Jump to content

Још мало антитеистичке пропаганде...

Оцени ову тему


Препоручена порука

da da ... upravo sa crkvom kao institucijom.    mada, uopste se ne slažem sa tobom da to nema veze sa "suštinom", niti se slažem da crkva nije sprečavala nikog da se bavi naukom.  primera ima dosta, i ulaze u suštinu gluposti tadašnje crkve.   a da ne pričam o pogubnoj vezi crkve & države. 

 

Pa nije sprecavala... vidis da posle 15 veka crkva i dalje postoji, ali se ljudi bave naukom. Fora je sto se tada mnogo malo ljudi bavilo naukom, mnogo je malo uopste moglo da se bavi naukom. 

 

Dakle, prvenstveno ima veze sa nacinim zivota i kulturom koja je "nasledila" rimsko carstvo, pa onda sa crkvom kao institucijom... i to je slabiji deo... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 126
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

E sad na stranu ovo, da budemo realni, mračno doba je sa razlogom dobilo taj naziv i ono jeste unazadilo evropu.

 

Зато је у пределима где није било "мрачног" Хришћанства наука цветала. Муслимани одоше на Марс, Индијанци на Месец, а Африканци увелико писали о особинама Ориона са којег су успели и да се врну, док смо ми европљани спаљивали научнике и јахали коње.

 

Толико смо иза осталих континената који нису прошли "мрачно доба" да је то страшно.

 

Причам ти причу.... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad na stranu ovo, da budemo realni, mračno doba je sa razlogom dobilo taj naziv i ono jeste unazadilo evropu.

 

Мрачно доба се зове "мрачно" јер није остављено много писаних трагова и врло се мало зна о том добу, и није уназадило Европу, него само западну Европу, док је у Византији и даље цветала уметност, философија, право, књижевност и све остало, као у доба Рима. Када су се варварска племена цивилизовала уз помоћ хришћанства, престало је "мрачно" доба, јер су почели да воде књиге. А касније је, уз огромну помоћ Католичне цркве, кренула и ренесанса, и остало ваљда знаш. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато је у пределима где није било "мрачног" Хришћанства наука цветала. Муслимани одоше на Марс, Индијанци на Месец, а Африканци увелико писали о особинама Ориона са којег су успели и да се врну, док смо ми европљани спаљивали научнике и јахали коње.

 

Толико смо иза осталих континената који нису прошли "мрачно доба" да је то страшно.

 

Причам ти причу.... ;)

Nisam rekao da je hrišćanstvo krivu, ali u to doba, muslimani i istok uošte je mnogo brže napredovao od zapadne evrope. U zapadnoj evropi koja je do tada bila centar znanja i civilizacije, mnoga dostignuća bila su odbačena u to doba. Dakle nijko ne spori, mislim ja barem tako mislim da je Evropa u to doba i mnogo pre toga bila nosilac razvoja i napredka civilizacije, ali taj napredak je dosta stao u to doba, čak su i neka dostignuća odbačena.

Mada moram da priznam da su i ostale civilizacije imale svoja velika otkrića i naučnike, arapski svet astronomija i matematika, i to čini mi se da su baš tada bili najjači kada je  evropi vladala tama. Ali Evropa je ipak pre mračnog doba lokomotiva ljudkse vrste.

 

I kad sam ja rekao da hrišćanstvo za sve krivo, mislim jasno je da je katolička crkva imala velikog udela u bacanju Evrope u mrak, ali kao što sam juče rekao na nekoj drugoj temi, sve može da se zloupotrebi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U "mracno doba" zapdna evropa nikako nije bila centar civiliacije , mogla je da bude samo centar zapadne civilizacije i to je sve . Vizantja nikada nije imala "mracno doba " a renesansa se direktno oslanja na Vizantiju koja je naslednik jonske civlizacije . Citava danasnja zapadna kultura se temelji na jonskoj civilizaciji koja je hristijanizovana u Vizantiji i odatle , kada su  varvari koji su srusili zapadno rimsko carstvo bil konaco spremni da tu kulturu prihavte krenula renesansa na zapadu. Na zalost , Vizantija je unistena od strane jos vecih varvara ali ne moze se sporiti da dok su na zapdau jos uvek ziveli u "mraku" na istoku je situacija daleko , daleko drugacija . Elem , malo poznavanja istorije ne bi skodilo onima koji se toliko poziavaju na nauku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ti kazem da ima, a ti kazes "ne verujem"?! lol :))

 

Nema ja sta tebi da dokazujem, rekoh ti da ima objasnjeno cak mislim da se jedna citava tema time bavi, i tu su objasnili oni koji mnogo bolje objasnjavaju od mene. Pitaj Milojkova on ce znati najbolje da ti objasni...

Molim te objasni mi sta je smesno sto ti tvrdis da se na ovom forumu nalazi " objasnjenje " da hriscanstvo ima veze sa ucenjem Hrista i da nije u potpunosti

ucenje Svetog Pavla, a ja jednostavno kazem - ne verujem da se takvo objasnjenje nalazi na ovom sajtu.

Posto ga nisam nasao na svetskim sajtovima na koje dolaze ozbiljni teolozi iz celog sveta. Cemu se ti smejes ?

Ko je " Milojkov ", kako da dodjem do njega ?

 

Nisam rekao da je hrišćanstvo krivu, ali u to doba, muslimani i istok uošte je mnogo brže napredovao od zapadne evrope. U zapadnoj evropi koja je do tada bila centar znanja i civilizacije, mnoga dostignuća bila su odbačena u to doba. Dakle nijko ne spori, mislim ja barem tako mislim da je Evropa u to doba i mnogo pre toga bila nosilac razvoja i napredka civilizacije, ali taj napredak je dosta stao u to doba, čak su i neka dostignuća odbačena.

Mada moram da priznam da su i ostale civilizacije imale svoja velika otkrića i naučnike, arapski svet astronomija i matematika, i to čini mi se da su baš tada bili najjači kada je  evropi vladala tama. Ali Evropa je ipak pre mračnog doba lokomotiva ljudkse vrste.

 

I kad sam ja rekao da hrišćanstvo za sve krivo, mislim jasno je da je katolička crkva imala velikog udela u bacanju Evrope u mrak, ali kao što sam juče rekao na nekoj drugoj temi, sve može da se zloupotrebi.

Da li je taj nebulozni antihriscanski pamflet uperen protiv tadasnjeg ili sadasnjeg hriscanstva ?

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна у низу неистина и будалаштина. Трагедија што то чине људи који се куну у науку.

 

U "mracno doba" zapdna evropa nikako nije bila centar civiliacije , mogla je da bude samo centar zapadne civilizacije i to je sve . Vizantja nikada nije imala "mracno doba " a renesansa se direktno oslanja na Vizantiju koja je naslednik jonske civlizacije . Citava danasnja zapadna kultura se temelji na jonskoj civilizaciji koja je hristijanizovana u Vizantiji i odatle , kada su  varvari koji su srusili zapadno rimsko carstvo bil konaco spremni da tu kulturu prihavte krenula renesansa na zapadu. Na zalost , Vizantija je unistena od strane jos vecih varvara ali ne moze se sporiti da dok su na zapdau jos uvek ziveli u "mraku" na istoku je situacija daleko , daleko drugacija . Elem , malo poznavanja istorije ne bi skodilo onima koji se toliko poziavaju na nauku

 

Управо тако. Вође ренесансе су античке списе донели одакле? Из Византије, наравно. Учитељи су били одакле? Из Византије, наравно. Ко је сачувао сво то благо на којем је почела ренесанса? Византија, наравно. Где се десила ренесанса? Међу варварима, наравно. Њима је то и било потребно, јер је тамо било "мрачно доба". Међутим, то подручје никако није "цео свет", па ни "цео хришћански свет". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je taj nebulozni antihriscanski pamflet uperen protiv tadasnjeg ili sadasnjeg hriscanstva ?
Uperen je protiv sadašnjeg, tj cilj mu je da "napadne" sadašnje, ali govori (da li je tačno ili ne to je drugo pitanje) o tadašnjem. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потрошачко-комунистичка паролна пропаганда. Са сликом,За оне које мрзи да прочитају оне две речи испод.

Мрачно доба је сад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uperen je protiv sadašnjeg, tj cilj mu je da "napadne" sadašnje, ali govori (da li je tačno ili ne to je drugo pitanje) o tadašnjem. 

Pa kako sadasnje Hrisacanstvo moze da ima bilo kakvu odgovornost za ono za sta je navodno odgovorno Hriscanstvo kojeg vise nema ?

Da li su danasnji nemci odgovorni za ono sto je ucinio Hitler i tadasnja Nemacka ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kako sadasnje Hrisacanstvo moze da ima bilo kakvu odgovornost za ono za sta je navodno odgovorno Hriscanstvo kojeg vise nema ?
Pa nisam ni rekao da može samo sam odgovorio na tvoje pitanje.
Da li su danasnji nemci odgovorni za ono sto je ucinio Hitler i tadasnja Nemacka ?

Nisu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна ствар, људи који су покренули ренесансу били су хришћани. Нису били ни марсовци, ни комунисти, ни атеисти - били су хришћани. Људи који су сачували кроз све те векове до ренесансе античке списе - били су хришћани (Византија). Дакле, "графикон" је лажан и глуп до бола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nisam ni rekao da može samo sam odgovorio na tvoje pitanje.

Nisam ni rekao da jesi. To je bilo retoricko pitanje. A zbog ovog odgovora ti sada postavljam pitanje da mi navedes ( ako mozes ) jedan primer zbog kojeg je

odgovorno danasnje Hriscanstvo " ( posto si ti aktivni ateista )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све може произвести мрак...то зависи од човека и његовог доживљаја одређене идеје, света и самог човека.

 

395qyrf4pg3i9r1fp8cu.jpg

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све може произвести мрак...то зависи од човека и његовог доживљаја одређене идеје, света и самог човека.

" Sve " ? Koliko " kreatora " ima u uzrocno posledicnoj stvarnosti ?

Da li mozes da mi navedes jednu osobu koja nije stvorena, ili preciznije koju " neki uzrok " nije ucinio - posledicom ?

 

Sta kazes na ovu tvrdnju o kreatoru mraka ( pored svetla ) "

 

" Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to. " ?

 

A sada se postavlja pitanje " Da li kreacija ( covek ) moze da dokaze da je Gospod odgovoran za bilo sta negativno ? "

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...