Jump to content

Разговарајте са др Драганом Богдановићем о здрављу и лечењу


Guest свештеник Иван Цветковић

Препоручена порука

Dobara dan.Bolovala sam od epilepsije od 2011-2016.Zatim sam u 2017 prestala sa lekovima (Eftil) i vodim se kao izlečena od epilepsije.Moram reći da sam imala blaže oblike epilepsije.Posle izlečenja više puta mi se dogodilo da gubim svest bez znakova epilepsije(u vidu kolapsa).To je prestalo i sigurno se nisam susrela sa time bar godinu dana.Juče sam se vraćala iz škole trčala na autobus a u autobusu,bilo je zagušljivo,predosetila sam da ću pasti ali taman kad sam krenula da čučnem osetila sam slabost i pala.Izneli su me iz autobusa i mene zbunjuje to što kad sam došla sebi videla sam da sam se umokrila.Nikad se nisam umokrila čak ni dok sam imala epi. napade.Lekar HMP mi je izmerio glikemiju koja je uredna,6 mmol/l,TA 120/80 mmHg,P 120/min.Nisam dobila nikakvu terapiju.Doručkovala sam ujutru i obavila tad malu nuždu(posle toga nisam do gubutka svesti).U ordinaciji su mi merili sve to opet ,što je bilo u redu.TA 115/70 mmHg ,P 108/min Sp02 98%.Napisala je da sam svesna,sama ušla u ordinaciju bez tegoba,orjentisana u sva 3 pravca,koža uobičajenog kolorita,bez egzantema itd...Da skratim, sve uredno.Nisu me zadržali a moje umokravanje su rekli da je normalna pojava.Pa da li je to zaista normalno ili se iza toga može kriti nešto opasno?Sada sumnjaju na povratak epilepsije pa cu ići na milion kontrola,ispitivanja.Da li možda možete Vi da mi kažete šta mi je ili možda u šta sumnjate najviše.Možda bih trebala da kažem da se radi šesnaestogodišnjakinji(momentalno nemam menstruaciju).Ako stres ima bilo kakve veze,da većinu vremena sam pod stresom.Isčekujem Vaš odgovor i hvala Vam unapred.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

@Matea333 doktori su verovatno sve proverili pre nego što su vas pustili kući, čime su isključili sve opasne uzroke sinkope.  Mnogi ljudi padaju u nesvest kad je dovoljno vruće i zagušljivo, kao što je vama bilo u tom autobusu i to posebno posle trčanja.

A opet bi mogao da bude i napad epilepsije.

Dragane izvinite još jednom što se mešam.

 

pozdrav

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...