Jump to content

Да ли сте за улазак у НАТО алијансу

Оцени ову тему


Зоран

Да ли сте за улазак у НАТО алијансу  

119 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за улазак у НАТО алијансу

    • Да
      7
    • Не
      110
    • Можда
      4


Препоручена порука

Интервју: Јохан Галтунг - „Не улазите у НАТО“

http://www.slobodanjovanovic.org/2010/02/22/intervju-johan-galtung-%e2%80%9ene-ulazite-u-nato%e2%80%9c/

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде се провлачи нешто што мало боде очи,"...ако Србија прогласи неутралност онда мора..." шта то МОРА?Дали уопште нешто мора?Због чега мора? И шта је то што Србија добија ако уђе у НАТО,осим огромног задужења? Или је то неко решио да нам "дозволи" да уђемо у НАТО,па као презадужена земља да наши војници "одрађују" дуг? И од кад то војна неутралност значи раскид сваке сарадње са било ким?

А добијамо уласком у НАТО бомбаше самоубице вероватно и у београдском ГСП,улазак у НАТО значи и свађу са целим светом,или добрим делом света,а све у име и због циљева са којима Србија нема благе везе а интереса још мање!

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Цитат

Pazi, ako Srbija proglasi neutralnost, onda nema vojne saradnje ni sa Rusijom ;-)

Проглашавање Војне неутралности не значи војну изолацију. Србија је у Партнерству за мир,а такође је једна од земља сарадница са НАТО пактом. По мом мишљењу,даље од тога не треба ићи.

Али такође имамо бројне протоколарне споразуме са Русијом,што се тиче безбедносне сарадње.

Први пут чујем да војна неутралност значи изолацију и одвајање од света.

  Цитат

Onda nema vojne saradnje ni sa nikim. Samo onda je Srbija ostavljena sama za sebe, i pitanje je, kako onda hoće da brani svoje interese?

То што бисмо слали топовско месо у Авганистан и доносили уцвељеним мајкама ковчеге замотане у заставе није "одбрана својих интереса".

А веома је чудно како то да неко ко разарање инфраструктуре,ратну штету од 100 милијарди долара (званична процена),бацање 13.000 тона уранијума назива "одбраном интереса НАТО",сада тако здушно брине о "српским интересима".

Објективно,такав човек је пристрасан и до српских интереса му је стало колико и до интереса Народне републике Камбоџе.

  Цитат

Upoređenje sa Švajcarskom ili Švedskom ne ide, jer one su bogate države, uz to nemaju probleme koje ima Srbija.

Не-мешање у светске конфликте,као и не-хватање пендрека алијансе која изиграва светског полицајца јесу један од фактора стабилности горепоменутих земаља.

Размисли колико стварно добијамо у чаркама светских центара моћи. '41 Британци су платили револуцију и изазвали пуч у Београду,због којег је начињена непроцењива штета држави,а Србија је имала приближно 2 милиона жртава + на власт дошли комунисти.

На дан обележавања 65 година победе над фашизмом,иако смо били друга земља по броју жртава,наша делегација није позвана на скуп.

А позвана је Хрватска. Размисли мало о томе.

  Цитат

Lako je €-milioneru da kupi vilu i po jednu mečku i ferrari, ja ovo ne mogu; ne mogu ja dakle u tim stvarima da se merim sa ovim. Nego ću da tražim posao, da se zaposlim, i ako imam sreću naiđem na šefa koji je kreten, i onda mogu da biram ili da ćutim i da trpim budalu, ili otkaz... pa šta mi je bolje. I ovaj položaj danas ima Srbija.

?

Да,али ти док трпиш будалу добијаш плату. Ми де факто не добијамо ништа уласком у Алијансу,сем што ћемо имати изасланика у Бриселу/Монсу,који опет неће имати готово никаквог утицаја. Ни стране инвестиције нису загарантоване (прави пример Пољска,у којој је војна индустрија пропала како је ступила у НАТО),а НАТО војници који буду дежурали овде не би ни куповали домаћу робу,зато што строго морају да поштују договор да једу само конзервирану храну која им се шаље,из мера предострожности.

  Цитат

A Wesley Clark je davno penzionisan (dobio je "otkaz", toliko su ga voleli Ameri)

Па да,пензионисан пошто је успешно одрадио посао 1999. Толико су нас волели Амери...

  Цитат

Ako pak govoriš da koliko je Srba u Haag'u a koliko Amerikanaca

Извини,зар не смем ни да посумњам у политичку подлогу и пристранстост суда у коме је од укупно случајева,од свих људи,тужено 63,93% Срба? А то што од 1167 година изречених пресуда,Срби леже 928,5?

То тек тако треба заобићи? Ово ме заиста подсећа на фашистичку кампању неоспорне истине,у којој сви који јој се успротиве бивају жигосани као "крволоци,рушиоци поретка" и сл... Ако можеш да превидиш пар кључних ствари што се тиче суда у Хагу,онда си заиста слеп,или нешто друго што није примерено за форумске дискусије.

  Цитат

no kada budeš iz najdubljeg ubeđenja govorio da su Karadžić ili Mladić ratni zlikovci i da trebaju u Haag, onda imaš pravo da govoriš tako.

У пар наврата на форуму сам писао о значају осуде српских генерала који су чинили најгнусније злочине,али и о томе да њима треба да се суди у једном правичном трибуналу,који није идеолошки пристрасан,нити месара НАТО пакта,што је случај са Хашким. Убеди ме у супротно,поред горе изнетих чињеница?

Домаћи суд,или,страни који је објективан и није једносмеран. Већ сам и рекао да Младић мора да одговара за учињене злочине,његово убијање недужних цивила нисам,ако ти за НАТО крволоке,назвао "одбраном интереса Републике Српске".

И ја то говорим из најдубљег убеђења,али свеједно,ти,као ни нико други,ниси меродаван да оцњујеш моје најдубље убеђење. Уосталом,твоје "најдубље убеђење" је за кантар,јер љигаво гледаш само једну страну медаље,под фирмом "одбране српских интереса".

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Цитат

Pa ako hoćete neutralnost, onda mora... Neutralnost je međunarodni priznati, državnopravni status. Ima se pravila, ima se uslova, ima se obaveza itd. Jednostavno proglasiti naeutralnost bilo bi jednako kada bi Srbija proklamirala da Australija od sutra pripada Srbiji... ili ja da sam patrijarh Srpske Pravoslavne Crkve. Mislim, ovoliko bi bilo validno.

Према резолуцији Скупштине Републике Србије Србија је војно неутрална држава. Не видим да је Аустралија припала Србији,нити да си ти постао патријарх,сем уколико ник "Драги" користи патријарх Иринеј,у шта чисто сумњам.

  Цитат

NAko mi ti razbiješ staru fiću, i kao oštetu mi onda nudiš novi BMW, šta bi bilo pametnije da biram: novi BMW, ili novac koliko je koštao stari fića a tebe za koju nedelju ili mesec u zatvor? Ja bi uzeo novi BMW, povukao tužbu i eto, gde nema tužioca, nema ni krivice..

Помало си се изгубио у анегдотама и илустративном дочаравању атмосфере: кренули смо од изједначавања Римског царства са НАТО алијансом,до тога да ће ми генсек НАТО-а дати нови BMW,а стим да нисам добио одговор шта представља нови BMW,тј. шта ми конкретно добијамо уласком у НАТО?

А мало ми је гнусно да бацање нуклеарног отпада због кога је у Србији забележено 40% више особа оболелих од рака,бацање касетних бомби,убијање преко 2000 цивила и невероватну штету ти називаш "лупањем старог фиће"?!

Тачно,Космет је ионако требао да буде окупиран,толико људи је и требало бити уморено,домови,куће,мостови...то није ништа спрам уласком у НАТО! То је тај нови BMW,чланство у НАТО пакту вишеструко је значајније од неких тамо ситних жртава и чарки.

И ето,нема тужиоца,нема ни кривице...

  Цитат

Stefane, ne znam zašto bi Srbija bila po broju žrtava u drugom svetsku ratu druga po broju? Zaista ne znam. Jeste da su Srbi imali velike žrtve, ali imali su ih i drugi narodi.. Više od Srba stradali su Rusi i sovjetski narodi, zatim Jevreji, Poljaci, Nemci, Cigani.. pa tek tu negde dolaze Srbi. Sumnjam, dakle, u istinitost i ostale zamerke.

Лоше сам се изразио,Југославија је друга по броју жртава. Одмах иза Пољске.

  Цитат

izmislili komunisti

Који су нас и тајно фактички увели у НАТО споразумом са Турском и Грчком 1952. године. А њихове методе у раскринкавању "великосрпског шовинизма,српске буржоазије и фашистоидних великосрпских угњетавача" видим да си веома успешно усвојио и апсолвирао.

0102_laugh

  Цитат

Dalje, ako je neko kriv, koje veze ima na kojem je sudu? Ako me ti biješ, meni neće biti važno na kom bi ti se sudu sudilo, nego da te više nema u slobodi i time više nisi ospasnost za mene i druge.

Па у томе је поента,суд не може да ради по принципу "Кадија те тужи,кадија ти суди". Ако те ја бијем,не могу да ти и ја судим,тј. ни ти мени,већ "трећа" арбитража,независна,која не припада ни једној страни,транспарентна и аполитична... То је разлика између субјективне и објективне арбитраже.

Судац не сме бити приклоњен ни једној од завађених страна.

  Цитат

Ali kad imaš moralno pravo da kritikuješ haški tribunal?

Ја нисам "критиковао" суд,већ сам изнео непобитне чињенице,које нису донесене субјективним разматрањем,већ су то објективне и чињенично утемељене,лако доказиве ствари,и нису потребне етичке,нити епистемолошке категорије да би се оне изнеле на видело.

Питање је које је твоје морално право да у широком луку заобиђеш ствари које неоспорно доказују да је трибунал у Хагу политички "подобан" и пристрасан суд,и мени спочитаваш моје легитимно право да објавим једну просту математичку рачуницу,без личних емоција и без привржености једној страни.

Dotad ti si samo druga strana iste medalje.

  Цитат

Srebrenica. Zašto se moralo desiti? Ljudskost? Osveta..? Nama se njihova krv vraća na glavu.

Сребреница је једна јако комплексна и тешка тема,мрља у нашој историји. Само не желим да људи са лажним сузама у очима набацују много више жртве,користећи трагедију за своју политичку промоцију.

Имам дидактичке и осежне елаборације о Сребреничком масакру који га приказују у једном другом светлу (а нисмо га радили ни ми,ни Бошњаци,већ Швајцарци и још покоји новинари...).

Али то није битно,колико год да је број увећан,за мене је то страшан злочин,као и СВИ злочини на простору бише СФРЈ током деведесетих,јер су резултат једне промашене и повампирене политике. И гнушам се једнако свих злочина.

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАТО се поставио давно изнад СБ УН и кроз НАТО САД гурају своје националне интересе,пре свега везано за природне ресурсе и енергенте.Овде нисам чуо ни једна ваљан разлог због кога Србија "мора" у НАТО,али је очито после посете Медведева Србији да се НАТО жури да види Србију у својим редовима.Кад год НАТО као велика сила једној малој земљи каква је Србија нуди нешто треба бити сигуран да се ту не ради о интересима Србије него о интересима САД!Иначе унутар НАТО,као и међу станвништвом земаља НАТО нема јединства око циљева и ангажовања НАТО по свету,тако да традиционални НАТО савезници нерадо дају војску за оружане интервенције,нити дају радо нити у довољном броју да задовољи апетите америчких генерала.Тако испада да рецимо Грузија која и није члан НАТО има у Авганистани 2000.војника.Треба знати,да свака земља чланица НАТО МОРА да 8% ОСАМ ПОСТО својих војних ефектива најмање,стави на располагање за војне интервенције где год да затребају,и што је најважније О СВОМ ТРОШКУ!То су уз НАТО стандарде,најмање десетине милиона долара сваке године,а све да бисмо решавали проблем који немамо!Свакако је не мање значајан података о непредвидивом броју мртвих војника који свака таква интервенција вуче неизбежно.

Такође је реално претпоставити,да бисмо тиме навукли гнев земаља са интервентних подручја као и припадајћих организација које би могле да пожеле да се свете.Боље је потрошити милионе долара на школство,пре свега на здравство,инфраструктуру,има Србија много рупа које треба закрпити и никако није на нама да помажемо НАТО ни материјално ни у људству,а од тога имамо ШТЕТУ пре свега у сопственој земљи, јер би Србија трпела и била успорена у развоју за најмање износ средстава који би био утрошен на НАТО интервенције.Даље,не треба заборавити да је реално претпоставити да би наши војници могли бити подређени командном кадру из Хрватске или са Косова,јер НАТО не одустаје и поред понуде за чланство од разбијања Србије.Уз катастрофалан стандард који имамо (ако је то стандард уопште),уз одсуство сваке привреде макар и у обиму који је некада био-изгубићемо и оно мало тржишта на коме смо традиционално и радили.Примера ради,огроман је посао био за нашу индустрију изградња по Русији,затим у Србији су ливени до санкцији блокови мотора за руску привреду,што би све могло да се врати и поврати да имамо владу која парама не гледа у зубе,нити бира послодавце уз благослов амера.Ми скоро а можда и никад ,нећемо моћи да имамо робе и производе које ћемо моћи да пласирамо у НАТО земље,а изгубићемо тржишта где још нешто можемо и да продамо,запад нам НИЈЕ понудио повлашћен положај у трговини док Руси јесу,није то мала ствар ако неко жели да буде добар домаћин,да буде добар свом народу и својој земљи!Очито је да у нашој влади седе људи који чак нису хтели ни да се гас купује од Руса,(ваљда је њихов интерес да га Немци купе од Руса па да ми после од Немаца купујемо гас?),а пре санкција су крила за МИГ-ове тестирана у Србији и то су биле лепе парице,сигуран и трајан посао-сад је угашен,некоме не одговара да Срби нешто зараде!У Македонији на линији узлетања америчких хеликоптера,од вибрација код полетања је неколико кућа порушенао,НАТО није ни динар платио,већ су оштећени "искукали" од владе неко обештећење на једвите јаде,ово знам из приватних извора.Да не причамо како се бестијално НАТО војници иживаљавају често са становништвом земаља у којима су стационирани ( о овоме се код нас ћути,али Клинтонка има грдне муке да изглади ствари) јер они не одговарају никоме и не признају ниједан суд на свету,па могу да раде шта хоће,а у војску одлазе примитивни слојеви становништва јер су за америчке стандарде лоше плаћени...И још много има разложних и ваљаних разлога због чега НАТО Србији не треба,од кога да нас брани?Чланство у НАТО није услов за чланство у ЕУ па ни то није разлог!А амери сами фабрикују тероризам па нека им га нека се сами са њим и боре,па америка је дошла до банкрота скоро, управо зато што хоће да ратује по целом свету,па сад гледа што више земаља да увуче у рат!Све сами разлози ПРОТИВ чланства у НАТО а ниједан ЗА!

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коментар Ксеније Тошић

СУМЊИВИ САВЕЗИ И СУВИШНА КАЈАЊА

Не дајући земљи да дође себи од успеха на европском правцу, власти Србије су одлучиле да потегну болна за нацију питања. Што је у принципу сасвим разумљиво – кад се већ европске аспирације нису испоставиле сасвим узалудним, можда је време и за придруживање НАТО-у? Тим пре што је управо сада, када је Европа учинила пар корака у сурет Србији, настало право време да се јавност потсети да се пут за Европску унију лакше крчи преко Северноатланског савеза. И, сем тога, треба некако доказати да су српске парије достојне елитног старосветског друштва. А то је најлакше учинити ступивши на пут покајања.

Од њега, од покајања, и да почнемо. Председник Тадић изнео је иницијативу да Народна скупштина Србије донесе резолуцију којом се осуђује злочин у Сребреници. Покајање то је увек добро: кажу да чисти душу. А још кажу да без покајања не пуштају у европски рај. Има, истина, једна нијанса – чепркање по свежим ранама увек привлачи лешинаре, посебно на Балкану. Једини начин да се призна злочин, а да се тиме не призове још пар комшијских тужби, све са оптужбом за геноцид, то је да се организуе масовно и свестрано покајање. Кајање свих и истовремено. А то је, како сведочи историја, немогуће у принципу. Ако сумњате, потражите покајничке исказе оних који су са свом озбиљношћу у Другом светском рату спроводили политику истребељења Срба, Јевреја и Цигана у Хрватској…

Да пређемо на ону другу тему, која је већ изазвала реаговање српских интелектуалаца. Њих преко две стотине проценили су да имају обавезу да се обрате јавности и потсете власт на неутрални статус Србије. Крик очаја може се укратко формулисати као „Не у НАТО без питања!“. А питати се има народ.

Овај талас испровоцирао је министар одбране Драган Шутановац, који је ових дана изјавио да „уколико желимо у Србији европске системе вредности, то подразумева и евроатлантски систем безбедности“. Интересантна је чињеница да министар свој став објашњава искључиво економском исплативошћу ступања у НАТО. То, као, није његова идеја. Поразговарајте са привредницима, они сигурно знају да ће цене некретенина одмах троструко скочити скупа са кредитним рејтингом Србије. О трошковима преоружавања, који прате придруживање Алијанси — ни речи.

Уосталом, најзанимљивији је ипак део разговора везан за евентуално реаговање Русије на такав потез. „Не видим да Русија има проблем са Бугарском која је у НАТО-у… видим и да је Хрватску, чланицу НАТО-а, посетио Владимир Путин“, приметио је министар. А у целини, Шутановац сматра „да свима који су пријатељски настројени према Србији не може да смета уколико Србија жели да се развија у позитивном правцу“. У северно-атлантском, значи.

Добро. Министар је иначе заборавио да напомене да прва лица наше државе чак и са Американцима разговарају у сасвим пријатељском маниру, о европским доајенима да и не говорим. Ипак, једва да ће Србија успети да очува привилеговане односе са Русијом, ако се уврсти ред обичних евро-атланских земаља, таквих, каква је, рецимо, Румунија. Чак ће јој и Путин можда доћи у посету, ако напипа неки заједнички интерес. Пословни.

Али наши минери који су током целе прошле године чистили Србију од натовских пројектила сигурно то не би разумели. Као што неће разумети ни они који су дочекивали авијацију Алијансе носећи мајице са метама. И то пре свега неких десетак година.

Па и сами натовци неће баш најбоље разумети ову намеру. Наравно, обрадоваће се неочекиваном савезнику, али тешко да ће му у скорије време поверовати. Јер ако је земља доскора гласно проглашавала војну неутралност, викала о НАТО-окупацији Космета, вадила из земље бомбе, кунући успут Русију што јој није на време испоручила С-300, а данас трампи идеју за кредитни рејтинг — то, признаћете, и није нека база за успостављање поверљивих односа. Додуше, може да јој се поверити почасна улога добављача топовског меса за авганистанско ратиште. Срби, ако ништа друго, умеју да ратују.

Ипак, министар Шутановац јесте донекле у праву. Од ступања Србије у НАТО заиста ће профитирати добар број пословних људи. Углавном оних што су од политике направили исплативи приватни бизнис.

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Судите по делима њиховим…

Тимур Блохин, Ксения Тошич

24.03.2010, 15:53

Пре 11 година, 24. марта 1999., почела је операција под лирским називом „Милосрдни анђео". Она је трајала тачно 78 дана. У међувремену НАТО-армада која је предузела преваспитавање Срба у духу хуманизма,  демократије и човекољубља уз коришћење преко хиљаду авиона, лансирала је више од 10 хиљада крстарећих ракета и бацила 79 хиљада тона експлозива. Погинуло је 2,5 хиљаде цивила, укључујући 89-оро деце. Рањено је 12,5 хиљада лица.  Срушено је 148 стамбених објеката, као и 62 моста, оштећено 300 школа, болница, државних установа и 176 културних споменика. Бомбардовање је довело и до озбиљног загађења животне средине.

Узгред речено, на Западу се до сада верује у званичну верзију, према којој је операција извршена да би се спречала хуманитарне катастрофе. А шта се мисли о томе код нас, у Русији?

Најшире гледиште изнела је историчар-балкансиста Ирина Рудњева.

Бомбардовање не само да је нанело озбиљну материјалну штету земљи, већ је задало и ударац односу Срба према свету - они су душевно сломљени и ма како се власти трудиле да учлане земљу у неку међународну организацију, биће, на жалост, потребно дуже време да се друштво опорави.

Унеолико слично, али оштрије мишљење изнео је Михаил Јамбајев, колега гђе Рудњеве.

У земљама подвргнутим агресији резултати су из године и годину све јаднији. Биће још јаднији ако на неки начин не интервенишу сасвим чаробне снаге: можда, ће земље-агресори бити приморане да почну да се баве својим унутрашњим пословима и да се повуку са Балканског полуострва.

Штавише, Михаил Јамбајев је сигуран да то још није крај...

Мишљења сам да ће кроз неколико година на Балкану испливати снаге које су довели Американци. Имам у виду терористичку мрежу која ће дестабилизовати Европу. Док Србија прави уступке, док пристаје на даље саморазарање, то се неће прекинути.

Колумниста издања Вадим Трухачов „Правда.ру" види не мање јадне резултате те операције.

Чудан је начин увођења демократије помоћу бомби. А резултат је црна рупа у центру Балкана под називом Косово којом, фактички, управљају бандитски кланови, где су спаљене десетине светиња са  листе УНЕСК-а, где је дошло до етничког чишћења, само не Албанаца, већ Срба и осталог неалбанског становништва. Ето, то је, заправо, сав резултат.

Па ипак, одлучили смо да разјаснимо има ли барем неко у Русији ко види смисао у дотичној НАТО-операцији. Али чак и Илија Јашин, један од лидера либералног покрета  „Солидарност", искрено сматра да је у питању грешка.

Мислим да је то била трагична грешка. По мом мишљењу, то је искомпликовало односе између РФ и САД, и то не на нивоу руководилаца држава, већ на друштвеном нивоу. Врло добро памтим како је почео пораст антиамеричких расположења: био сам ученик вишег разреда и првим баченим бомбама почео је пораст овог негативног односа, па митинзи поред амбасаде САД, и то уз моје учешће.

Уосталом, као доследан демократа западне оријентације, гн Јашин је сигуран да

Милошевићеву диктатуру нису збациле бомбе, нити Американци, већ сами Срби који су хтели његову оставку и који су то издејствовали. Када је НАТО бомбардовао Југославију рад са прозападних, проевропских позиција био је доста тежак, али радујем се што смо тај посао, ипак, обавили.

По мишљењу Леонида Радзиховског, још једног експерта либералне оријентације, има и других резултата бомбардовања.

Но, по мом мишљењу Алијанса је постигла оно што је хтела. Хтела је да прекине етничко чишћење на Косову - етничко чишћење је прекинуто. Друга је ствар што су на Косову локални Срби видели свога Бога. То је истина. И многи Срби су побегли оданде. Тро је такође истина. Е па, то је, заправо, резултат. Што се тиче мишљења да су Срби страшно увређени овим бомбардовањем, безрезервно се слажем са њим.

Заиста, Срби су већином увређени. Али покушали смо да вратимо разговор на колосек постављеног питања - који је задатак Алијанса имала? Тешко да је то било вређање Срба...

Најјаснији и, по нашем мишљењу,  најтачнији одговор дао је експерт-балканиста Георгиј Енгелгарт.

Кроз 11 година видимо да је НАТО извршио основни задатак пред којим се налазио - југословенска држава више не постоји. Алијанса је постигла своју тоталну војну присутност на Косову  и учврстила своју војну контролу на Западном Балкану. Што се тиче реалних, а не декларативних  задатака, типа заштите људи, права човека и кретања региона путем напретка, они су остварени.

Тешко да се томе може нешто додати. Судите по делима њиховим...

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја лично нисам за приступање ниједном војном савезу. Позиција у војном савезу се користи као дипломатско средство , зато једна Холандија или Белгија, која је мања од Шумадије, може једној Србији да диктира темпо, односно да јој трасира пут јер они знају шта је добро за нас. Такође, војни савез је сила којом појединци чувају поредак, наравно како њима одговара и циљ им је да окупе што више присталица а команда стиже са једног места и сви су дужни да је поштују. И најчешће, оснивачи таквог савеза најмање или уопште не страдају. Анализирајмо мало историју у протеклих 200 година и видећемо шта је позадина војног удруживања, а Србија је то више пута осетила на својој кожи, иако је скоро сваки пут била у победничком савезу.

Једини савез који требамо склопити јесте са Богом, Он нас неће изневерити никада, Он је Једини Поуздани Партнер! 0442_feel

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Цитат

.

Једини савез који требамо склопити јесте са Богом, Он нас неће изневерити никада, Он је Једини Поуздани Партнер! 0442_feel

crvenilo klapklap 0442_feel дивно речено и слажем се у потпуности.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko s' djavolom tikve sadi.............

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...