Jump to content

Logika I Bog?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nije, to se zove pretpostavka ili hipoteza. Teorija nastaje sumacijom PARCIJALNIH empirijskih dokaza i hipoteza i u osnovi predstavlja uopsteno i apstraktno saznanje o nekoj oblasti.

Nije sumacija!!! Sumacija bi bila kada bi naucni metod funkcionisam induktivno. Medjutim indkucija je odavno odbacena u nauci kao metod.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А где си ти учио ту биологију? Мислим, то са тим експлозијама? :) Ја никад чуо нисам да ТЕ има везе са било каквом експлозијом. :)

Dobro dobro. Nasi biblijski preci su nastali u vodi kao ribe, pa su kasnije prosetali...I to je tebi u skladu sa biblijom. Ti se ne brukaj to ti iskreno kazem. Pozdrav

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro dobro. Nasi biblijski preci su nastali u vodi kao ribe, pa su kasnije prosetali...I to je tebi u skladu sa biblijom. Ti se ne brukaj to ti iskreno kazem. Pozdrav

 

 Cilja Pisma je da ukaze na dolazak Bogocoveka a ne da opise kako se sta nekada desavalo. To su metafizicke istine a ne nesto sto se empirijski mora podudarati sa stvarnoscu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro dobro. Nasi biblijski preci su nastali u vodi kao ribe, pa su kasnije prosetali...I to je tebi u skladu sa biblijom. Ti se ne brukaj to ti iskreno kazem. Pozdrav

 

joooj     joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Cilja Pisma je da ukaze na dolazak Bogocoveka a ne da opise kako se sta nekada desavalo. To su metafizicke istine a ne nesto sto se empirijski mora podudarati sa stvarnoscu.

A stvarnost koju ti negiras je cinjenica da je pisana istorija stara samo 4-5 hiljada godina i da nema dokaza za neki stariji istorijski dogadjaj, posle toga imas samo pretpostavke. Jesu li se savremeni ljudi onda igrali na granama sa majmunima zadnjih 196 hiljada godina? Pa onda tek u zadnjih par hiljada godina su naucili zapisivati istoriju? Ili je citav svijet vise puta bio blizu nestanka pa je stanovnistvo skoro izmrlo skroz?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta je za tebe podrzanost u realnosti?

pa dobro ne znam kako da se izrazim,zato sam rekao podržanost u realnosti,mislio sa da imas neke opipljive podrzanosti i da nemas konfliktne situacije,evo slaven tvrdi da evolucija nema konflikt sa nicim,,jedino nije podržana u tom smislu što nešto zaista među tim fosilima fali prelaznih oblika kako petrović npr priča ili na pamet mi pada sama genetika koja ima mehanizme da sprečava hibridima da prenose svoju nasljednu informaciju,to nisu male stvari... mogu ja da tvrdim ljudi ja sam BOG,ovdiej se lažno predstavljam kao kordun na vašem forumu,trenutno sam prisutan u srbiji već tisućama  godina navraćam ovamo i pratim šta narod misli,to je moj model,sa naukom on nema nikakvih konflikata,a taj moj model ne mogu ničim da podržim,sem nekim glupostima....

isto tako model zemljinog magnetnog polja em ne može da se podrži,em još ima konfliktnih situacija koliko voliš,a ipak nije pao na status hipoteze,šta ćemo sa tim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A stvarnost koju ti negiras je cinjenica da je pisana istorija stara samo 4-5 hiljada godina i da nema dokaza za neki stariji istorijski dogadjaj, posle toga imas samo pretpostavke. Jesu li se savremeni ljudi onda igrali na granama sa majmunima zadnjih 196 hiljada godina? Pa onda tek u zadnjih par hiljada godina su naucili zapisivati istoriju? Ili je citav svijet vise puta bio blizu nestanka pa je stanovnistvo skoro izmrlo skroz?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_writing

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa dobro ne znam kako da se izrazim,zato sam rekao podržanost u realnosti,mislio sa da imas neke opipljive podrzanosti i da nemas konfliktne situacije,evo slaven tvrdi da evolucija nema konflikt sa nicim,,jedino nije podržana u tom smislu što nešto zaista među tim fosilima fali prelaznih oblika kako petrović npr priča ili na pamet mi pada sama genetika koja ima mehanizme da sprečava hibridima da prenose svoju nasljednu informaciju,to nisu male stvari... mogu ja da tvrdim ljudi ja sam BOG,ovdiej se lažno predstavljam kao kordun na vašem forumu,trenutno sam prisutan u srbiji već tisućama  godina navraćam ovamo i pratim šta narod misli,to je moj model,sa naukom on nema nikakvih konflikata,a taj moj model ne mogu ničim da podržim,sem nekim glupostima....

isto tako model zemljinog magnetnog polja em ne može da se podrži,em još ima konfliktnih situacija koliko voliš,a ipak nije pao na status hipoteze,šta ćemo sa tim

 

Dg.

Haos u glavi, haos  u tekstu...

Th.

Natenane sa razumevanjem proučavati mehanizme (pl.) evolucije jednom dnevno po dva sata na pun stomak.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa dobro ne znam kako da se izrazim,zato sam rekao podržanost u realnosti,mislio sa da imas neke opipljive podrzanosti i da nemas konfliktne situacije,evo slaven tvrdi da evolucija nema konflikt sa nicim,,jedino nije podržana u tom smislu što nešto zaista među tim fosilima fali prelaznih oblika kako petrović npr priča ili na pamet mi pada sama genetika koja ima mehanizme da sprečava hibridima da prenose svoju nasljednu informaciju,to nisu male stvari... mogu ja da tvrdim ljudi ja sam BOG,ovdiej se lažno predstavljam kao kordun na vašem forumu,trenutno sam prisutan u srbiji već tisućama  godina navraćam ovamo i pratim šta narod misli,to je moj model,sa naukom on nema nikakvih konflikata,a taj moj model ne mogu ničim da podržim,sem nekim glupostima....

isto tako model zemljinog magnetnog polja em ne može da se podrži,em još ima konfliktnih situacija koliko voliš,a ipak nije pao na status hipoteze,šta ćemo sa tim

 

 Ovo sto si naveo uopste nije u suprotnosti niti kakvom konfliktu sa TE. Zato prvo treba prvo znati sta neka teorije predvidja pa tek onda traziti konflitke.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A stvarnost koju ti negiras je cinjenica da je pisana istorija stara samo 4-5 hiljada godina i da nema dokaza za neki stariji istorijski dogadjaj, posle toga imas samo pretpostavke. Jesu li se savremeni ljudi onda igrali na granama sa majmunima zadnjih 196 hiljada godina? Pa onda tek u zadnjih par hiljada godina su naucili zapisivati istoriju? Ili je citav svijet vise puta bio blizu nestanka pa je stanovnistvo skoro izmrlo skroz?

 

Kakve to veze ima ovim sto sma ja napisao o Pismu? TE nigde ne predvidja kojom brzinom ce neka populacija razviti neko svojstvo pa tako je nebitno da li je to 200 ili 200 000 godina.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ovo sto si naveo uopste nije u suprotnosti niti kakvom konfliktu sa TE. Zato prvo treba prvo znati sta neka teorije predvidja pa tek onda traziti konflitke.

brate ponašaš se kao advokat...

prvo evolucija zaista ima problema malo sa genetikom,pošto mutacije koje bi se eventualno desile nekoj jedinki  u ogromnom broju slučajeva ne mogu biti nasljedne mutacije,šta više,priroda obično nema milosti prema takvim organizmima,drugo kakva ti je to evolucija bez prelaznih formi,upravo evolucija zahtijeva polagani proces koj imora da obiluje na sve strane sa prelaznim formama,moramo da ih viđamo na tone kako među fosilima tako među živim organizmima također.dalje imamo organizme koji jako kratko žive ,npr.neki insekti,uzmimo vinske mušice,one su popularne za ova istraživanja,nikada od ni jedne nije nastala nikakva prelazna forma već 150 godina kako ih ljudi proučavaju,kad bi uporedio vinsku mušicu sa čovijekom i ovih 150 godina u generacijskom smislu to je ekvivalentno sa 300 000 godina kod čovijeka npr.... to je u evoluciji već neki ozbiljniji period kad su organizmi u pitanju (4000 generacija)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dg.

Haos u glavi, haos  u tekstu...

Th.

Natenane sa razumevanjem proučavati mehanizme (pl.) evolucije jednom dnevno po dva sata na pun stomak.

izvini za tekst,žurio da jedem nešto,rekoh ti već da nemam običaj paziti na estetiku teksta,a ovo za glavu,takva je kakva je brate,ja je nisam birao,da valja ne bi bila moja  :)

 al bolja mi od te tvoje Picardove  u smislu da je moja,svako svog konja hvali :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@kordun,

 

Imaš experiment sa E. Coli koja se posle 33000 generacija  prilagodila životu u kiseloj sredini... 

da li je ostala ista vrsta ili je prešla u drugu i srbin se od muke na svašta prilagodio i na slobu i na đinđića i na mesića...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...