Jump to content

Volite li svoje praroditelje Adama i Evu?


Препоручена порука

Ево овако један пример

А жени рече: теби ћу многе муке задати кад затрудниш, с мукама ћеш дјецу рађати

Јел ово траје и данас?Јел то и телесна смрт последица по цео род или не?

 

Da se obnovi gradivo, pa da se komentariše. Bogorodica je imala bezbolan porođaj.

Nije valjda da misliš da sve što je rođeno ne mora da umre?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

Adam i Eva su svako od nas, ne vidim zašto bi se njima išta više dodavalo nego bilo kome drugome

Da, slažem se i to je definitivno suština ove moje teme.

 

Bio sam u pravu recimo da će biti i konstruktivne rasprave.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se obnovi gradivo, pa da se komentariše. Bogorodica je imala bezbolan porođaj.

Nije valjda da misliš da sve što je rođeno ne mora da umre?

Догма да на душу Марије није прешао праотачки грех и ако је рођена од Јоакима и Ане долази још од раних мариолошких наука.

По римокатоличком Богородица као нова Ева никада није била окаљана грехом ни прародитељским ни властитим.(Папина догма о безгрешном зачећу)

Док се православно не слаже из разлога што не постоји библијска основа која би подржала ту догму,друго начин рођења по телу дају два тела,и припада људском роду,Марија не може бити изузета из тог контекста,јер само тако она постаје мајка свих људи,друга Ева.

Она је без пропадљивости не због рођења већ услед усељења божанског Логоса у њу.

Значи услед деловања Логоса она је пречиста и очишћена и без болног порођаја.

 

Све што је рођено од тела мора и умрети у телу.Смрт је последица првородног греха,дакле биолошка смрт јесте последица огрховљеног човековог живота на земљи.

Улогом Христа човекова духовна личност није уништена и сведена на небиће,већ Христовом жртвом и васкрсењем човек се поново конституише у елементе смртнога тела али очишћен од праотачке лишености првобитног благодатног стања.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Bio sam u pravu recimo da će biti i konstruktivne rasprave.

Што да буде просто кад може компликовано. :)

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како да не, још се сећам како ме деда Адам клацкао на колену и каже "узми сине јабуку"... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како да не, још се сећам како ме деда Адам клацкао на колену и каже "узми сине јабуку"... :)

Претпостављам да је бака убрала :D

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А баку је њена мајка убедила да убере, као што то увек бива...

Откуд знаш можда била и свекрва :)

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како да не, још се сећам како ме деда Адам клацкао на колену и каже "узми сине јабуку"... :)

Probaj sa toboganom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Она је без пропадљивости не због рођења већ услед усељења божанског Логоса у њу. Значи услед деловања Логоса она је пречиста и очишћена и без болног порођаја.  

Све што је рођено од тела мора и умрети у телу.Смрт је последица првородног греха,дакле биолошка смрт јесте последица огрховљеног човековог живота на земљи.

 

 

Dakle , saglasili smo se da je Bogorodica imala bezbolan porođaj. Drago mi je.

Što se tiče ovoga drugoga, da li misliš da nije bilo umiranja živih bića prije grjehopada, npr da nije umro nijedan leptir?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...