Jump to content

Римокатолицизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

Хм,не бих рекао да је разлог не кориштења кашичице у бојазни од колективне заразе. Овакав вид причешћа је једноставно дио римског обреда, литургије, који се увелико користио /на Западу/ и у јединственој Цркви, до Раскола... Дакле, и тада се причешћивало на овај начин.

Иначе, овај обред користе и данас православни, западнообредници, премда их нема пуно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 238
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

???? ?? ?? ???? ??? ?????? filioque ? ?????? ?? ???????

Ne znam ali mi je jedan veoma na?itani katolik rekao da filiokve i primat pape nisu dogmat katoli?ke crkve!meni ne ide u glavu kako filiokve nije dogmat.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Добро, није поента у томе да ли се неко причешћује хлебом и вином. Поента је у томе, да ли се причешћује Телом и Крвљу Христовом.

Pozdravljam vas sa prvim postom..dolazim sa kršćanskog foruma http://www.tebe-trazim.com/forum/index.php  ponukana pozivom brata Milana sa ovog vašeg foruma...joooj ...Bog vas blagoslovio..!I čast mi je biti na ovom forumu.. :drugarstvo:..naravno,ako me primate.. zru...

ŽAo mi je,nemam tipkovnicu na ćirilici,tako da ne mogu pisati osim na ovom pismu...

Kod Svete Pričesti,u katolika,kada svećenik diže hleb-Hostiju,kaže:

Svećenik u Isusovo  ime nad kruhom izgovara: "Uzmite i jedite od ovoga svi: ovo je moje tijelo koje će se za vas predati.

Vjernici za to vrijeme uglavnom kleče. Zatim svećenik uzima kalež i izgovara: "Uzmite i pijte iz njega svi: ovo je kalež moje krvi novoga i vječnoga saveza, koja će se proliti za vas i za sve ljude na otpuštenje grijeha. Ovo činite meni na spomen." Vjernici odgovaraju: "Tvoju smrt Gospodine naviještamo, Tvoje uskrsnuće slavimo, Tvoj slavni dolazak iščekujemo." Taj čin obreda kruha i vina zove se pretvorba.

Znači pretvorba хлебa и винa u Тело и Крв Христовu!!

Više informacija ima tu.. http://hr.wikipedia.org/wiki/Sveta_misa

Blagoslov Oca,ljubav Sina i snaga Duha Svetoga,Majčinska zaštita Kraljice neba,pomoć svetih anđela,i zagovor Svetaca neka bude sa nama i neka nas prati svugdje i uvjek!4chsmu1

Ne traži mir izvan sebe, jer ako tako činiš to je najsigurniji način da ga ne nađeš. Pronađi mir i ljubav u sebi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobra dosla MoYa , svako dobro od GOSPODA i nek ti bude prijatan boravak ovde

hvala zru :drugarstvo:.gif' class='bbc_emoticon' alt='joooj' />

BTB

Ne traži mir izvan sebe, jer ako tako činiš to je najsigurniji način da ga ne nađeš. Pronađi mir i ljubav u sebi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошла moya, придружујем се лепим жељама нашег брата  :0104cheesy: 8086.gif

надам се да ти не смета куцање на ћирилици, видим да се лепо сналазиш читајући  0202_238

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошла moya, придружујем се лепим жељама нашег брата  0205_whistling amin-nas

надам се да ти не смета куцање на ћирилици, видим да се лепо сналазиш читајући  :)

Hvala Admine na dobrodošloci...

naravno da mi ne smeta  klapklap

Meni je na rast,da ne zaboravim ovo pismo..umijem da čitam super,kao latinicu,al sam zaboravila pisat..mada da imam tipkovnicu,vjerovatno bi išlo i pisanje..ne samo čitanje..

Ne traži mir izvan sebe, jer ako tako činiš to je najsigurniji način da ga ne nađeš. Pronađi mir i ljubav u sebi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошла moya, придружујем се лепим жељама нашег брата  :) 319.gif

надам се да ти не смета куцање на ћирилици, видим да се лепо сналазиш читајући  nasznak

Hvala Admine na dobrodošloci...

naravno da mi ne smeta  algabacaju

Meni je na rast,da ne zaboravim ovo pismo..umijem da čitam super,kao latinicu,al sam zaboravila pisat..mada da imam tipkovnicu,vjerovatno bi išlo i pisanje..ne samo čitanje..

Benedictus qui venit in nomine domini  amen

Hosanna in excelsis  :0104cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...