разних хемија да се и у млеку крава нађе. Ипак, много је здравије то јести, него пљескавице и кока колу. Може да се нађе еколошка непрскана храна, али је скупља. Ипак, боље је воће и поврће и риба од меса. И мора су загађена и ваздух, али нешто морамо јести и удисати. Само с  молитвом Богу и немамо се чега плашити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги моји,сутра рано ујутру,Ваш доктор путује за Буљарице,за Црну Гору,где ће наредних 10 дана бринути о здрављу деце и њихових наставника,који тамо иду на летовање.

Желим Вам пуно здравља,па се здравље Боже,чујемо по мом повратку са црногорског приморја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Гости

?? ??? ???????? ??????? ??????, ?? ???? ???? ?? ?? ?? ????????. ???? ???? ??? ?? ????? ???? ?? ????? ? ???????. ????? ?????? ?? ????. ??? ???? ??? ???? ????, ?? ?? ????? ??????? ? ?????????? ?? ?? ????????? ???? ?? ???? ?????.??? ?? ??? ????? ;)

Lepo rece efendija:"Valja kasto i pametnu zenu nesto poslusati!"  ;)A ja velim iza svakog uspesnog popa stoji jedna uspesna popadija!  ;)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...